Новий світовий рекорд швидкості – 331,61 км/год!

Шини Nokian Tyres забезпечують найвищу швидкість на льоду

Тест пілот компанії Nokian Tyres Янне Лайтінен встановив новий світовий рекорд швидкості їзди  на льоду проїхавши зі швидкістю 331,610 км/год  Ботнічною затокою в Оулу (Фінляндія). Рекорд було встановлено 6 березня на 14-кілометровій крижаній трасі за  екстремально низької температури. Спеціалісти компанії Nokian Tyres, провідного виробника зимових шин, обладнали автомобіль, на якому було встановлено рекорд, шипованими шинами Nokian Tyres Hakkapeliitta 7 (255/35R20 97 T XL).

Дивіться відео

 Відмінна якість шин особливо важлива під час їзди на високій швидкості. Шини – це єдина точка дотику автомобіля з поверхнею дороги. Під час їзди на високій швидкості по поверхні ковзкого льоду шини мають забезпечувати максимальне зчеплення з поверхнею, стійкість конструкції та бездоганну керованість автомобіля. Також, важливо, щоб всі характеристики відповідали потребам конкретного автомобіля, його потужності та габаритам.

Формула прискорення дуже чітка. Коли автомобіль їде зі швидкістю 331 км/год , це означає, що за одну секунду він проходить понад 92 метра. Шини на таких швидкостях перебувають під високим тиском, а їх діаметр може зрости на 15-20 мм. Чим більший тиск повітря, тим більше сили зчеплення потрібно для розгону.

"Встановлення нових рекордів дасть нам змогу покращувати якість нових продуктів нашої компанії»"
Матті Моррі, керівник відділу технічного обслуговування Nokian Tyres plc

– Випробування шин на високих швидкостях  в суворих умовах є важливою складовою процесу розробки зимових шин. Встановлення нових рекордів дасть нам змогу покращувати якість нових продуктів  нашої компанії, – пояснює Матті Моррі, керівник відділу технічного обслуговування клієнтів компанії Nokian Tyres.

Організація «Світові рекорди Гіннеса» встановила чіткі правила при встановленні світових рекордів з їзди на льоду. Ось деякі з цих правил: на встановлення світового рекорду відводиться одна година; лід має бути природнім, забороняється його шліфувати чи обробляти будь-якими хімічними речовинами; шини, які встановленні на транспортному засобі мають бути загальнодоступним продуктом.