Ремонт і латання шин

Ремонт і латання шин

Розумний вибір шин і правильна їзда на дорозі допоможуть вам запобігти несправностям і поломці шин. На жаль, неможливо передбачити все, що може статися на дорозі, і подорож може закінчитися передчасно через пробиту шину. Залежно від ступеня пошкодження може знадобитися залатати або замінити шину.

Вибравши правильні шини, ви можете запобігти їх несправності та уникнути складних ситуацій, якщо шина прокололася, незважаючи на обережне водіння.. З інноваційними безпечними шинами Nokian Tyres Flat Run ви можете дістатися до місця призначення, навіть якщо шина порожня. З порожніми шинами Nokian Tyres FRT можна проїхати приблизно 50 кілометрів із повністю завантаженим транспортним засобом. З меншим навантаженням шини можуть проїхати до 150 кілометрів.

Коли можна латати шину?

В залежності від місця та розміру пошкодження, ви можете спробувати залатати шину самостійно. Залатати проколоту шину можливо, якщо діаметр отвору менше 6 мм. Не варто латати пошкодження більшого розміру, оскільки латка, швидше за все, не допоможе. Ймовірність повторного пошкодження шини більша, якщо розмір пошкодження перевищує 6 мм.

Вам потрібні нові шини, якщо пошкодження розташоване збоку чи на боковині шини. Шину може залатати кваліфікований фахівець, якщо пошкодження досить невелике і знаходиться на протекторі шини.

Пошкодження шини можуть бути не відразу помітні, і не завжди є видимі ознаки. Ознаками пошкодження шини може бути те, що автомобіль тягне в бік. Іншими ознаками проколів та інших пошкоджень може бути вібрація в шинах або кермі автомобіля.

 Як запобігти проколу шини

На дорозі можуть статися непередбачувані сюрпризи, які можуть серйозно пошкодити шини. Проколи виникають через цвяхи, шурупи та інші гострі предмети, які з тих чи інших причин опинилися на дорозі. Пошкодження від проколів є найпоширенішою причиною несправності шин.

Ви можете попередити несправність шин декількома способами. Одним із найважливіших з них є використання правильного тиску в шинах. Зараз автоматична система моніторингу тиску в шинах (TPMS), яка використовується в автомобільних шинах, повідомляє, коли помічає падіння тиску в шинах. Крім того, система TPMS допомагає зменшити споживання палива, оскільки опір коченню шини нижчий, коли тиск у шинах правильний. Сьогодні TPMS є обов’язковим у всіх нових легкових автомобілях. 

Їзда із занадто низьким тиском у шині може пошкодити шину, наприклад, під час руху по бордюру чи вибоїнам на дорозі. У цьому випадку через недостатній тиск у шині обід пошкоджує боковину, яка є найслабшим місцем шини і тому схильна до пошкоджень.

Матті Моррі, керівник технічної служби обслуговування клієнтів Nokian Tyres, нагадує нам, що ви не можете відремонтувати шину, залатавши її, якщо боковина пошкоджена: «Під час їзди з надто низьким тиском шина стає більш гнучкою. При зіткненні з перешкодами боковина більш схильна до руйнування. У цьому випадку шину вже неможливо врятувати: ремонтувати шини легкових автомобілів з пошкодженою боковиною небезпечно та не рекомендується».


Щоб запобігти пошкодженню шин, багато товарів Nokian Tyres мають боковини, посилені арамідом. Міцні шини, армовані арамідним волокном, захищають від різких ударів і стануть у пригоді під час їзди по бездоріжжю та поганим дорогам. Дізнайтеся більше про технологію боковини з додаванням араміду від Nokian Tyres.

Що робити, якщо спустило колесо?

Кожен водій повинен знати, як діяти, коли у нього пробито колесо. Підготовка допоможе вам уникнути пошкодження шин.

  • Перевірте тиск у шинах. Занадто низький тиск повітря в шинах підвищує ризик пошкодження, наприклад, під час їзди по дорозі з ямами. Завжди підтримуйте тиск у шинах, рекомендований виробником автомобіля, і додайте 0,2 бар до зимових шин. За потреби підвищте тиск у шинах, враховуючи також навантаження автомобіля. Замість того, щоб їздити із занадто низьким тиском у шинах, використовуйте невеликий надлишковий тиск. 
  • Підготуйтеся до проколу шини. Ремонт шин можливий за допомогою ремкомплекту та компресора, які ви возите в машині. Якщо автомобіль оснащений інструментами для ремонту невеликих пошкоджень шин, ваша подорож не закінчиться передчасно. Однак лагодити шину самостійно — це лише тимчасове рішення, тому їдьте прямо в шиномонтаж або замініть пошкодження запасним колесом. 
  • Регулярно перевіряйте шини та їх стан. Достатньо швидкого погляду, щоб перевірити їх стан. Видаліть каміння, що залишилося в канавці шини, щоб воно не пошкодило його. 
  • Дізнайтеся, як діяти, коли стався прокол шини. Заздалегідь ознайомтеся з інструкцією до  комплекту для ремонту шин і компресора, щоб знати, як діяти, якщо вам знадобиться ними скористатися. Не забувайте залишити все необхідне обладнання для заміни шин у автомобілі, на випадок якщо шину буде сильно пошкоджена. Регулярно перевіряйте стан і тиск повітря в запасному колесі. 

 

Уникніть проколів і ремонту шин, вибравши для свого автомобіля якісні шини. Ознайомтеся з асортиментом літніх і зимових шин Nokian Tyres, який також включає автомобільні шини з арамідним покриттям для особливих умов використання, наприклад, позашляховиків і мікроавтобусів. 

 

Дізнайтеся більше про гарантійну послугу Nokian Tyres Hakka Guarantee. Якщо шина Nokian Tyres Hakka або Hakkapeliitta, що використовувалася належним чином, вийде з ладу та не підлягатиме ремонту, ви безкоштовно отримаєте новий еквівалентний продукт від дилера Nokian Tyres. Підключіть послугу Hakka Guarantee онлайн.