Правильне зберігання

Якщо дотримуватися правил зберігання шини, її старіння можна вповільнити.

1. Температура
Температура в приміщенні, де зберігаються шини, не повинна перевищувати +25 ºC. Рекомендоване місце зберігання – темне приміщення, рекомендована температура – нижче +15 ºC. Якщо температура вище 25 ºC  або нижче 0 ºC, властивості шини можуть змінитися, що скоротить її термін експлуатації. Зберігання гумової продукції в прохолодному місці не шкідливе.
 
2. Вологість
Слід уникати підвищеної вологості. Не припускається конденсація водяної пари на шинах. Шини мають бути захищені від дощу, бризок тощо.
 
3. Світло
Шини також мають бути захищені від світла, зокрема від прямого сонячного проміння та яскравого штучного світла з високим вмістом ультрафіолетових променів.
 
4. Кисень та озон
Оскільки озон дуже погано впливає на якість шин, в місці зберігання шини забороняється тримати будь-яке обладнання чи прилади, що виробляють озон: флуоресцентні чи ртутні лампи, обладнання високої напруги, електричні двигуни або інше електричне обладнання, що може утворювати іскри.
 
5. Деформація
Якщо це можливо, шини необхідно зберігати у вільному стані, в природній формі: слід уникати тиску чи розтягнення. Сильна деформація, що виникає під час тривалого зберігання, під тиском може призвести до виникнення розривів.
 
6. Розчинники, масла, жири, тепло
Необхідно особливо пильно стежити за захистом шини від навіть короткочасного контакту  із розчинниками, маслами чи жирами. Також потрібно захищати шини від потужних джерел світла та бризок від електрозварювання.
 
7. Правила поводження з шинами
Під час роботи із шинами на складі не дозволяйте їм падати з висоти, більшої за 1,5 м. Таке падіння може викликати пошкодження борта шини. Типовий наслідок – погнутий борт. Ми не рекомендуємо виконувати монтаж шини з погнутим бортом.