Безпечні шини

Nokian Tyres Flat Run Tyres («Безпечні шини») — особлива конструкція автомобільних шин, що дозволяє продовжити поїздку, навіть якщо у шині відсутній тиск. Деякі автовиробники використовують на своїх автомобілях лише такі шини, щоб гарантувати безпеку під час поїздки до сервісного центру у разі пошкодження шини.

Конструкція шин з технологією Nokian Tyres Flat Run міцніша, ніж звичайно. Боковини шин обладнано спеціальним елементом, що забезпечує їм додаткову жорсткість під час руху на спущеній шині. За нормального тиску шини FRT працюють як звичайні шини.

Рух із безпечними шинами Nokian tyres Flat Run

При повному завантаженні автомобіль на спущеній безпечній шині може проїхати близько 50 кілометрів. Якщо в автомобілі знаходиться лише водій, він може проїхати до 150 кілометрів.

Nokian Tyres рекомендує рух зі швидкістю не більше ніж 80 кілометрів на годину. На слизькій дорозі швидкість не повинна перевищувати близько 50 км/год.

Із міркувань безпеки безпечні шини можна встановлювати лише на автомобілях, обладнаних системою моніторингу стану шин у складі IT-системи або іншою системою, що повідомляє про зміни тиску в шинах, а також системою курсової стійкості (ESP).

Ремонт безпечних шин виробництва компанії Nokian Tyres

Шини подібної конструкції підлягають відповідному ремонту в зоні кочення (наприклад, у випадку проколу шини цвяхом), якщо ви переконані, що рух не відбувався з очевидно спущеною шиною. Уважно огляньте шину зсередини та ззовні, щоб виявити будь-які сліди їзди у спущеному стані.

Рух зі спущеною шиною навіть на коротку відстань може призвести до пошкоджень боковини, які не підлягають ремонту.

З міркувань безпеки ми не рекомендуємо ремонтувати сумнівні шини взагалі. Такі шини краще замінити.

Вказана процедура ремонту поширюється на шини максимального класу швидкості H. Ми не рекомендуємо ремонтувати шини, що належать до вищих класів швидкості (V/W/Y) взагалі.

Питання та відповіді стосовно безпечних шин

Як виявити зменшення тиску?
Ми радимо встановлювати безпечні шини Flat Run на автомобілі, обладнані TPMS (система моніторингу стану шин). Ця система має гарантувати, що водій не продовжуватиме рух із проколотими шинами.

У чому полягає різниця між безпечними шинами Nokian Tyres Flat Run та подібними шинами інших виробників?
Безпечні шини Nokian Tyres Flat Run можна встановлювати на звичайні колеса, тоді як для шин інших виробників переважно доводиться використовувати колеса особливого типу.

Чи можна встановити шини Flat Run на будь-якому автомобілі?
Технічно ці шини можна встановити на автомобілі будь-якого типу. Однак ми рекомендуємо встановлювати такі шини лише на автомобілі, спеціально розроблені для використання з безпечними шинами.

Ми також радимо використовувати з безпечними шинами систему TPMS (система моніторингу стану шин).

Де можна встановити безпечні шини?
Безпечні шини можна встановити у більшості професійних шиномонтажних майстернях. Перевстановити систему моніторингу стану шин можна в автосалоні.

Чи можна відремонтувати проколоту шину Flat Run?
Якщо ви проїхали на спущеній безпечній шині навіть мінімальну відстань, радимо замінити шину. Якщо посередині протекторної частини шини було виявлено звичайний прокол від цвяху чи подібного предмету і тиск у шині досі є, можна виконати ремонт. Проте ми наполегливо радимо замінити шину, оскільки після ремонту її зносостійкість значно послабиться. Ремонт заборонено, якщо прокол стався у плечовій або боковій зоні шини.

Шини класу швидкості V/W/Y ремонту не підлягають.

Яку відстань може пройти автомобіль з проколотими шинами Nokian Tyres Flat Run?
У випадку шин Nokian Tyres Flat Run повністю завантажений автомобіль зі спущеною шиною може проїхати 50 км, а тільки з  водієм —150 км.

Максимальна швидкість становить 80 км/год, але в умовах слизької дороги (ожеледь, сніг) не рекомендується перевищувати швидкість 50 км/год.

Чи сприяє більша маса шин Flat Run погіршенню ходових якостей або збільшенню споживання пального?
Незважаючи на те, що безпечні шини Flat Run можуть мати більшу масу, ніж шини стандартної конструкції, відсутність необхідності возити з собою запасні шини призводить до зниження загальної маси автомобіля, отже вплив на ходові якості або на споживання пального буде незначним.