Кращі експерти та новітні технології

Тестування шини це сума багатьох різних випробувань.

Кращі експерти компанії Nokian Tyres проводять тестування шин на полігоні в місті Івало використовуючи новітні технологічні досягнення.

Випробовування на полігоні не припиняються  починаючи з середини листопада і до травня. Саме в цей період природні умови, а саме сніг та крига, сприятливі для проведення тестувань.

Янне Пінньонен – тест пілот, який тестує якість прискорення та гальмування шин на різних дорожніх покриттях та трасах та працює на полігоні впродовж щонайменше трьох місяців кожного року, зазначає.

Janne Pynnönen
"Визначити кращі шини з найкращих можливо лише відчувши їх під час їзди."
Янне Пінньонен, тест пілот полігону компанії Nokian Tyres plc

– Усі випробування проводяться у встановленому порядку, а умови мають бути максимально стабільними. Незважаючи на те, що в нашому розпорядженні є новітні технології та точні прилади, вирішальним у всьому цьому процесі є саме відчуття, які виникають у людини під час керування авто з шинами Нокіан.

Між дорогою та шиною

Керівник відділу проектно-конструкторських робіт компанії Nokian Tyres Юха Пірхонен вважає, взаємодопомога та співпраця між тест пілотами відіграють надзвичайно важливу роль.

Juha Pirhonen


– Досвід та професійні навички тест пілотів є невід’ємною частиною процесу вдосконалення продукту. Гарних результатів можна досягти лише шляхом поєднання досвіду команди тест пілотів та технологічних досягнень.

Наприклад,  для дослідження властивостей шипів зимових шин використовуються високошвидкісні камери.

– Такі камери дозволяють зробити якісний аналіз поведінки шипа під час гальмування. Результати такого аналізу дозволять зробити конструкцію та форму шипа більш практичною та покращити характеристики безпеки шини в цілому, – зазначає Пірхонен.

Високошвидкісна камера – важливий інструмент боротьби з акваплануванням шини.

– Такий метод дозволяє зробити надточне дослідження, так ніби між дорогою та шиною ми помістили інженера, – жартує Пірхонен.

– Проаналізувавши результати, ми набагато більше дізнаємося про взаємодію шини з дорогою: як поводять себе моделі з різною структурою та протекторами під час аквапланування і як змінюється форма контактної поверхні шини під час руху, порівняно з шиною в нерухомому положенні.

– Окрім того, це дозволяє нам краще зрозуміти процес аквапланування, – додає Пірхонен.

Тест пілот Янне Пінньонен постійно спілкується з іншими фахівцями, які працюють на виробництві. Адже, якщо метою є досягнення нового рівня безпеки та практичності шин – важливо враховувати всі нюанси.

– Напевно, найважливішою складовою роботи тест пілота є саме співпраця з керівником проекту. Я задіяний у  роботі команди на всіх етапах – від планування тестувань до оголошення результатів, – підсумовує Пінньонен.

– Співпраця та системний аналіз результатів гарантує спільне бачення проблеми всіма учасниками процесу. Що в майбутньому дозволяє знайти правильне рішення, – додає менеджер з розвитку продукту Пірхонен.