Швидкість на льоду – 335,713 км/год!

Компанія Nokian Tyres, винахідник зимових шин, встановила новий світовий рекорд швидкості їзди на льоду. Пілот-випробовувач Янне Лайтінен проїхав по льоду Ботнічної затоки в умовах морозної погоди зі швидкістю 335,713 кілометрів на годину. Встановлення цього рекорду стало можливим завдяки неймовірному зчепленню списоподібних шипів шини Nokian Tyres Hakkapeliitta 8 (255/35R20 97 T XL) з обледенілою поверхнею.

Повне зчеплення з поверхнею, стійкість конструкції та бездоганна керованість - це саме ті характеристики, які здатні гарантувати безпеку та комфорт на обледенілій поверхні. Унікальна технологія Nokian Tyres Eco Stud 8, що використовується на новому виробі з легендарної лінійки зимових шин Hakkapeliitta, гарантує поперечне та поздовжнє зчеплення, забезпечуючи стабільну керованість. При граничних швидкостях на нерівному льоду, а також при обгоні у звичайних умовах на дорозі, вкритій кригою або снігом, знадобляться обидва параметри.

"Для задоволення потреб споживача випробування проводяться безупинно за найсуворіших умов. "
Матті Моррі, менеджер з технічної підтримки споживачів Nokian Tyres plc

- Для задоволення потреб споживача випробування проводяться безупинно за найсуворіших умов. Ми хотіли випробувати нові шини Hakkapeliitta 8. На високій швидкості, шини знаходяться під величезним тиском, адже автомобіль долає понад 93 метри на секунду, а шипи стикаються з льодом 43 рази на секунду. При зростаючому опорі повітря, для прискорення автомобіля необхідне краще зчеплення з трасою. Шини мають забезпечувати не тільки надійне зчеплення, а й керованість і стабільність, - каже Матті Моррі, менеджер з технічної підтримки споживачів шин Nokian Tyres.

Це тестування проводилося тим самим водієм, на тому самому автомобілі і в тому самому місці, що і попередні, тільки тепер ми «взули» машину у нові шини Nokian tyres Hakkapeliitta 8

Під час тестування, пілот-випробувач компанії, багаторазовий рекордсмен світу Янне Лайтінен керував Audi RS6. Nokian Tyres встановили рекорд, розігнавши автомобіль до 335.7 км/год (211.27 миль/год). Цей новий світовий рекорд був встановлений 9 березня біля міста Оулу на 12-кілометровій (7.5 миль) трасі, створеній на льоду Ботнічної затоки.

Компанія Nokian Tyres та Янне Лайтінен, який має більш ніж двадцятип’ятирічний досвід у тестуванні шин, і раніше встановлювали рекорди Гіннеса: рекорд швидкості на льоду (березень 2011: 331.61 км/год, 206.05 миль/год) і рекорд швидкості на електрокарі (березень 2012: 252.06 км/год, 156.62 миль/год).

В організації Гіннеса існують особливі правила встановлення світового рекорду у гонках на льоду. Час на подолання кілометрової відстані вимірюється в обох напрямках. Світовий рекорд – це отриманий середній результат. Автомобіль стартує з будь-якої швидкості, а дозволений час на встановлення рекорду – всього одна година. Лід має бути справжнім, не штучно створеним чи обробленим за допомогою хімікатів. Шини мають бути доступні на ринку і схвалені для використання у країні, де встановлюється рекорд.

Читати далі:

Making of the speed record 335.713 km/h!