Які шини обрати: шиповані чи нешиповані?

Уважно обміркуйте головне питання вибору зимових шин: обрати шиповані чи фрикційні шини? Обмірковуючи варіанти, не забувайте про наступне: Як багато ви їздите взимку? Якими дорогами ви їздите? Який ви водій, чи достатньо у вас досвіду зимової їзди? Ви можете користуватися громадським транспортом чи вам неодмінно потрібен власний автомобіль? Чи обладнано ваш автомобіль спеціальними системами безпеки (система курсової стійкості та антибуксувальна система, ABS)?

Щоб спростити процес вибору між шипованими та нешипованими шинами, ми пропонуємо вам взяти до уваги декілька параметрів. Які б шини ви не обрали, пам’ятайте, що їзда в зимових умовах потребує достатньої водійської майстерності. Досягти необхідного рівня безпеки та зручності під час їзди взимку допоможе обережний та спокійний стиль їзди, правильний вибір швидкості та відсутність жорстких обмежень у часі.

Дороги вкриті снігом чи кригою?
Якщо взимку ви частіше їздите дорогами, вкритими кригою, ніж  по засніженим дорогам, вам варто обрати шиповані шини. Шиповані шини — оптимальний вибір, якщо ви мешкаєте біля узбережжя, де дороги взимку частіше вкриваються кригою. Нешиповані зимові шини добре підходять для засніжених доріг.

Мокрий лід чи щільно втрамбований сніг
Із фрикційними зимовими шинами слід бути особливо обережним на перехрестях та в інших місцях, де може лежати мокрий лід чи щільно втрамбований сніг. На мокрому льоду чи щільно втрамбованому снігові нешиповані зимові шини поступаються шипованим.

Безшумні шини
Якщо ви віддаєте перевагу шинам, що не створюють шуму на чистій дорозі, вам слід обрати нешиповані зимові шини.

Непередбачувані погодні умови восени
Восени нешиповані зимові шини можна встановити раніше, ніж шиповані. Щойно ви встановите нешиповані шини, вам можна більше не хвилюватися про осінню мінливість дорожніх умов. Нешиповані зимові шини також варто використовувати навесні, в умовах раптової зміни температур.

Чи можна використовувати нешиповані зимові шини протягом всього року?
Суворі дорожні умови навесні можуть призводити до надмірного зносу шин будь-якого типу, а нешиповані зимові шини призначено передусім для використання взимку. Нешиповані зимові шини можуть нерівномірно зношуватись у складних весняних дорожніх умовах, а отже, не можуть зрівнятися з якісними літніми шинами. Таким чином, ми не рекомендуємо використовувати нешиповані зимові шини протягом всього року. Літні шини — найбезпечніший та економічніший варіант для їзди влітку.