Концерн Nokian Tyres оголосив результати третього кварталу

пт жовтня 31 03:26 2008

Концерн Nokian Tyres оголосив результати


третього кварталуПродажі зросли, а операційний прибуток покращивсяКім Гран, Президент та СЕО концерну Nokian Tyres повідомив: «Продажі концерну Nokian Tyres продовжили значно зростати, операційний прибуток також покращився в третьому кварталі. Більша частина росту припала на відвантаження зимових шин в Росії та в Україну. Передпродаж зимових шин був на більш високому рівні, ніж очікувалось раніше, в Скандинавії, Фінляндії та в Північній Америці».

Липень – вересень 2008В третьому кварталі 2008 року концерн Nokian Tyres зафіксував чисті продажі на рівні 282,8 мільйонів євро (липень – вересень 2007 року 236,0 мільйонів євро), приріст у порівнянні з тим же періодом минулого року склав 19,8%. Продажі в Скандинавії та Фінляндії зросли на 4,2%, в Росії та країнах СНД – на 54,9%, в Східній Європі – на 1,6% та в США – на 15,4%.

Січень – вересень 2008Чисті продажі концерну Nokian Tyres в січні – вересні 2008 року склали 813,4 мільйонів євро (668,6 мільйонів євро в січні – вересні 2007 року), приріст в порівнянні з аналогічним періодом минулого року склав 21,6%. За три квартали поточного року продажі в країнах Скандинавії та Фінляндії зросли на 6,9%, в Росії та країнах СНД – на 54,1%, в США – на 28,9%.

Операційний прибуток концерну Nokian Tyres зріс та склав 200,5 мільйонів євро (140,8 мільйонів євро за аналогічний період 2007 року). Прибуток до вирахування податків склав 185,9 мільйонів євро (128,8 мільйонів євро в січні – вересні 2007 року). Чистий прибуток концерну за три квартали 2008 року склав 151,5 мільйонів євро (107,5 мільйонів євро в січні – вересні 2007 року).

За даними на кінець третього кварталу поточного року в концерні працює 3 877 чоловік. В російському підрозділі працює 671 співробітник.

Шини для легкових автомобілівПродажі літніх та зимових шин зросли у порівнянні з минулим роком. Найзначнішим був ріст у Росії, в країнах СНД, в Північній Америці. Продажі також зросли в Скандинавії та Фінляндії.

Лідером продажів стала шипована шина Nokian Hakkapeliitta 5, а також новинка – Nokian Hakkapeliitta R – нешипована шина, яка була вперше представлена споживачу в цьому сезоні. Обидві моделі отримали найвищі результати в порівняльних тестах низки автомобільних журналів в Скандинавії та Росії. Продажі шин для позашляховиків також значно зросли в Росії та країнах СНД.

Мережа шинних центрів VianorНа кінець третього кварталу мережа шинних центрів Vianor нараховувала 469 точок в країнах Скандинавії, Фінляндії, Росії, Україні, Швейцарії, країнах Балтії, США та Східній Європі. 289 шинних центрів з них є франчайзінговими. В третьому кварталі в мережу вступило 42 нових шинних центри.

Країни СНД

Продажі в країнах СНД зросли на 54,1% за період з січня по вересень 2008 року, доля ринку покращилась. Мережа дистрибуції розвивається завдяки підписанню нових дистриб’юторських угод та розвитку мережі шинних центрів Vianor.

Кількість виробничих ліній на шинному заводі Nokian Tyres у Всеволожську (Ленінградска область, Росія) виросла у другому кварталі 2008 року. На даний момент на заводі запущено шість виробничих ліній, які працюють цілодобово. Виробничі потужності зросли згідно графіку, нові лінії були запущені в повномасштабному режимі на початку третього кварталу. Виробничі потужності заводу Nokian Tyres у Всеволожську будуть збільшені за рахунок запуску ще однієї нової лінії в четвертому кварталі 2008 року.

В кінці третього кварталу відбулась церемонія зведення даху нової черги цеху з виробництва гумової суміші та нової черги складу готової продукції. Інсталяція обладнання в цеху з виробництва гумової суміші почнеться в листопаді 2008 року. Частина складу готової продукції буде введена в експлуатацію в кінці 2008 року. Продовжується будівництво житлового комплексу для співробітників, який отримав назву Hakkapeliitta Village.

Інвестиції

Інвестиції концерну Nokian Tyres в третьому кварталі 2008 року склали 33,9 мільйонів євро, в цілому за три квартали 2008 року – 114,2 мільйонів євро. В 2008 році загальні інвестиції концерну складуть близько 162 мільйонів євро. Близько 110 мільйонів євро з них піде на розвиток заводу Nokian Tyres в Росії. Інші інвестиції припадають на виробництво Nokian Tyres у Фінляндії, пресу для нових моделей шин та розвиток мережі шинних центрів Vianor.

Для довідки:Nokian Tyres – найбільший виробник шин в Північній Європі і один зі світових лідерів цієї галузі за рівнем доходів. Компанія займається розробкою і виробництвом літніх і зимових шин для легкових автомобілів, а також шин для різної важкої техніки. Компанія є найбільшим виробником протекторів і найбільшим власником цехів для нанесення протекторів в Північній Європі.
Компанії Nokian Tyres належить мережа шинних центрів Vianor, в яку входять понад 469 точок у Фінляндії, Швеції, Норвегії, Естонії, Латвії, Україні і Росії. Відділ розробки продукції, управління і маркетингові відділення компанії розташовані у фінському офісі компанії в м. Нокіа. Компанія володіє двома заводами: один в Нокіа (Фінляндія), другий, – у Всеволожську (Росія). Російський завод відкрився літом 2005 року.
Nokian Tyres plc була заснована в 1988 році. У 1995 році її акції були розміщені на фондовій біржі в Хельсінкі. Історія компанії почалася в 1898 році, коли була відкрита фінська фабрика з виробництва гуми Suomen Gummitehdas Oy. Виробництво шин для пасажирських автомобілів почалося в 1932 році, а найвідоміший продукт компанії – шина Nokian Hakkapeliitta – з'явилася на ринку в 1936 році.

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся:Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 581-09-90
E-mail: [email protected]