чт червня 30 05:30 2022 в категоріях Корпоративні новини, Прес-релізи товарів

КОМПАНІЯ NOKIAN TYRES ОГОЛОСИЛА ПРО КОНТРОЛЬОВАНИЙ ВИХІД З РИНКУ РОСІЇ

28 червня 2022 року Рада директорів Nokian Tyres прийняла рішення про контрольований вихід з російського ринку. У зв’язку з війною в Україні та подальшим посиленням санкцій Nokian Tyres надалі недоцільно та нераціонально продовжувати діяльність у Росії.

Підготовка до виходу розпочнеться негайно, розглядаються різні варіанти. Цей процес буде здійснюватися з урахуванням інтересів місцевих працівників та відповідно до законодавства.

У рамках цього процесу Nokian Tyres зафіксує знецінення на суму приблизно 300 мільйонів євро, пов’язане з російськими активами, у другому кварталі 2022 року. Це буде зареєстровано як виключення, не передбачені МСФЗ. З урахуванням знецінення вартість чистих активів Nokian Tyres у Росії та Білорусі на 31 травня 2022 року становила близько 400 мільйонів євро.

«Протягом останніх місяців ми стали свідками шокуючих подій в Україні. Ми з великим сумом слідкуємо за ситуацією і разом з усім міжнародним співтовариством безапеляційно засуджуємо війну, яка завдала невимовних страждань такій великій кількості людей, — сказав Юкка Мойсіо, президент і генеральний директор Nokian Tyres. — Наразі ми зосереджені на адаптації до мінливого та надзвичайно невизначеного операційного середовища і збереженні контролю над нашою діяльністю в Росії».

«Після ретельного розгляду та оцінки різних варіантів ми вирішили відмовитися від присутності Nokian Tyres в Росії та зосередитися на можливостях зростання на інших основних ринках. Це було непросте рішення, особливо враховуючи те, що в Росії у нас понад 1600 відданих співробітників, чий досвід ми високо цінуємо, а також багато лояльних клієнтів і постачальників, стосунки з якими ми вибудовували протягом останніх 17 років», – продовжив Юкка Мойсіо.

Щоб забезпечити постачання своєї продукції, Nokian Tyres продовжила нарощувати потужності на своїх заводах у Фінляндії і США та вирішила інвестувати у нові потужності в Європі. Раніше цього року компанія оголосила, що припинила інвестиції в російський завод і почала переносити виробництво окремих ключових продуктових лінійок з Росії на інші заводи.

Nokian Tyres працює в Росії з 2005 року. У 2021 році приблизно 80% шин компанії для легкових автомобілів було вироблено в Росії, а на бізнес-напрямок Росія-Азія припадало приблизно 20% чистих продажів Nokian Tyres.

На сьогоднішній день Андрій Пантюхов, який очолював бізнес-напрямок Росія-Азія, більше не входить до керівного складу Nokian Tyres.

 

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres ви знайдете на сайті: www.nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:

http://facebook.com/NokianTyresUkraine

https://instagram.com/nokiantyresua

 

Контактна інформація: 
Маркетинг спеціаліст 
Леся Гнідець