Що таке європейське маркування шин?

Що таке європейське маркування шин?

Знайдіть найкращі шини для вашого автомобіля

Починаючи з 2012 року, європейське маркування шин допомагає водіям порівнювати шини, наявні на ринку в ЄС. Маркування шин чимось нагадує маркування енергоефективності побутової техніки та допомагає класифікувати шини за показниками безпеки та ефективності споживання пального. Маркування описує зчеплення з мокрим покриттям, шум при коченні, економічність споживання пального, а для зимових шин - ще й зчеплення зі снігом та льодом. Усі показники на етикетці є результатом усталених методик випробувань, які застосовуються всіма виробниками шин, що продають шини на території ЄС. Маркування використовується для усіх літніх, всесезонних та нешипованих зимових шин для легкових автомобілів, позашляховиків, фургонів, вантажівок та автобусів.

МАРКУВАННЯ МАЄ НА МЕТІ СПРОСТИТИ ВИБІР БЕЗПЕЧНІШИХ ТА БІЛЬШ ЕКОНОМІЧНИХ ШИН

Маркування допомагає зробити свідомий вибір, під час купівлі шин. Інформація на етикетці повідомляє рівень керованості шини на мокрому, засніженому або зледенілому дорожньому покритті, її вплив на споживання пального, а також рівень зовнішнього шуму шини під час їзди. Відповідно до показників на етикетці, ви можете легше обрати шину, яка краще відповідатиме вашим потребам.

Читаючи етикетку, вам слід звернути увагу на звичні для вас умови їзди та на те, які шини вам потрібні - літні чи зимові. Наприклад, зчеплення з мокрим покриттям є важливим показником для літніх шин, які використовуються на території, де влітку часто йдуть дощі, однак цей показник також буде важливим і для зимових шин у кліматі, де зими зазвичай м'які і дощові. Відповідно, для зимових шин, розроблених для суворої зимової погоди, де доводиться їздити по льоду та спресованому снігу, показник зчеплення з мокрим покриттям буде не настільки важливим, як показники зчеплення зі снігом та льодом.

Хоча маркування полегшує порівняння моделей, перед придбанням шин, ми радимо звертатися за порадою до експертів роздрібної торгівлі, ознайомитись зі статтями в незалежних журналах з інформацією про тестування шин та переглянути інформацію на сайтах виробників шин.