Новий світовий рекорд з Nokian Tyres та Vianor:

Aвтомобіль на двох колесах розвинув швидкість 186,269 км/ч

31 серпня 2016 року в аеропорту Сейняйокі було зареєстровано новий світовий рекорд швидкості автомобіля на двох колесах. Цей рекорд був встановлений завдяки тому що, виробник високотехнологічних шин компанія Nokian Tyres, екіпаж професійного сервісу Vianor і відомий пілот-каскадер Веса Ківімакі об’єднали свої зусилля. Міцність шин для автомобіля, на якому відбувався рекордний заїзд, було збільшено за допомогою технології Nokian Tyres Aramid Sidewall.

При водінні на екстремальних швидкостях роль шин набуває критичного значення. Це особливо актуально, коли автомобіль рухається на двох колесах і контакт з дорогою забезпечують лише дві ділянки на шинах завбільшки з долоню. Щоб побити попередній рекорд, знадобилися шини настільки міцні та надійні, наскільки це взагалі можливо. Технологія зміцнення боковин Nokian Tyres Aramid Sidewall дозволила зробити цю частину шини надзвичайно стійкою до зносу і порізів.

«Під час руху на двох колесах боковина шини підтримує контакт з дорогою, тому нам довелося розробити спеціальну шину для цих цілей. До гумової суміші для боковин ми додали арамідне волокно, щоб підсилити цю частину шини і значно підвищити її міцність на розрив. Ця унікальна технологія в поєднанні зі спеціальною структурою й стали тією технічною характеристикою, що дозволила розвинути рекордну швидкість», – розповідає Матті Moррі, технічний менеджер з обслуговування клієнтів Nokian Tyres.

Секрет технології Nokian Tyres Aramid Sidewall – у використанні надміцного арамідного волокна, яке також застосовується в авіаційній галузі й оборонної промисловості. Цю технологію втілено в нових преміальних шинах для позашляховиків.

«Творчий пошук та азарт, необхідні для встановлення світового рекорду, властиві всьому процесу розробки продуктів Nokian Tyres. Ми постійно випробовуємо щось нове, щоб перевірити наші припущення і розширити межі можливого. Адже лише так можна розробити більш безпечні і міцні шини», – вважає Матті Моррі.

"Ми постійно випробовуємо щось нове, щоб перевірити наші припущення і розширити межі можливого. Адже лише так можна розробити більш безпечні і міцні шини."
Матті Моррі, Nokian Tyres plc, Tехнічний менеджер з обслуговування клієнтів

У встановленні нового світового рекорду також брала участь команда професіоналів Vianor. Експерти обслуговували автомобіль і встановлені на ньому шини, в режимі реального часу повідомляючи пілоту інформацію про їх поточний стан.

«Раніше я вже намагався побити рекорд швидкості автомобіля на двох колесах, але ці спроби не мали успіху. Якоїсь миті я зрозумів, що ключ до рекордної швидкості – у витривалих зносостійких шинах. Співпраця з Nokian Tyres і Vianor дала можливість отримати очікуваний результат», – каже Веса Ківімакі, автор нового світового рекорду.

"Раніше я вже намагався побити рекорд швидкості автомобіля на двох колесах, але ці спроби не мали успіху. Якоїсь миті я зрозумів, що ключ до рекордної швидкості – у витривалих зносостійких шинах."
Веса Ківімакі, Пілот-каскадер

Світовий рекорд швидкості автомобіля на двох колесах був встановлений відповідно до правил Книги рекордів Гіннеса. Згідно з цими правилами, для заїзду слід використовувати автомобіль серійного виробництва, а не спеціально виготовлений прототип. Протягом години автомобіль має проїхати у двох напрямках через ворота вимірювання швидкості, розташовані за 100 метрів один від одного. Потім обчислюється середнє значення цих двох вимірів.

Новий світовий рекорд був зафіксований на 2-кілометровій злітно-посадковій смузі завширшки 50 метрів. Відстань для вимірювання середньої швидкості становила 100 метрів.

Попередній рекорд швидкості автомобіля на двох колесах – 181,25 км/год (112,62 миль/год) – був встановлений 1997 року шведом Гораном Еліасона.

Докладніше: