Легке і розумне кочення

Новий світовий рекорд зі штовхання автомобіля;

Ключовим елементом максимальної продуктивності стали маневрені зимові шини Nokian Hakkapeliitta R3 з надзвичайно низьким опором коченню.

Дивитися відео

Новий світовий рекорд Гіннеса за найшвидший час штовхання автомобіля на відстань в одну милю було встановлено у Фінляндії. Рекорд встановив Юссі Калліоніемі, який стверджує, що це не стільки випробування грубої сили, скільки вирішення складноъ головоломки. У цьому пазлі усе повинно бути на своєму місці: виконавець, автомобіль і шини. Ця співпраця була здійснена з метою підвищення обізнаності людей про важливі теми, пов’язані з фізичними вправами, а також для заохочення людей пробувати щось нове і тим самим розвиватись. Це був бездоганний успіх: коли Юссі закінчив штовхати автомобіль на одну милю (1 609,34 метра), годинник показував неймовірний результат - 13 хвилин 26 секунд. Це перевершило попередній рекорд приблизно на дві хвилини!

Дивитися відео світового рекорду Дивитися відео – Як встановлювали світовий рекорд

Рекорд було встановлено динамічним дуетом - Юссі, 47 років, і його автомобілем "Röhkö", модель 2006 року.

47-річний айтішник-ентузіаст Юссі Калліоніемі стверджує, що штовхання автомобіля - це питання навичок, а не грубої сили. Його мотивує вирішення проблем, тож він зробив усе можливе для того, щоб автомобіль котився максимально легко. Він хотів мати шини з найнижчим можливим опором коченню, точно відрегулювати тиск у колесах і підтримувати систематичний підхід до тренувань. Для встановлення рекорду Юссі використовував власний автомобіль, Saab 2006 року вагою в 2.1 тонни, який він лагідно називає “Буркотун” (“Röhkö”). Він давав імена усім своїм автомобілям, і "Буркотун" отримав своє ім'я за бурчання (“röhkäisy”), який він видає, коли заводиться.

"Nokian Hakkapeliitta R3 - це відмінне поєднання безпеки, екологічності та комфорту водіння

Нешиповані зимові шини Nokian Hakkapeliitta R3 SUV - це вибір #1 для водіїв, які цінують "розумне" екологічне водіння. Опір коченню шини впливає на те, наскільки легким, економічним та екологічним буде автомобіль у водінні. Використання шин з низьким опором коченню може зекономити до 0.5 літра пального на 100 км або суттєво збільшити запас ходу електромобіля. Водночас, це знижує викиди двоокису вуглецю. Наприклад, якби усі водії у Фінляндії, Швеції та Норвегії використовували шини Nokian Hakkapeliitta R3 протягом повного життєвого циклу продукту, це б зекономило 297 мільйонів літрів пального, що співмірно з 8 700 автоцистерн, і знизило б викиди двоокису вуглецю на 710 000 тонн.

Матті Моррі, експерт компанії Nokian Tyres, дав Юссі поради для встановлення рекорду і поділився корисними порадами з усіма водіями. Переглянути відео!

Довгострокова підготовка призвела до збалансованої максимальної продуктивності

Під час штовхання автомобіля метою є знизити опір коченню, відрегулювати свою потужність і розрахувати м'язову силу. Що нижчий опір коченню, то менше енергії витрачається на обертання власне шин, і вони легше рухають автомобіль. Рівень напруження м'язів Юссі був поміркованим, його продуктивність була збалансованою і не спричиняла важкої м'язової втоми. Він ідеально розрахував свою силу і під час штовхання напружував м'язи на 35–40% від заміряного максимуму. Максимальна частота серцевих скорочень Юссі під час встановлення рекорду була дуже низькою, лише 164 ударів на хвилину, хоча максимальна швидкість досягла 10.4 км/год під час штовхання. Для відслідковування установки рекорду використовувався смарт-одяг компанії Myontec Oy і обладнання компанії Polar Electro Oy.

"Воля стати ще кращим приведе вас до вершини

Ідея штовхання автомобіля з'явился у Юссі у 2019 році під час проходження курсу реабілітаційних вправ для спини. Коли йому набридло штовхати важкий блок у спортзалі, він вирішив почати штовхати автомобіль. Компанія Nokian Tyres, яка відома своїми якісними шинами, виявилася ідеальним партнером для Юссі, оскільки шини відігравали надзвичайно важливу роль у постановці рекорду. Юссі і компанію Nokian Tyres поєднали схожі цінності. Пристрасть компанії до розробки шин можна порівняти з пристрастю Юссі до тренувань, а їхня продукція тестується на межі можливостей за будь-яких умов.

Дивитися відео тренувань Юссі

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТОГРАФІЇ СВІТОВОГО РЕКОРДУ