Швидкість на льоду – 335,713 км/год!

Компанія Nokian Tyres, винахідник зимових шин, встановила новий світовий рекорд швидкості їзди на льоду. Пілот-випробовувач Янне Лайтінен проїхав по льоду Ботнічної затоки в умовах морозної погоди зі швидкістю 335,713 кілометрів на годину. Встановлення цього рекорду стало можливим завдяки неймовірному зчепленню списоподібних шипів шини Nokian Hakkapeliitta 8 (255/35R20 97 T XL) з обледенілою поверхнею.

Дивіться відео!

Це тестування проводилося тим самим водієм, на тому самому автомобілі і в тому самому місці, що і попередні, тільки тепер ми «взули» машину у нові шини Nokian Hakkapeliitta 8

Під час тестування, пілот-випробувач компанії, багаторазовий рекордсмен світу Янне Лайтінен керував Audi RS6. Nokian Tyres встановили рекорд, розігнавши автомобіль до 335.7 км/год (211.27 миль/год). Цей новий світовий рекорд був встановлений 9 березня біля міста Оулу на 12-кілометровій (7.5 миль) трасі, створеній на льоду Ботнічної затоки.

«Льодовий гонщик» Янне Лайтінен

У компанії Nokian Tyres часто говорять, що думка тест-пілота, його відчуття, відповідні реакції, вкрай важливі при розробці шин. Саме водій-випробувач може розповісти про властивості шин так, як не здатні зробити це найдосконаліші вимірювальні прилади і комп'ютери. Тест-пілот Янне Лайтінен знає таємницю кращих в світі зимових шин. Виходить, що випробувач - незамінна частина, непоправний елемент в розробці шин.

Тисячі годин розробок і випробувань позаду, і ось нова зимова шина Nokian Hakkapeliitta 8, випущена компанією Nokian Tyres, показує свій характер на льоду Ботнічної затоки в складних кліматичних умовах півночі. Однак потрібні були ще сотні годин професіоналізму, щоб протистояти льоду, снігу, вітру, і встановити новий світовий рекорд швидкості на льоду 335,713 км/год.