Nokian Tyres презентувала нову зимову шину Nokian Hakkapeliitta 7

вт січня 27 02:12 2009

Nokian Tyres презентувала
нову зимову шину Nokian Hakkapeliitta 7Компанія Nokian Tyres, що спеціалізується на виробництві шин для складних кліматичних умов, випускає на ринок новинку - зимову шиповану шину Nokian Hakkapeliitta 7. Фахівці концерну розробили низку інновацій і технічних нововведень, завдяки яким Nokian Hakkapeliitta 7 є більш безпечною, а також найбільш комфортною шипованою шиною.

«З'явившись на ринку в 2006 році, Hakkapeliitta 5 показала прекрасні результати в тестах. Вимоги до наступної моделі значно зросли. Володіючи величезним досвідом і знанням вимог, що висуваються до продукту, призначеного для складних погодних умов, ми хотіли придумати щось нове, досі невідоме, що зробило б наш продукт ще кращим»,- Розповідає керівник відділу з розробки та вдосконалення продукції Nokian Tyres Теппо Хуовіла про складні завдання, що стояли перед розробниками.

При розробці шини наступного покоління Nokian Hakkapeliitta 7 фахівці концерну пильну увагу приділили такому показникові, як комфорт під час їзди. У новій шині Nokian Tyres чудово поєднуються надійне зчеплення на льоду, снігу та мокрій поверхні з комфортною їздою і відмінною керованістю. Нова Hakkapeliitta створена спеціально для мінливих погодних умов і гарантує логічну поведінку автомобіля в будь-яких ситуаціях на дорозі.

«Керувати автомобілем у зимовий час нескладно в контрольованих умовах. Шини повинні бути такими, щоб водій зміг отримувати задоволення від їзди. Крім комфорту, зимова шина повинна забезпечити безпеку і відмінне зчеплення на той випадок, якщо раптом зміниться погода, або дороги різко покриються льодом. За ступенем важливості я б порівняв ці характеристики шини з подушкою безпеки в автомобілі – гарантована готовність спрацювати в той момент, коли це життєво необхідно», - описує властивості Nokian Hakkapeliitta 7 Теппо Хуовіла.

Повітряні амортизатори

На початковому етапі розробки нової шини Nokian Hakkapeliitta 7 ретельно досліджували дотик шини до дорожнього полотна. Фахівці вирішили сфокусуватися на тому, як приглушити удар, який виникає при першому зіткненні з дорогою. Адже шум від шипованої шини формується саме від дотику шипа з шосейним покриттям. Для зменшення шуму було розроблено нововведення – перед шипом в шашки протектора зроблені отвори у формі краплі, які виконують функцію повітряних амортизаторів; при дотику шини з дорогою вони пом'якшують удар шипа і вібрацію. Приблизно та ж ідея поглинання удару використовується в якісних кросівках в області п'яти. Треба зазначити, що повітряні амортизатори не тільки зменшують шум від шипованої шини, а також продовжують термін служби шипів за рахунок зниження їхньої вібрації і зберігають якість дорожнього полотна. Таким чином, Nokian Hakkapeliitta 7 забезпечує водієві взимку як неперевершене зчеплення, так і чудовий комфорт і задоволення від їзди. Повітряні амортизатори представляють собою інновацію, що отримала назву Air Claw Technology.

Шестигранний якірний шип нового покоління

Шип, використаний в Nokian Hakkapeliitta 7, - це якірний шип нового покоління. Нижній фланець має тепер більш широку основу, тобто, площа основи шипа перевищує площу його корпусу. Широка основа, а також більше число ниток сталевого брекера, що проходять під шипом всередині конструкції шини, додатково підтримують шип при бічних опорах і утримують його від нахиляння. Завдяки цьому поліпшується поперечне зчеплення.

У попередній моделі Nokian Hakkapeliitta форма твердосплавної вставки шипа була квадратною, тепер вона стала шестигранною і має геометрію ромба зі скошеними гострими кутами. Під час ошиповки шип орієнтується таким чином, що більш широка частина шестигранника направляється по ходу руху. Таким чином досягається небачене раніше зчеплення при розгоні та гальмуванні. А за рахунок скошених кутів ромба спостерігається покращене зчеплення при бічному ковзанні.

У шині Nokian Hakkapeliitta 7 збережена технологія «ведмежого кігтя», знайома нам завдяки моделі-попередниці Nokian Hakkapeliitta 5, яка була визнана дуже ефективною. Під час гальмування гумовий кіготь, або виступ на шашки протектора, утримує шип у вертикальному положенні, перешкоджаючи нахилу, і, таким чином, покращує зчеплення.

Під час ошиповки новим шестигранним якірним шипом потрібно спеціальне обладнання. Шиповані шини Nokian Hakkapeliitta 7 виробляються на заводах Nokian Tyres.

Восьмирядна ошиповка

Шина Nokian Hakkapeliitta 7 має восьмирядну ошиповку. Восьмирядна ошиповка ліворуч і праворуч від центральної осі шини гарантує надійне зчеплення на зимовій дорозі. Унікальність шини полягає в тому, що в Nokian Hakkapeliitta 7 восьмирядна ошиповка зроблена без збільшення кількості шипів, а, отже, не тягне за собою збільшення маси шини, що є неприпустимим.
При ошиповці використовується вже знайома споживачеві вдосконалена система Eco Stud. Під основою шипа знаходиться спеціальна пом'якшувальна подушка, що пружинить та пом'якшує шум від шипів, а також збільшує їхню зносостійкість.

Новий дизайн протектора

Дизайн Nokian Hakkapeliitta 7 сильно відрізняється від дизайну попередньої моделі. Наші тести показали, що агресивний дирекціональний та симетричний малюнок протектора найбільш ефективний для шипованої шини, як для руху по засніженій дорозі, так і по шузі.

Поведінку на сухій дорозі покращено за рахунок посилення центральної частини протектора: центральні шашки об'єднані з центральним ребром. Така будова протектора дозволяє значно поліпшити стабільність поведінки і точність керування.

Завдяки геометрії протектора ні сніг, ні сльота не накопичуються в шині, вона очищується природним шляхом.

Скошені плечові зони протектора

У шині Nokian Hakkapeliitta 7 поліпшені властивості опору слашпленінгу (ковзання по шузі та сніжній каші). Цього вдалося досягти завдяки скосам з обох сторін плечових зон покришки: шина ефективно розрізає полотно шуги, а снігова каша краще витісняється з плями контакту шини з дорогою.

В результаті скошених плечових зон протектор Nokian Hakkapeliitta 7 вийшов на кілька міліметрів вужчим, ніж у Hakkapeliitta 5. Тому в одних і тих же типорозмірах тиск на дорожню поверхню у шини Nokian Hakkapeliitta 7 дещо вищий, ніж у попередньої моделі.

3D ламелірування

У ламеліруванні всього протектора використовується тривимірне ламелірування (3D), що по-своєму додає йому жорсткості і позначається на поведінці шини на сухому дорожньому полотні.

Нова гумова суміш на базі кріосилана

Раніше було складно поєднати велику кількість натурального каучуку із великою кількістю силіки (двоокис кремнію), яка використовується замість сполучного компонента сажі. Відділ розробки матеріалів Nokian Tyres провів безліч випробувань та тестів, в результаті з'явилася нова композиція: натуральний каучук, силіка та рапсове масло. Це поєднання дає шині Nokian Hakkapeliitta 7 чудове зчеплення в суворих умовах, покращує стійкість до зношування і зчеплення на мокрих поверхнях. Велика кількість силіки у складі суміші позитивно відбилося на зниженні опору коченню, отже, зменшилися шкідливі викиди в атмосферу і витрата палива. Додавання в суміш рапсової олії, окрім своїх екологічних властивостей, робить гуму міцною на розрив.

З'єднання компонентів стало можливим після введення в композицію силана, він дозволив поєднати силіку і велику кількість природного каучуку. Новий компонент кріосилан - велика знахідка для галузі, крок вперед у розробці гумових сумішей для зимових шин.

Протектор Nokian Hakkapeliitta 7 має покращену багатошарову будову. Базовий шар – більш жорсткий, він підтримує протектор і щільно закріплює шипи в спеціальних отворах.

Про результати випробувань новинки можна судити за таким показником – шина перевершує багаторазову переможницю тестів Nokian Hakkapeliitta 5. Зчеплення на льоду і зимові властивості «сімки» значно поліпшені, варто відзначити, що зчеплення на мокрій дорозі та керованість на сухій трасі теж суттєво вдосконалені.

Індикатор зносу

Протектор Nokian Hakkapeliitta 7, як і всі шини Nokian Tyres, оснащені запатентованим індикатором зносу (Driving Safety Indicator, DSI), що розташований поряд з індикатором зимового зносу у вигляді сніжинки. Цифри в центральній частині протектора показують залишкову глибину головних канавок протектора у міліметрах. Цифри стираються у відповідності до зношення шини. Для безпечної їзди взимку глибина канавок не повинна бути менше 4 мм. Коли зникає символ сніжинки, шину необхідно замінити. У шині зі зносом більше 4 мм різко знижуються характеристики опору слашпленінгу та її зимові властивості, що небезпечно при її подальшій експлуатації взимку.

Nokian Hakkapeliitta 7 випускається в 48 типорозмірах від 13 до 20 дюймів. Вперше у світі з'являться шиповані шини індексу швидкості Н (210 км/год), розроблені спеціально для Porsche.

Розробники, натхненні відмінними результатами випробувань нового продукту, вирішили присвоїти цій шині ім'я Nokian Hakkapeliitta 7 замість наступного порядкового номера Nokian Hakkapeliitta 6.

Шипована новинка надійде в продаж до початку сезону 2009-2010 на ключові ринки Nokian Tyres в країни Скандинавії, Фінляндію, Росію, Казахстан, Білорусь і Україну.

Для довідки:

Nokian Tyres – найбільший виробник шин в Північній Європі і один зі світових лідерів цієї галузі за рівнем доходів. Компанія займається розробкою і виробництвом літніх і зимових шин для легкових автомобілів, а також шин для різної важкої техніки. Компанія є найбільшим виробником протекторів і найбільшим власником цехів для нанесення протекторів в Північній Європі.
Компанії Nokian Tyres належить мережа шинних центрів Vianor, в яку входять понад 469 точок у Фінляндії, Швеції, Норвегії, Естонії, Латвії, Україні і Росії. Відділ розробки продукції, управління і маркетингові відділення компанії розташовані у фінському офісі компанії в м. Нокіа. Компанія володіє двома заводами: один в Нокіа (Фінляндія), другий, – у Всеволожську (Росія). Російський завод відкрився літом 2005 року.
Nokian Tyres plc була заснована в 1988 році. У 1995 році її акції були розміщені на фондовій біржі в Хельсінкі. Історія компанії почалася в 1898 році, коли була відкрита фінська фабрика з виробництва гуми Suomen Gummitehdas Oy. Виробництво шин для пасажирських автомобілів почалося в 1932 році, а найвідоміший продукт компанії – шина Nokian Hakkapeli
За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся:

Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 581-09-90
E-mail: [email protected] itta – з'явилася на ринку в 1936 році.