чт травня 16 12:00 2019 в категорії Корпоративні новини

Для підвищення безпеки в аеропортах: Valtra і Nokian Tyres об'єднують зусилля в рамках проекту автономного прибирання снігу

Роботизовані пилососи і газонокосарки вже стали реальністю, але чи можна довірити роботу без участі людини 7-тонній машині, що очищує злітно-посадкову смугу від снігу? Щоб дати ствердну відповідь на це питання, в березні 2019 року Valtra і Nokian Tyres вступили в партнерство з трьома іншими фінськими компаніями для спільного експериментального проекту у найпівнічнішому аеропорту Європейського союзу. Два трактори Valtra T254 Versu, оснащені шинами Nokian Hakkapeliitta TRI і підмітальними машинами у 4,5 м завширшки, самостійно очистили злітно-посадкову смугу аеропорту Івало, що у фінській Лапландії.

Передумови

Зима в Фінляндії буває дуже довгою, оскільки багато регіонів країни вкриті снігом від 150 до 200 днів на рік.

«Як оператор аеропорту ми повинні створити «літні» умови на фінських злітно-посадочних смугах, навіть посеред зими. Щоб впоратися з цим завданням, ми постійно шукаємо нові рішення, які підтверджують світове лідерство нашого «сноу-хау»», – говорить Анрі Ханссон, технічний директор Finavia, організації, що відповідає за обслуговування більшості фінських аеропортів.

Так народилася ідея проекту «Runway Snowbot». Втілити її в життя взялася група кращих фінських експертів з глибоким розумінням особливостей північного клімату. Кожен з них спеціалізується в своїй області: Valtra, Nokian Tyres, Vammas (виробник підмітальних машин для аеропортів), найнадійніша в світі енергетична компанія Neste, а також Finavia.

На шляху до більш надійного обслуговування ЗПС

«Runway Snowbot – це демонстрація об'єднаного потенціалу п'яти фінських компаній, які запропонували новий підхід до очищення злітно-посадкових смуг: більш безпечний, надійний, економічно вигідний і комфортний», – говорить Матті Тійтінен, старший менеджер по бренд-бізнесу Valtra в Скандинавії, Балтії, Західній та Центральній Європі.

Valtra вже кілька років працює над тракторами з автономним керуванням. Спільно з Nokian Tyres тракторобудівники встановили рекорд швидкості з безпілотного прибирання снігу в 2018 році – завдяки автономній версії T254 Versu і шинам Nokian Hakkapeliitta TRI. Для проекту «Runway Snowbot» було використано функціонал Valtra SmartTouch: автоматичне позиціонування з точністю до сантиметра і технологія контрольованого очищення попередньо визначених маршрутів.

Перші в світі зимові тракторні шини Nokian Hakkapeliitta TRI забезпечують високий рівень зчеплення на слизькому покритті і точність управління, необхідну для безпечної експлуатації безпілотного трактора, але в той же час вони дбайливо ставляться до покриття злітно-посадкової смуги.

«Без водія, що виконує інстинктивні коригування кермом та дросельною заслінкою, шини повинні забезпечувати дуже передбачуване керування, – говорить Тоні Сільфверберг, керівник відділу продажів і маркетингу Nokian Heavy Tyres Ltd, – Більш того, відсутність шипів, низький опір коченню Nokian Hakkapeliitta TRI і наш підтримуваний високий рівень якості на виробництві сприяють загальній економії і надійності».

І Valtra, і приєднана до трактора підмітальна машина Vammas, працювали на біодизельному паливі Neste MY зі зниженим рівнем викидів парникових газів приблизно на 90% у порівнянні з дизельним паливом з викопної сировини.

Результати

Випробування, проведені взимку 2018-2019 рр., виявилися успішними для всіх сторін-учасниць. Хоча проект ще не повністю готовий до комерційної реалізації, він прокладає шлях новим ідеям і підходам.

«Трактори є цікавою альтернативою для аеропортових парків, де достатня робоча ширина прибирання 4,5 метра. Вартість утримання тракторів значно нижча, ніж спеціалізованих вантажівок, до того ж вони більш універсальні і їх можна використовувати для вирішення широкого спектру завдань круглий рік», – коментує Теро Сантаманнер, фахівець з обладнання машин Finavia.

«Runway Snowbot був другим проектом зі створення автономного транспорту, що з’явився внаслідок кооперації Valtra і Nokian Tyres, – говорить Матті Тійтінен і Тоні Сільфверберг, – В майбутньому ми побачимо більше автономних систем, і ми готові до нових викликів, які з'являться в найближчі роки».

Більше інформації

Сайт проекту, фото та відео:

www.runwaysnowbot.com

Контактна інформація:

Маркетинг менеджер 
Nokian Tyres в Україні 
Аліна Ревуцька 
тел. +38 044 377 53 45 
факс. +38 044 377 53 46 
Alina.Revutska(at)nokiantyres.com