Веса Ківімакі, справжнє божевілля

Один автомобіль, два колеса, понад 186 км/год! Загартований професійний водій-каскадер Веса Ківімакі з міста Хармє, підготував свою машину до нового світового рекорду швидкості на двох колесах. Він виглядає щасливим, але, на диво спокійним і зібраним після свого рекордного заїзду по аеропорту Сейняйокі в кінці серпня.

Ківімакі мріяв встановити світовий рекорд швидкості для автомобіля на двох колесах протягом тривалого часу.

- Я почав їздити на двох колесах 15 років тому і виступав на багатьох трюкових шоу в Фінляндії і за кордоном. Однак, такої швидкості, як зараз ніколи не було. Проте, була мрія стати найшвидшим у світі каскадером на двох колесах, пояснює Ківімакі.

"Однак, такої швидкості, як зараз ніколи не було. Проте, була мрія стати найшвидшим у світі каскадером на двох колесах."
Веса Ківімакі, Пілот-каскадер

І тепер він його встановив.

- Я знав, що Nokian Tyres встановили світовий рекорд швидкості автомобіля на льоду в 2013 році. Коли я дізнався, що компанія розробила технологію AramidSidewalls для зміцнення боковини шин, я захотів спробувати побити рекорд у співпраці з Nokian Tyres, каже Ківімакі.

Від фермерських трюків до професійного водіння

Ківамакі можна назвати досвідченим водієм: він їздив за кермом у віці 6 років і в 12 років йому вдалося переробити кузов батьківської машини для спроб їздити на двох колесах.Ківімакі почав з фермерських гонок зі своїми друзями, коли йому було 14-15 років. До цього часу він вже був водієм каскадером, так як він, наприклад, міг їздити на двох колесах. Інші хлопці могли використовувати своїгоночні автомобілі протягом тривалого часу, але Ківімакі часто ламав їх за один раз.

– Легендарне ТВ-шоу "Knight Rider" і трюки надихнули мене, коли я був маленьким, - згадує Ківімакі.

Після того, як Ківімакі отримав водійські права, він виступав у серії фінського Чемпіонату з ралі. Це тривало близько п'яти років, перш ніж він вирішив зосередитися виключно на каскадерстві. На рубежі тисячоліть, 23-річний віртуоз вже керував автобусом на двох колесах, потім він організував невеликий бізнес і почав заробляти на життя водійськими трюками. Команда Божевільних Водіїв (Crazy Drivers) була створена в 2001 році, і цього року вона святкує своє 15-річчя.

Раціональне безумство

Коли ми запитали Ківімакі про характеристики хорошого водія-каскадера, відповідь була проста:

– Перш за все, потрібно бути спокійним. Водії-каскадери ніколи не повинні поспішати у дрібницях; замість цього, вони завжди повинні діяти спокійно, - підкреслює Ківімакі.

Перед кожним заїздом Ківімакі ретельно переглядає всі етапи виконання і фокусується на перевірці правильної послідовності дій. Все, що він обмірковує переддією - це те, що має бути реалізованим.

– Якщо ви почнете мріяти і думати про інші речі перед трюком, ризик провалу дуже високий, - говорить Ківімакі.

У нього немає жодного страху під час або перед трюком.

- Як тільки ви починаєте боятися, то краще йдіть з цього бізнесу.

"Як тільки ви починаєте боятися, то краще йдіть з цього бізнесу."
Веса Ківімакі, Пілот-каскадер

Вічний рекордсмен

До цього рекорду Ківімакі зробив багато спроб встановити світовий рекорд. У 2003 році він намагався побити світовий рекорд зі стрибків у довжину на автомобілі. У той час світовий рекорд у 73 метри не був ним побитий, оскільки двигун автомобіля Ківімакі зламався за кілька моментів до пандуса. Але, незважаючи на технічний збій, автомобіль показав гідний результат у 57 метрів.

Наступного року він спробував побити світовий рекорд автомобільного доміно, що складається з 12 вертикально розташованих машин, підбиваючи автомобілі іншим автомобілем. І знову несправність двигуна перешкодила йому встановити рекорд, але йому вдалося перекинути сім автомобілів.

– На той момент я міг би використовувати піт-стоп Vianor, - сміється Ківімакі.

Та його майбутні амбіції анітрохи не скромні. Здається, його нове досягнення тільки зробило його ще більш цілеспрямованим.

– Я вірю, що можу досягти швидкості 200 км / год (124 миль на годину) на двох колесах. Я також хотів би керувати вантажівкою з напівпричепом з рампи так, як я це робив з BMW.

Досвiдчений ветеран трюків вдячний виробнику шин Nokian Tyres експертам та екіпажу Vianor, які допомогли йому втілити мрію у життя.

– Поєднання розуму і хоробрості - ідеальна суміш для перемоги. І більш того, ми змогли побити рекорд шведа, - каже Ківімакі з посмішкою на обличчі.

Я сподіваюся, що зміг внести свій вклад у розвиток ще більш безпечних шин, говорить Веса Ківімакі, володар нового світового рекорду.

"Поєднання розуму і хоробрості - ідеальна суміш для перемоги."
Веса Ківімакі, Пілот-каскадер

Докладніше: