Популярні запитання

Якщо у вас є питання, що не входять до переліку, поставте їх тут.

Маркування боковин

Що означають цифри 175/60 або 175/65 у позначенні розміру шини?

Перші три цифри означають ширину поперечного перерізу в міліметрах, що вимірюється у найширшому місці після монтажу шини на диск. Цифри, що стоять після косої риски, означають співвідношення сторін, що виражає залежність висоти профілю шини до поперечного перерізу ширини у відсотках.

Що означають букви XL у позначенні розміру шини?

XL означає «Підвищена вантажопідйомність». Індекс навантаження данної шини збільшений мінімум на три пункти. Для швидкостей понад 210 км/год значення фактичної вантажопідйомності шин класу швидкості V, W та Y відповідним чином знижується. (Детальнішу інформацію ви знайдете у Типовій інструкції ETRTO, 2000 р., с. 8). Цей тип шин останнім часом стає все популярнішим, оскільки зросла маса швидкісних автомобілів.

Яку інформацію повідомляє водієві індикатор зносу протектора Nokian Tyres DSI?

Індикатор зносу протектора DSI відображає залишкову глибину протектора у вигляді цифри, що повідомляє вам, коли необхідно замінити шини. Контроль зносу протектора також допоможе збільшити пробіг шин, змінюючи положення шин між передньою та задньою осями, за рахунок чого можна зрівняти різницю у зносі протектора між осями.

Як відрізнити нешиповані зимові шини від літніх шин?

На боковинах зимових шин нанесено маркування MS (MS, M&S або Mud&Snow («Бруд та сніг»)).

Догляд за шинами

Скільки триває термін експлуатації шини?

Визначити максимальний вік окремої шини складно, оскільки зношування шини залежить від різних факторів. Наприклад, навесні шина зношується у 4–5 разів швидше, ніж наприкінці літа. Згідно з міжнародною практикою, максимальний рекомендований термін експлуатації шин становить 6 років, а максимальний вік шини—10 років. Шини, виготовлені 5 років тому або пізніше, можна продавати як нові, оскільки за умови правильного зберігання вони не втрачають своїх початкових характеристик протягом 5 років. У міжсезонний період шини слід зберігати у прохолодному, темному та сухому місці. Дізнайтеся більше про правила зберігання шин за посиланням: https://www.nokiantyres.com/proper-storage. Мінімальна безпечна глибина канавки протектора зимових шин становить 4 мм. Не рекомендується використовувати зимові шини (з маркуванням M+S) влітку. Уникайте контакту шин з розчинниками, такими як олива чи бензин, та з мастильними матеріалами.

Мої шини більше зношуються посередині, ніж з боків. Це пояснюється неправильним розподілом тиску в шинах чи іншими причинами?

Шини на ведучій осі зазвичай більше зношуються посередині, ніж з боків, тоді як шини вільного кочення зношуються передусім з боків. Щоб вирівняти знос посередині та з боків, досягнувши оптимальних результатів під час їзди, необхідно змінювати положення шин між передньою та задньою осями через кожні 8000–10 000 км пробігу.

Я встановив одну зі своїх шипованих шин у положенні, протилежному напрямку кочення, і проїздив так всю зиму. Шину було пошкоджено?

Нешипована шина не пошкоджується при русі в напрямку, протилежному вказаному напрямку кочення. Проте не рекомендується змінювати напрямок кочення шипованої шини протягом терміну її експлуатації: це може вплинути на зчеплення шипів на шині. Встановлення шини у правильному напрямку кочення сприяє досягненню кращих характеристик зчеплення та відведення вологи (снігу, бруду, шуги) з плями контакту.

Якщо шипи шипованої шини розхиталися, чи можна замінити втрачені шипи на нові?

Замінити втрачені шипи на нові не можна, оскільки їх неможливо надійно закріпити у старих отворах шини.

Як дізнатися, яким має бути тиску шині?

Інформацію про правильний тиск у шинах вашого автомобіля можна отримати в посібнику користувача, на табличці на бензобаку вашого автомобіля, на дверцятах речового ящика, в торцевій частині водійських дверцят або на стійці між водійськими та задніми дверцятами. Якщо у вказаних місцях інформація відсутня, допомогти вам зможуть професійні майстерні та відділ технічного обслуговування Nokian Tyres.

Чи можна скористатися для миття шин розчинником?

Радимо використовувати для миття шин м’які мийні засоби, наприклад, шампунь для миття автомобілів. Не забудьте після миття ретельно сполоснути шини, щоб вимити усі рештки розчинника з отворів та канавок. Не наближайте до поверхні шини струмінь води з мийки високого тиску: струмінь під тиском може пошкодити структуру шини.

Виробництво та охорона довкілля

За рахунок чого визначається ціна шини?

Шини — це складні технічні вироби, і виробникові необхідні значні інвестиції для розробки та виробництва продукції. Основна частина ціни формується за рахунок використаної сировини та витрат на оплату праці.

Наскільки безпечні для довкілля шини Nokian Tyres для пасажирських автомобілів?

Безпека нашої продукції та процесів виробництва в цілому становить основну частину нашої діяльності. Наш головний принцип полягає у відборі найбезпечнішої для довкілля сировини і, отже, Nokian Tyres plc — це перший у світі виробник шин, що отримав сертифікат ISO 1400 з охорони довкілля.

Що відбувається зі зношеними шинами?

Є три основні сфери застосування використаних шин: відновлення малюнку протектора, використання енергії та використання матеріалів. Відновлені шини — це вживані шини з новим малюнком протектора. Більшість шин для пасажирських автомобілів та фургонів для перевезення вантажів підлягають одноразовому відновленню малюнка протектора, а шини для вантажівок та автобусів можуть відновлюватися від двох до трьох разів. Подрібнені на шматки шини можуть спалюватися, виробляючи енергію. Теплота згорання шин дорівнює теплоті згорання вугілля. Гумові крихти можуть використовуватися у найрізноманітніших цілях. Найважливіші застосування включають дорожні роботи, створення шумових бар’єрів, штучних рифів, покриття підлоги та стін, а також ізоляцію нових сміттєзвалищ на стадії будівництва або закриття старих звалищ.

Де відбувається шипування шин марки Nokian Tyres?

Шини Nokian Tyres Hakkapeliitta 8, Nokian Tyres Hakkapeliitta 7, Nokian Tyres Hakkapeliitta 7 SUV, Nokian Tyres Hakkapeliitta 5, Nokian Tyres Hakkapeliitta 5 SUV, Nokian Tyres Hakkapeliitta C Van та Nokian Tyres Hakkapeliitta C Cargo доставляються в магазини роздрібної торгівлі вже ошипованими компанією Nokian Tyres. Інші шиповані шини постачаються або з шипами, або без них.

Як утворюються отвори для шипів?

Отвори утворюються шляхом встановлення шпильок у відбиток вулканізаційної форми протектора або, у випадку шин для важкої техніки отвори просвердлюють.

Чи вказується на шинах дата виробництва?

На всіх шинах Nokian Tyres у чотиризначному цифровому коді вказується рік та тиждень виробництва шини. Код виробництва містить чотири цифри, наприклад, код 2100 означає, що шину було виготовлено на 21-му тижні 2000 року.

Інші теми

Правильний напрямок кочення шини.

Значний відсоток літніх шин виробництва Nokian Tyres— це так звані моделі Всередину/ Назовні (Inside/Outside). Малюнок протектора розроблено таким чином, щоб одна плечова зона шини з більш замкненим малюнком могла функціонувати в якості зовнішньої плечової зони, а інша, з більш відкритим малюнком, в якості внутрішньої плечової зони. У цьому випадку на зовнішній боковині шини буде нанесено маркування ЗОВНІШНІЙ БІК (Outside), що позначає сторону, яку для належної роботи автомобіля слід встановлювати з зовнішнього боку.

На боковині такожможе бутинанесено маркування з позначенням місця встановлення, з буквами F/R, що позначають передню та задню осі; проте ці маркування не пов’язані з напрямком кочення шини.

Чи можна їздити з нешипованими зимовими шинами цілий рік?

Не рекомендується використовувати спеціальні нешиповані зимові шини на зразок нових Nokian Tyres WR A3 та Nokian Tyres WR D3 (Центральна Європа) або Nokian Tyres Hakkapeliitta R (країни Півночі) протягом всього року. Сучасні нешиповані зимові шини можуть надто швидко зношуватися, зокрема, на брудних зимових дорогах. Надто швидке зношення може бути нерівномірним. Нешиповані зимові шини слід встановлювати восени, коли земля замерзає, та замінювати навесні, коли сонце починає зігрівати дорожнє покриття.

Як дізнатися, які шини підходять для обраних дисків?

Професійні шинні центри з ремонту шин допоможуть вам обрати правильні шини для ваших дисків. Наприклад, у стандартних посібниках з експлуатації шин STRO (Скандинавська організація виробників шин та ободів) або ETRTO (Європейська технічна організація виробників шин та ободів) містяться інструкції з монтажу. З особливо складними питаннями звертайтеся до відділу технічного обслуговування компанії Nokian Tyres.