Маркування на боковинах

Розмір шини — найважливіша інформація, що вказується на маркуванні шини. Позначення розміру має вигляд ряду цифр та букв, наприклад: 205/55 R 16 94 V XL:

205 Ширина шини в мм
55 Співвідношення сторін (висоти та ширини)
R Радіальна конструкція
16 Діаметр обода в дюймах
94 Індекс вантажопідйомності
V Індекс швидкості
XL Підвищена вантажопідйомність.

Індекс швидкості вказує на максимальну швидкість для цієї шини при тривалій їзді. Індекс швидкості обирається залежно від конструкції та моделі автомобіля. Використання шин із надто низьким індексом швидкості може негативно вплинути на характеристики їзди, а використання шин із надто високим індексом може призвести до зниження комфорту їзди.

Найважливіші індекси швидкості:

Q = 160 км/год
R = 170 км/год 
S = 180 км/год
T = 190 км/год
H = 210 км/год
V = 240 км/год
W = 270 км/год
Y = 300 км/год

Не можете розібратися з інформацією про шини у паспорті автомобіля? Ось декілька порад, як правильно її прочитати

Чи говорить вам про щось комбінація 205/55 R 16 94 V XL? Цей набір цифр та букв можна знайти у паспорті вашого автомобіля. Він вказує на те, який тип літніх шин краще використовувати для вашого автомобіля. Однак у посібнику користувача автомобіля може міститись декілька варіантів шин, що дозволяє водієві обрати один із них, залежно від того, що він цінує більше — комфорт під час їзди чи чутливість рульового управління тощо. То які шини краще обрати? Обирати буде простіше, якщо ви правильно інтерпретуєте маркування. Нижче наведено інформацію, яку слід враховувати при виборі шин.