Світовий рекорд із прибирання снігу

Компанії Nokian Tyres і Valtra встановили світовий рекорд із прибирання снігу автономним трактором. Рекорд швидкості було встановлено в березні 2018 року на безоператорному тракторі Valtra T254, оснащеному шинами Nokian Tyres Hakkapeliitta TRI. Цей трактор, який рухався без оператора, розрихлив сніг на борозни на закритій дорозі в Південній Фінляндії на швидкості 73,171 км/год.

Дивитися відео

"Завдяки прогностичності та зручності шин Nokian Tyres Hakkapeliitta TRI, що схожі на автомобільні, а також застосуванню в них вертикальної сили зчеплення вони стали популярним вибором для підрядчиків, які виконують зимові види робіт."
Тоні Сільверберг, голова відділу продажів і маркетингу в підрозділі Nokian Heavy Tyres

Модель Valtra T254 Versu отримала звання «Трактор 2018-го року» й широко використовується підрядчиками та фермерами, які цінують її універсальність для виконання широкого спектра робіт, зокрема в галузі сільського господарства, лісництва й забезпечення життєдіяльності міста. Окрім рекордної швидкості, яку розвиває цей трактор, стандартна модель T254 Versu також оснащена інноваційним інтерфейсом користувача SmartTouch, який оператори трактора часто відзначають за його інтуїтивну зручність.

«Для багатьох наших клієнтів простий у використанні підлокітник SmartTouch став доступним варіантом інвестицій у технології, про які раніше вони могли тільки мріяти або які вважали занадто складними, зокрема мова йде про автонавігацію, керування завданнями та телеметрію. Водночас ми спостерігаємо зростання попиту на нові технології, які допоможуть підвищити продуктивність і можуть інтегруватися в наявні бізнес-системи. Наша компанія прагне залишатися лідерами у впровадженні інноваційних технологій у наші трактори із системою SmartTouch», – коментує Мікко Лехікойнен (Mikko Lehikoinen), маркетинговий директор підрозділу EME.

Рекорд швидкості було встановлено в безпечних умовах за участі дослідницьких команд компаній Nokian Tyres і Valtra. Автономна технологія набуває популярності в багатьох галузях, зокрема логістиці, дорожній техніці та сільському господарстві. Як лідер серед виробників тракторів у Північних країнах, компанія Valtra може похвалитися багаторічним досвідом у створенні машин, адаптованих для дорожніх робіт у холодні сезони. Дані, отримані під час реєстрації рекорду швидкості, стали цінним внеском у майбутні дослідження автономної технології.

Перевищення звичайної швидкості на тракторі з переднім причіпним знаряддям, який рухається слизькою поверхнею, – це додаткове навантаження як на саму машину, так і на її шини. Блочний малюнок шин Nokian Tyres Hakkapeliitta TRI створено спеціально для забезпечення стабільності на крижаних і снігових поверхнях.

«Завдяки прогностичності та зручності шин Nokian Tyres Hakkapeliitta TRI, що схожі на автомобільні, а також застосуванню в них вертикальної сили зчеплення вони стали популярним вибором для підрядчиків, які виконують зимові види робіт», – розповідає Тоні Сільверберг (Toni Silfverberg), голова відділу продажів і маркетингу в підрозділі Nokian Heavy Tyres. «Такі самі функції потрібні й для досягнення рекордних швидкостей».

Це другий світовий рекорд в умовах мінусової температури, установлений спільно компаніями Nokian Tyres і Valtra. У 2015 році ці дві фінські компанії-виробники об’єдналися з легендарним гонщиком Юхою Канккуненом (Juha Kankkunen) і встановили досі чинний рекорд швидкості керування трактором на льоду, який складає 130,165 км/год, для чого було використано трактор Valtra T234 Versu із шинами Nokian Tyres Hakkapeliitta TRI.