Маркування шин може багато розповісти про їх властивості і є безцінною підмогою при виборі правильної шини. Вантажопідйомність шини, яка виражається індексом навантаження, можна знайти в маркуванні, надрукованому на бічній частині шини. Дізнайтеся більше про індекс навантаження та класи, щоб підібрати правильні шини для свого автомобіля.

Що таке індекс навантаження на шину?

На бічній стороні шини є ряд позначок, які повідомляють, серед іншого, про розмір шини та її індекс навантаження. Індекс навантаження (LI) англійською мовою вказує, яку вагу може витримати одна шина за нормального тиску. Виходячи з цього, можна перевірити так званий індекс навантаження шини, який вказує на максимальне навантаження однієї шини.

Маркування не говорить про кількість кілограмів, які шина може витримати, а лише про її індекс навантаження. Еквівалентну кількість у кілограмах слід перевіряти окремо від таблиці, де позначені індекси навантаження та відповідні їм числа в кілограмах. Чим вищий індекс навантаження шини, тим більшу вагу може витримати одна шина. Будь ласка, зверніть увагу, що тиск у шині має бути відповідним, щоб витримати навантаження автомобіля.

У маркуванні шин індекс навантаження вказується передостаннім перед індексом швидкості шини, що вказує максимальну швидкість, яку шина може витримати, зберігаючи свої ходові якості. В кінці маркування шин також може бути маркування XL, яке вказує на так званий підвищений індекс навантаження. Наприклад, в маркуванні шини 205/55 R 16 94 V XL індекс навантаження шини становить 94. Це відповідає 670 кілограмам. Отже, загальна вантажопідйомність чотирьох шин під транспортним засобом становить 2680 кг.

Купуючи нові шини, водіям слід враховувати індекс навантаження на шини, оскільки не можна встановлювати шини, якщо їх індекс навантаження занадто низький порівняно з навантаженням на вісь автомобіля. Ви можете перевірити індекс навантаження шини, яка підходить для вашого автомобіля, в інструкції до автомобіля. Якщо ви виберете шини з правильним індексом навантаження для свого автомобіля, вони витримають навіть повне навантаження автомобіля. Це стосується водія, інших пасажирів і вантажу, що перевозиться у вантажному відділенні автомобіля. Вантажопідйомність слід враховувати, особливо якщо ви буксируєте причіп або іншим чином перевозите важкі вантажі в автомобілі.

L або підвищений індекс навантаження

Шини з підвищеним індексом навантаження ще називають посиленими шинами. Максимальне навантаження на шину класу XL вище, ніж на шину без цієї класифікації. Це маркування відсутнє на неармованих шинах, але їх можна позначати абревіатурою SL або «стандартне навантаження». Вищий індекс навантаження позначається маркуванням XL або «Додаткове навантаження» в кінці маркування шини. Структуру шини укріплено, тому вона витримує їзду під великим навантаженням і виділяє менше тепла, яке може зношувати шину. Шина посилена, щоб витримувати більш високий тиск у порівнянні з неармованою шиною. Підвищений індекс навантаження не впливає на розмір шини, але показує, яку вагу шина може безпечно витримати.

 

Про що ще говорить маркування шин?

Окрім індексу навантаження, що вказує на вантажопідйомність шини, маркування шини повідомляє про такі властивості шини:

  • ширина шини
  • співвідношення профілю шини
  • конструкція шини
  • діаметр обода
  • індекс швидкості

Ви можете підібрати потрібний розмір шини для свого автомобіля на сайті Nokian Tyres. Введіть реєстраційний номер, модель автомобіля або розмір шин у пошуку і знайдіть відповідні літні та зимові шини для свого автомобіля від Nokian Tyres. Оскільки знання індексу навантаження особливо необхідно при перевезенні важких вантажів, водій мікроавтобуса повинен переконатися, що шини витримають навантаження транспортованого вантажу. У шинах типу C, призначених для фургонів, рівень тиску явно вищий, ніж у шинах для легкових автомобілів. У Nokian Tyres також можна знайти якісні літні чи зимові шини для мікроавтобусів.