Справа у відчутті

Навіть найдосконаліші прилади не зможуть передати відчуття комфорту і безпеки , які виникають під час керування автомобілем, на якому встановлені шини Nokian Tyres.

Саме тому, щороку тест пілоти Nokian Tyres проїжджають сотні тисяч кілометрів з метою відстеження якості їзди. Тест пілот стає одним цілим з автомобілем і намагається відчути найменші зміни в поведінці шини під час подолання перешкод. Ми проводимо випробування шин не лише у Фінляндії, але й у всьому світі, на різних дорожніх покриттях та за швидко мінливих погодних умов. Найкращі тест пілоти світу, різноманіття складних тестів та багатофункціональне обладнання забезпечують оптимальні робочі характеристики шин за будь-яких умов і навіть в екстремальних ситуаціях.


Водії-випробувачі відіграють головну роль у тестуванні шин. Вони вчаться своїй професії, але знання та відчуття шини можна набути тільки на власному досвіді безпосереньо під час роботи.

«Поведінку шини ви можете відчути руками та, як кажуть, нутром:  керованість автомобіля, те, наскільки швидко шина стабілізується після заносу і як вона поводиться при гальмуванні, прискоренні, слаломі, на крутому підйомі та під час спуску», – каже Петрі Паананен, пілот-випробувач Nokian Tyres.

Водії-тестувальники надають звіт про результати тест-драйву та визначають  властивості шини і характеристики, які потребують покращення. Кінцевий підсумок випробувань містить суб'єктивні думки і дані об'єктивних тестів. Ця інформація потім використовується для подальшого розвитку продукту, що має на меті створення найбільш важливого засобу забезпечення безпеки автомобіля – найкращої шини.

"У шини з недоліком завжди буде щось таке, що не дозволить їй пройти наше комплексне тестування."
Петрі Паананен, Nokian Tyres plc, пілот-випробувач

Тож що іще вимагається від гарного пілота-випробувача, крім здібностей до тестування? Щонайменше міцні нерви та можливість тестувати продукт неупереджено, поєднуючи амбітність і стриманість. І без вагань тиснути на газ.

«Тестування шин –  не ралі. Це не про швидкість, радше про відчуття та аналіз шини. Звісно, час від часу ви їздитимете швидко, але фокус уваги завжди на поведінці шини», – уточнює Петрі Паананен.

Паананен спокійний та спостережливий водій і за межами випробувального треку.

«Я надто звертаю увагу на інших водіїв на дорозі, щоб побачити, що вони роблять. Здається, інколи я так захоплююсь аналізом, що потім вислуховую від своїх пасажирів про мою манеру давати поради», – сміється Паананен.