Новий світовий рекорд швидкості – 252,09 км/год!

Шини Nokian Tyres: найвища швидкість на льоду тепер і для електромобілів

Тест пілот компанії Nokian Tyres Янне Лайтінен досяг швидкості 252,09 км/год (156,64 миль/год) на льоду під час керування електромобілем  E-RA на озері Укон’ярві в Інарі (Фінляндія). Рекорд був встановлений 17 березня 2012 року найпівнічнішим виробником шин у світі, на  високотехнологічному автомобілі E-RA (Electric Race About), розробленим Гельсінським університетом прикладних наук Метрополія.

Дивіться відео

Максимальна швидкість цього бездоганного спорткару з електродвигуном потужністю 280 кВт перевищила 260 км/год (161,59 миль/год) в умовах морозної погоди. Бездоганне зчеплення з дорогою та гарна керованість, які являються необхідними умовами при керування автомобілем на високій швидкості, були забезпечені нашими шипованими шинами Nokian Tyres Hakkapeliitta 7 (225/40R18).

– Випробування шин на високих швидкостях  в суворих умовах є важливою складовою процесу розробки зимових шин. Цей  рекорд та спільна робота над проектом E-RA – це чудовий спосіб отримати новий досвід, який в майбутньому ми зможемо використати на розвиток всієї індустрії. Це справжнє джерело натхнення для розробників шин. Адже, їх основними завданнями  є покращення характеристик безпеки та досягнення низького опору коченню, що має значний вплив на весь ряд електричних автомобілів, – зазначає Матті Моррі, керівник відділу технічного обслуговування клієнтів компанії Nokian Tyres.

Випробування проводили  на шестикілометровій трасі згідно з нормами організації «Світові рекорди Гіннеса». Проте для цього типу рекордів ще не існує окремої категорії та чітких правил , тому організація «Світові рекорди Гіннеса» не брала участі у засвідченні випробування, а отже, поки рекорд не є «офіційним світовим рекордом Гіннеса».