Перевірка зносу шин

Перевірка зносу шин

Знайдіть найкращі шини для вашого автомобіля

Стан шин легко перевірити за допомогою інструментів, які ви знайдете вдома. Для перевірки стану нешипованих шин чудово підходять випробування із сірником та монеткою.

Усю нову продукцію Nokian Tyres обладнано індикаторами зносу протектора. Водій може використовувати індикатори для перевірки стану та безпеки шин. Індикатор розміщено на центральній поверхні шини. Він вказує глибину канавки малюнку протектора в міліметрах — іншими словами, вказує, наскільки стерся протектор.

Випробування за допомогою сірника

Перевірте безпеку за допомогою звичайного 5-сантиметрового сірника з 3-4-міліметровою сірчаною голівкою. При заглибленні сірника в канавку протектора його голівку не має бути видно. Повторіть ці дії на різних канавках на поверхні шини. Якщо сірчану голівку видно, глибина протектора недостатньо безпечна для зимової їзди. Рекомендована мінімальна глибина канавки протектора становить 4 міліметри. Згідно правил, глибина канавки протектора має бути не меншою ніж 3 мм для зимових шин і 1,6 мм для літніх шин.

Регулярно перевіряйте стан шипованих шин

Якщо шипи досі закріплено в отворах шини, проте вони хитаються з боку в бік, це призведе до суттєвого послаблення зчеплення шини з дорогою. Шип, що гнеться, не врізатиметься в кригу і не забезпечуватиме достатнє зчеплення на вкритій брудом чи засніженій дорозі. Якщо розхиталося чимало шипів, при чому кількість шипів, що розхиталися, для різних шин відрізняється, —зчеплення з дорогою може стати небезпечно слабким. Згідно з відповідним законодавством, максимально дозволена кількість шипів, що коливаються, становить 25%. Хоча оцінювати стан безпеки шин корисно, результати оцінки завжди будуть дещо неточними та ненадійними, особливо зважаючи на те, що водії часто переоцінюють стан шин. Саме тому для своєї нової продукції в  Nokian Tyres розробили спеціальні індикатори зносу протектора. Такі індикатори точно вказують залишкову глибину протектора та відстань, на якій шини зможуть гарантувати безпеку під час їзди.