пт жовтня 24 09:24 2014 в категорії Корпоративні новини

М’яка зима чи морозна погода – вплив шин на безпечне водіння. Зимові рекомендації від Nokian Tyres.



Мінлива зимова погода негативно позначається як на машині, так і на шинах. Підібравши правильні шини та підтримуючи необхідний рівень внутрішнього тиску за мінусових або наближених до нуля температурах, ви зможете підвищити безпеку під час водіння. Ця невелика хитрість допоможе вам заощадити на паливі та зробити процес водіння більш комфортним.

Через холоди шини стають жорсткішими, що негативно позначається на комфорті водіння. Автомобілі також зазнають негативного впливу. У холодну погоду пружини та амортизатори автомобіля стають жорсткішими.

«Однією з важливих характеристик шини є її зносостійкість, яка впливає на тривалість експлуатації шин. Якісні зимові шини мають оптимальну гумову суміш протектора і боковин. У дешевих шинах використовується синтетичний матеріал, який витримує температури не нижче 1 градуса» - зазначає Матті Моррі, технічний директор концерну Nokian Tyres. Найбільш якісні шини витримують будь-які температури. Високоякісні шини тестуються в екстремальних умовах у Лапландії (Фінляндія) і продаються навіть на ринку Сибіру, де температури надзвичайно низькі.

Холодна погода знижує тиск



Зимові морози знижують тиск у шинах, у зв'язку з чим зростають витрати палива і шини зношуються швидше. «Важливо пам'ятати, що зниження температури на 10 градусів знижує тиск у шинах приблизно на 0,1 бар» - пояснює Матті Моррі. При регулюванні тиску в приміщенні у зимовий час додавайте 0,2 бар до показників, рекомендованим виробником.

З шипами або без шипів?



В умовах суворої зими істотних відмінностей між шипованими та нешипованими шинами не буде. Різниця проявляється скоріше в умовах легких морозів. Шиповані шини слід використовувати взимку за температури від -5 до +5 градусів Цельсія. Така температура сприяє утворенню крижаної кірки на поверхні дороги.

За температури близько - 20 градусів шиповані та нешиповані шини матимуть приблизно однакові показники зчеплення; іноді зчеплення нешипованих шин з дорогою може бути навіть краще. За температури, близької до нуля, на поверхні льоду утворюється вода, через що дорога стає більш слизькою. У цих умовах зчеплення шипованих шин буде краще.

Якщо говорити про гальмівний шлях, то основні відмінності помітні за температури, близької до нуля градусів. При гальмуванні на льоду за швидкості 50км/година гальмівний шлях шипованих шин становить 43 метра, у той час як нешипованих, скандинавського типу, шин - 60 метрів.

Витрата палива взимку



Для багатьох водіїв витрати та економія палива є важливими факторами при виборі зимових шин.

«Багато люде й вважають, що зимові шини збільшують витрати палива. Однак, вони мають більш низький опір коченню на відміну від більшості літніх, що веде до зменшення витрати палива» - зазначає Матті Моррі.

За його слів, занадто низький рівень внутрішнього тиску у шині є найпоширенішою причиною підвищених витрат палива взимку. У зимовий період бензинова суміш більш насичена, що приводить до невеликого збільшення витрат палива.

Шини, що працюють бездоганно



В автомобілях з переднім приводом передні колеса несуть більше навантаження, ніж задні: вони задіяні в гальмуванні, прискоренні та рульовому керуванні, тоді як задні колеса беруть участь тільки в процесі гальмування. Важливо стежити за зношуванням шин і міняти їх місцями за необхідності. Nokian Tyres рекомендує проводити ротацію кожні 8 000 км.

«Коли різниця у зношуванні передніх і задніх шин досягає 2 мм, необхідно поміняти їх місцями» - зазначає Моррі.

За словами експерта, водіям, які використовують шиповані шини, необхідно звертати увагу на шипи на передніх колесах. При русі автомобіля шипи передніх коліс будуть злегка виступати назовні порівняно з задніми. Щоб шипи задніх коліс виступали назовні та зберігали оптимальне зчеплення, необхідно регулярно міняти їх місцями.

Додаткова інформація:

Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
тел. +38 044 220 12 20
факс. +38 044 220 12 21
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.ua