Перші у світі нешиповані зимові шини з шипами:

Унікальна технологія робить шини шипованими, лише коли це необхідно

З нагоди 80-річчя появи першої зимової шини компанія Nokian Tyres представляє перші у світі нешиповані зимові шини з шипами. Винахідник зимових шин – компанія Nokian Tyres, демонструє можливості майбутнього у концептуальних шинах Hakkapeliitta з унікальною технологією висувних шипів. Простим натиском кнопки водій може застосувати шипи для поліпшення зчеплення шини. А коли шипи не потрібні, їх можна знову сховати всередину протектора шини.

Суть комбінованої шипованої - нешипованої шини у тому, що водій може чітко реагувати на зміну дорожніх умов за допомогою простого перемикача. Шипи, зайві на сухому чи мокрому асфальті, вмить активуються кнопкою на зледенілій дорозі, аби зробити керування максимально безпечним.

У концептуальній шині від провідного виробника зимових шин використовується малюнок протектора та рішення нещодавно представленої моделі Nokian Tyres Hakkapeliitta 8 SUV – зимової шипованої шини для позашляховиків. Шипи на всіх чотирьох колесах піднімаються та опускаються одночасно. Основна частина шипа залишається нерухомою, рухається жорсткий металевий сердечник у центрі шипа, зроблений з особливо міцного металевого сплаву.

"Концепт нової шини просто вражає технологічністю. Унікальна система висувного шипа одного дня може втілитись у життя."
Матті Моррі, Nokian Tyres plc, Kерівник відділу технічної підтримки клієнтів


«Концепт нової шини просто вражає технологічністю. Унікальна система висувного шипа одного дня може втілитись у життя. Як першопроходці у світі зимових шин, сьогодні ми показали, що поєднати шиповану та нешиповану технологію в одній шині цілком можливо», каже Матті Моррі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів Nokia Tyres. Перша зимова шина у світі з’явилися завдяки компанії Nokian Tyres, яка створила найбільш придатну шину для північних умов ще у 1934 році. Двома роками пізніше, інженери, що працювали на заводі компанії, запропонували покращений варіант першої зимової шини. Саме така шина була потрібна водіям на слизьких зимових дорогах; вона була названа Snow-Hakkapeliitta. Сьогодні Nokian Tyres Hakkapeliitta є одним із найвідоміших зимових шинних брендів.

Фотографії: www.nokiantyres.com/Hakkapeliitta_concept_tyre_2014

Переглянути відео: http://youtu.be/qNXL2EEscuE