ср жовтня 22 09:39 2014 в категорії Корпоративні новини

Наскільки важливо вчасно змінити шини і як продовжити термін служби покришок?Щороку зима готує водіям сюрпризи, незалежно від того пройшов перший снігопад у вересні, жовтні або наприкінці року. Та сніг – це не єдина причина слизьких доріг; небезпечний крижаний іній може утворюватися на дорожній поверхні навіть за температури кілька градусів вище нуля. Нешиповані зимові шини можна використовувати цілий рік, тоді як шиповані рекомендуються до використання з листопада. Проте, коли середньодобова температура знижується до +7 градусів, вам слід подумати про зміну гуми.

У холодну пору важливо звертати увагу на температуру за вікном. Коли нічна температура знижується до нуля градусів, настає час перевірити стан зимових шин. Якщо ви їздите вночі або рано вранці, вам необхідно перевзути свій автомобіль на зимові шини не пізніше, ніж за температури близько 7 градусів тепла. Більш низька температура сприяє утворенню крижаної кірки на дорожній поверхні, особливо в місцях з підвищеною вологістю. З точки зору безпеки ставити зимові шини при випаданні першого снігу – вже занадто пізно.

Зміна старих шин?Максимальний вік шин не повинен перевищувати десять років, але насправді термін служби шин може бути меншим. Гумова суміш стає твердішою з кожним роком, що негативно впливає на її зчеплення з дорожнім покриттям і створює загрозу безпеці, особливо в умовах зимового водіння.

«Навіть якщо ви користуєтеся десятилітніми шинами із зовні добре збереженим протектором, гумова суміш, ймовірно, затверділа та зробилася непридатною» - стверджує Матті Моррі, технічний директор концерну Nokian Tyres.

На сьогоднішній день не існує особливих положень відносно терміну експлуатації або часу виробництва шин. Проте, Nokian Tyres рекомендує використовувати покришки строком не більше шести років. Шини, які були зроблені не більше трьох років тому, можуть бути продані як нові.

У кожної шини на боковині міститься чотиризначний код, де перші дві цифри означають тиждень виробництва, а останні – рік. Наприклад, якщо код 1112, то шина була вироблена на 11-ому тижні 2012 року.

Коли змінювати шини?При визначенні робочого стану шин краще покладатися на їхнє зношування, а не рік виробництва. Глибина канавок нових шин приблизно рівна 8 мм або більше, але з погляду безпеки рекомендований мінімум зимових шин становить не менш 4 мм. Як правило, зимові шини встановлюють перед початком морозів, снігопадів та ожеледі, що призводить до додаткового зношування приблизно на 1 мм до початку зимового сезону.

«Для забезпечення більшої безпеки слід встановлювати кращу пару шин на задню вісь автомобіля, що дозволить краще контролювати автомобіль в екстремальних умовах. Але в той же час усі чотири колеса мають бути приблизно в одному стані» - відзначив Матті Моррі.

Шість професійних порад для продовження терміну служби шин1. Правильне зберігання
Шини потрібно зберігати в прохолодному місці, подалі від потрапляння прямих сонячних променів. Зберігати можна або в ряд, або викласти шини одна на одну, але не більше 4-х шин. При виборі місця зберігання необхідно переконатися, що шини розміщені не біля генераторів, електричних трансформаторів або розчинників.

2. Міняйте шини місцями
У передньопривідних автомобілях, наприклад, передні колеса працюють трохи інтенсивніше, ніж задні, що призводить до більш швидкого зношування. Ротація розташування коліс кожні 8000–10000 кілометрів, дозволить вам збільшити безпеку та комфорт водіння за рахунок рівномірного зношування протектора шин.

3. Перевіряйте тиск у шинах
Автомобіль з дуже низьким тиском у шинах буде споживати більше палива, керування погіршиться, і шини зносяться швидше. Тому ми радимо зберігати тиск у шинах на рівні, що відповідає сезону та іншим водійським вимогам.

4. Поводьтеся з шинами належним чином
Завжди перевіряйте стан шин на своєму автомобілі. Це особливо важливо при заміні гуми. Якщо ви виявите в шині будь-який дефект, обов'язково зв'яжіться з фахівцями, які перевірять рівень безпеки шини.

5. Спокійне водіння
Спокійне водіння допоможе тримати під контролем ваш автомобіль та кут нахилу при повороті колеса. Різке натискання на педаль газу або гальма особливо негативно позначаються на зимових шинах, тому що зношуються шипи на шипованих шинах, і ламелі на нешипованих.
Важливо пам'ятати, що новим шипованим шинам слід пройти обкатку в 500 км, у такий період слід уникати пробуксовок та екстреного гальмування. Це дозволить шипам зайняти оптимальне положення в шині.

6. Дотримуйтеся чистоти
Перед зміною шин або здачею їх на сезонне зберігання необхідно вилучити більші камені з протектора шини. Покришки завжди мають зберігатися у чистоті. Звичайна практика – це промити їх під тиском. Але якщо водний пульверизатор перебуває дуже близько до шини, це може пошкодити її каркас. Ми рекомендуємо дбайливу, ручну мийку з мийним засобом, яка продовжить термін експлуатації шин.

Додаткова інформація:

Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
тел. +38 044 220 12 20
факс. +38 044 220 12 21
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.ua