Як європейське маркування шин допоможе вам при покупці шин?

Як європейське маркування шин допоможе вам при покупці шин?

Класифікаційні критерії на етикетці шини спрощують порівняння моделей шин за допомогою стандартизованої класифікаційної інформації.

Знайдіть найкращі шини для вашого автомобіля

Європейське маркування шин було обов'язковим для усіх літніх, всесезонних та нешипованих зимових шин для легкових автомобілів, позашляховиків, фургонів, вантажівок та автобусів, які продавалися на території ЄС з 2012 року. З класифікаційними критеріями ефективності споживання пального, зчеплення з мокрим покриттям, зовнішнього шуму кочення, а для зимових шин - ще й зчеплення зі снігом та льодом,- маркування має на меті полегшити вибір водія під час пошуку безпечніших та найбільш економічних шин з точки зору споживання пального. Маркування, нанесене на етикетку, кріпиться до протектора шини, однак ця інформація також доступна онлайн на веб-сторінках виробників та продавців шин, а також на сторінках шинних магазинів.

 

ЗЧЕПЛЕННЯ З МОКРИМ ПОКРИТТЯМ

БЕЗПЕКА НА МОКРОМУ ПОКРИТТІ

Згідно європейського маркування шин, A - означає найкраще зчеплення з мокрим покриттям , а E - найслабше. Зчеплення з мокрим покриттям з точки зору безпеки особливо важливе для літніх шин, оскільки воно вказує на гальмівні можливості шини на мокрій дорозі. Шини з відмінним зчепленням з мокрим покриттям мають коротший гальмівний шлях, стабільнішу керованість та кращі показники маневреності.

ЕФЕКТИВНІСТЬ СПОЖИВАННЯ ПАЛЬНОГО

ЕКОЛОГІЧНІШЕ ТА БІЛЬШ ЕКОНОМНЕ ВОДІННЯ

Ефективність використання пального вказана на етикетці за шкалою від A до E. Шина класу A найменше впливає на споживання пального автомобілем, а клас E - найбільше. Високоякісна шина може заощаджувати пальне. З шинами класу A, наприклад, автомобіль може споживати на 0.1 літра менше пального на 100 кілометрів, ніж під час використання шин класу B. Порівнюючи шини з найкращим показником та найгіршим, річна економія пального може складати близько 90 літрів.

 

ШУМ КОЧЕННЯ

НИЖЧИЙ РІВЕНЬ ШУМОВОГО ЗАБРУДНЕННЯ

Показник зовнішнього шуму кочення пояснює, наскільки гучним є шум шини під час їзди для людей, які перебувають за межами автомобіля. Іншими словами, цей показник не вказує на рівень шуму всередині автомобіля. Зовнішній шум кочення вказаний в децибелах та позначений літерами A, B і C відповідно до рівня шуму. Шини класу A є найтихішими.

ЗЧЕПЛЕННЯ ЗІ СНІГОМ ТА ЛЬОДОМ

БЕЗПЕКА ВЗИМКУ

Окрім вказаних показників, шина, схвалена для використання в умовах суворової сніжної зими, має маркування рівня зчеплення зі снігом, а шина, яка пройшла тестування зчеплення з льодом за міжнародним методом, - має на своїй етикетці показник зчеплення з льодом. Ці показники якнайкраще розкажуть вам про здатність автомобіля безпечно впоратися з їздою зимовими дорогами. Європейське маркування шин не застосовується до шипованих шин, тож під час вибору шини також враховуйте звичні для вас умови їзди.