пн грудня 9 05:00 2019 в категоріях Корпоративні новини, Прес-релізи товарів

Nokian Tyres запроваджує нове євромаркування для зимових шин: акцент зроблено на безпеці водія та екології

Позначка зчеплення на льоду спрощує вибір шин для клієнта та поліпшує безпеку на дорозі

Оновлений європейський стандарт маркування шин буде особливо корисним для споживачів з Північної Європи, оскільки відтепер на етикетці буде зазначена інформація про здатність шини забезпечити зчеплення на льоду і снігу. Дотепер шини не мали наочної інформації про властивості, що забезпечують керованість взимку. Нову систему, яка спростить вибір зимових шин для споживачів, почнуть запроваджувати вже у травні 2021 року.

Постійне зростання імпорту автомобілів та онлайн-продажу шин призвели до того, що у північних країнах з вимогливими погодними умовами взимку відбулося зростання продажу шин, розроблених для м’яких зим Центральної Європи. Проблема полягала у тому, що відвідувачі сайтів не мали змоги візуально відрізнити зимові шини, призначені для тих чи інших умов. З огляду на наявну невизначеність, Європейський Союз погодився з тим, що етикетки із зазначенням характеристик шин мають бути оновлені. Нові етикетки полегшать порівняння моделей шин і допоможуть покупцям в інтернеті.

Згідно з раніше прийнятими правилами, всі шини для легкових автомобілів та фургонів повинні мати наклейку, яка вказує рівень зчеплення шини з дорогою, а також параметри шуму кочення і впливу на витрати палива. У скандинавських країнах зчеплення з льодом є найважливішою характеристикою безпеки для зимових шин, однак досі ця інформація була відсутня на стандартній етикетці.

- Раніше інформація на етикетці зимових шин вводила в оману споживачів у скандинавських країнах. Нове маркування про зчеплення з льодом буде відрізняти шини, розроблені для умов Північної Європи, від інших зимових шин. На практиці, маркування ЄС на зимових шинах матиме додаткові позначки про зчеплення на снігу і льоду відповідно до міжнародного стандарту, - за словами Ярмо Суннарі, менеджера з стандартів та регламентів Nokian Tyres, нова етикетка дозволить виправити ситуацію, що склалася останнім часом.

Більше інформації для споживачів

Зими в Центральній Європі вологі, тому розробники приділяли першочергову увагу зчепленню на мокрому покритті. Проте для країн Північної Європи цього недостатньо, тому нешиповані зимові шини для холодних зим відрізняються за властивостями та мають відповідну позначку Nordic.

- Інформація про безпеку, що стосується тільки зчеплення на мокрій дорозі, не враховує зимові умови, типові для країн Північної Європи, - за словами Суннарі, оцінка зчеплення шин з мокрою дорогою не вказує на їхню здатність забезпечувати зчеплення на снігу та льоду. При цьому, правильний вибір шин має першорядне значення для безпеки водіїв.

- Найбільшою проблемою є те, що шини, розроблені для середньоєвропейської зими, значно відрізняються від зимових шин для північних країн. Зчеплення на вологій та зледенілій дорозі є взаємовиключними характеристиками; споживач може зрештою помилитися у виборі шин через показник мокрого зчеплення на етикетці.
 
Маркування зчеплення з льодом спочатку буде використовуватися тільки для шин для легкових автомобілів. Спершу шини проходитимуть спеціальні випробування за процедурою, яка наразі проходить стандартизацію в Міжнародній організації зі стандартизації (ISO). Зимові шини, спеціально розроблені для північних зимових умов, мають витримати таке випробування, і лише після цього на них буде нанесено дане маркування.

Nokian Tyres активно співпрацює з владою північноєвропейських країн і відповідальними посадовими особами задля впровадження маркування за новими стандартами.

  • Шини для легкових автомобілів і фургонів мають євромаркування, яке вказує рівень зчеплення шини з дорогою, шум кочення та витрату палива.
  • Оновлене маркування шин за правилами ЄС також матиме інформацію про зчеплення на льоду і снігу.
  • Нові етикетки спростять онлайн-покупцям процедуру порівняння моделей шин та вибір правильної моделі. 
  • Клас зчеплення на снігу та льоду буде додано до маркування всіх зимових нешипованих шин. При цьому, нові правила не розповсюджуються на шиповані шини.
  • Нове маркування буде запроваджено з 1 травня 2021 року.

Євромаркування шин Nokian Tyres

Фото: Новий стандарт євроетикеток для зимових шин. Позначки внизу вказують на рівень шуму та здатність шини забезпечувати зчеплення на снігу та льоду.