ср червня 5 12:00 2019 в категоріях Корпоративні новини, Прес-релізи товарів

Ваші шини допоможуть зменшити викиди CO2: Nokian Tyres працює над екологічними шинами

Власники автомобілів часто не уявляють, які можливості вони мають для того, щоб знизити шкідливий вплив своїх авто на природу і екологію. Одним із таких способів є вибір шин зі зниженим опором коченню: такі шини економлять паливо і сприяють зменшенню викидів CO2. Nokian Tyres робить все можливе, щоб зробити шини більш екологічними: опір коченню наших шин в середньому було зменшено на 8% у порівнянні з 2013 роком.

 «Зниження опору коченню на 8% еквівалентно відправці на металобрухт 65 тисяч автомобілів», – каже Теппо Хуовіла, віце-президент з якості та сталого розвитку Nokian Tyres.

Опір коченню – це сила, яка призводить до втрати енергії автомобіля під час руху. Що нижчим є опір коченню, то менше енергії втрачається і потрібно менше палива для виконання роботи. Зменшення кількості палива, що спалюється, вочевидь позитивно впливає на стан навколишнього середовища за рахунок скорочення викидів CO2. Так само, для електромобілів більш низький опір коченню означає більший пробіг до підзарядки.

Наприклад, якби всі легкові автомобілі в Фінляндії, Швеції та Норвегії використовували зимові шини Nokian Hakkapeliitta R3 з низьким опором коченню протягом всього життєвого циклу продукту, переваги були б помітні неозброєним оком. Економія палива становила б близько 300 мільйонів літрів, а викиди вуглекислого газу скоротилися б приблизно на 710 000 тон. *

За оцінками, в ЄС автомобільний трафік генерує близько 24% від загального обсягу викидів парникових газів. Мета полягає в тому, щоб скоротити викиди на 20% до 2020 року в порівнянні з рівнем 1990 року. Більш суворі стандарти, прийняті ЄС, вступають в силу в 2021 році.

Виробники шин преміум-класу, зокрема й Nokian Tyres, активно працюють над зниженням опору коченню, розробляючи передові гумові суміші та впроваджуючи інноваційні конструкції протектора і каркаса.

«Наші інженери докладають значних зусиль, щоб в майбутньому кожне нове покоління шин мало знижений опір коченню без шкоди для керованості і безпеки», – підкреслює Хуовіла.

Економте паливо - бережіть природу

Більше 90% шин Nokian Tyres мають найвищі стандарти опору коченню A, B або C. Для порівняння: найбільш поширене маркування шин для легкових автомобілів на ринку відноситься до категорії E (аналіз ETRMA, жовтень 2018 року). Різниця дуже помітна і для автовласника, і для  навколишнього середовища. Наприклад, літні шини класу А при підтримці рекомендованого тиску можуть заощадити до 0,5 літра палива на 100 кілометрів у порівнянні з шинами, що мають гірші характеристики.

Nokian Tyres роками працював над показниками сталого розвитку. У щорічнику сталого розвитку RobecoSAM 2019 року компанію віднесли до категорії Silver Class. Хоча понад 85 відсотків так званого вуглецевого сліду шини формується під час руху, Nokian Tyres продовжує працювати над зменшенням шкоди, яку шини завдають навколишньому середовищу протягом усього життєвого циклу.

Ось чому ми також пишаємося цими досягненнями:

ПЕРЕРОБКА ВІДХОДІВ

100% відходів на нашому заводі Nokia було перероблено в 2018 році. В скандинавських країнах переробляється майже 100% використаних шин, приблизно 95% - в Європі.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Установка нового скрубера на електростанції в Нокіа, яка постачає гарячою водою і парою, вже заощадила 185 вантажівок палива.

ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГІЯ

На нашому заводі і в головному офісі в Нокіа, Фінляндія, близько 47% усієї енергії виробляється з використанням відновлюваних джерел. Ми встановили сонячні батареї на нашому складі в Вермонті, США.

ВІДНОВЛЮВАНА СИРОВИНА

У березні 2019 року Nokian Tyres приєднався до Глобальної платформі з питань виготовлення та експлуатації натурального каучуку. GPSNR працює над дотриманням прав людини, запобіганням захоплення земель, захистом біорізноманіття та водних ресурсів в районах вирощування і виробництва каучуку, підвищенням врожайності, а також підвищенням прозорості та підзвітності ланцюжка постачання.

ЗАХИСТ ПРАВ НАЙМАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Останні перевірки Nokian Tyres в галузі сталого розвитку в Малайзії та Індонезії показали поліпшення ситуації з правами найманих робітників в 2018 році в порівнянні з певними недоліками, виявленими під час попередніх аудитів. Працівники домоглися помірних робочих змін, мали дні відпочинку і були забезпечені питною водою, а також проходили курси із захисту своїх прав. І це лише деякі з досягнень, яких вдалося домогтися за короткий період часу.

 * Розрахунки зроблено із порівняння опору коченню Nokian Hakkapeliitta R3 з опором коченню інших зимових шин преміум-класу. Основні припущення, використані в розрахунках, наступні: кількість легкових автомобілів в Фінляндії 2,6 млн., середньорічний пробіг у Фінляндії – 14 400 км, середньорічний середньостатистичний рівень витрати палива в Фінляндії – 6,7 л / 100 км. Пробіг на зимових шинах становить 45%. Громадські витрати, пов'язані з викидами вуглекислого газу, були розраховані виходячи з оціночної вартості 40 євро за тонну викидів CO2, яка відповідає вартості, яку використовує Фінське транспортне агентство, Норвезька адміністрація автомобільних доріг і Агентство з охорони навколишнього середовища США.
Джерело: оцінка, заснована на методології KPMG True Value.

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres та шини Nokian ви знайдете на сайті: http://nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:

http://facebook.com/NokianTyresUkraine

https://instagram.com/nokiantyresua

Контактна інформація:

Маркетинг менеджер 
Nokian Tyres в Україні 
Аліна Ревуцька 
тел. +38 044 377 53 45 
факс. +38 044 377 53 46 
Alina.Revutska(at)nokiantyres.com