Nokian Hakka Z – швидкість і витривалість

вт березня 4 11:03 2008
Nokian Hakka Z – швидкість і витривалість

Компанія Nokian Tyres представляє нову шину Nokian Hakka Z, що поповнила родину літніх шин Nokian Hakka. Її розробляли як швидкісну, безпечну і надійну шину. Призначена для швидкісної їзди, Nokian Hakka Z відрізняється від іншої продукції свого класу: шина бездоганно поводиться в складних кліматичних умовах з дощовим літом і мінливою погодою, упевнено випереджаючи конкурентів. Nokian Hakka Z відмінно працює в умовах різких перепадів температури, вологості, не боїться коліїстих доріг, жорсткого асфальту і нерівної дорожньої поверхні. За керованістю це слухняна шина, в той же час вона комфортна і безшумна.

Компанія Nokian Tyres представила нову серію літніх шин Hakka осінню 2006 року. Сімейство Nokian Hakka оптимізоване для складних доріг і нестійкої погоди. Ідеальна відповідність суворим кліматичним умовам і Розширена гарантія (Hakka Guarantee), що надає клієнтам додаткові переваги, забезпечили успіх перших продуктів цієї серії. Тепер в сімейство літніх шин Hakka входить ще одна нова модель – високошвидкісна шина Nokian Hakka Z.

Спроектована для спортивних автомобілів і швидкісного водіння, Nokian Hakka Z представляє категорію високошвидкісних шин (UHP-ultra high performance) або елітну касту шин для легкових автомобілів. В асортимент входять майже 30 типорозмірів з індексами швидкості W (270 км/ч) і Y (300 км/ч) для діаметру коліс від 16 до 20 дюймів. Роздрібний продаж цієї продукції на ключових ринках концерну Nokian Tyres почався весною 2008 року.

Комфорт і безпека

Шину Nokian Hakka Z розробляли і випробовували декілька років як на складних північних дорогах, так і на жорстких шосейних поверхнях Європи, зокрема на швидкісних автомагістралях. Особлива увага приділялася подовженню ресурсу шини: різні гумові суміші тестувалися в лабораторії, протягом тривалого часу проводилися випробування шин з навантаженням на грубозернистому асфальті. Фахівці Nokian Tyres поліпшили якість зчеплення на мокрих поверхнях і властивості запобігання акваплануванню.

Cool Zone Concept. Інноваційна концепція підвищеної працездатності

Завдяки застосуванню новітніх технологій на етапі проектування і у виробництві фахівцям компанії Nokian Tyres вдалося досягти високого рівня працездатності шини Nokian Hakka Z в суворих умовах, які підняли її в своєму класі на найвищу вершину.

«Найважливіші інновації – багатошарова будова протектора, гумова суміш наносиліка і інша кривизна протектора – роблять новинку Nokian Hakka Z надзвичайно привабливою для автомобілістів. Ці нововведення ми називаємо словосполученням концепція підвищеної працездатності від Nokian Tyres або Nokian Cool Zone Concept» - пояснює менеджер по продукції Петрі Ніємі.

Нижня частина багатокомпонентної будови протектора – тонкий шар гумової суміші, завдання якого – знижувати опір коченню і схильність шини до теплонагріву. У середній частині багатошарової комбінації гумових сумішей застосована новітня нанотехнологія.

Еластична суміш – наносиліка – у проміжних шарах протектора швидше ніж звичайна гумова суміш реагує на маневрування при керуванні. Дотик до дорожньої поверхні стає чутливим і точним. Не дивлячись на свою еластичність, гумова суміш з наносилікою підсилює будову шини. Чудова стабільність їзди особливо помітна на дорозі з вираженою колійністю.

Тверді дорожні покриття ставлять високі вимоги до гумових сумішей протектора. Суміші повинні бездоганно працювати при різній температурі, а вона може коливатися від нуля градусів до нестерпної спеки. Нова гумова суміш Nordic Cool UHP Silica, розроблена для шини Nokian Hakka Z, забезпечує відмінне зчеплення на мокрій дорозі при будь-якій температурі. Нова шина відрізняється акустичною комфортністю.

Вдосконалена геометрія протектора дає чудову керованість

Оновлений дизайн протектора Nokian Hakka Z покращує стабільність керування, особливо при русі на віражах, зміні смуги і маневруванні. Таким чином, шина Nokian Hakka Z безпечна і добре керована навіть в екстремальних ситуаціях. Оновлена геометрія протектора (кривизна протектора) знижує зайвий теплонагрів, що дуже важливо для високошвидкісного руху.

На вигляд Nokian Hakka Z схожа на своїх «родичок», протектор з внутрішнього і зовнішнього боку (inside-outside) має несиметричний малюнок, що стало загальною рисою для елітних шин сімейства Hakka. Дизайн протектора з подовжнім ребром визнаний оптимальним технічним рішенням для швидкісних шин.

Міцна зовнішня плечова зона Nokian Hakka Z пов'язана з шашками протектора. Єдине ребро робить конструкцію жорсткішою, завдяки чому шашки протектора не зміщуються при русі і підтримують один одного. Потужна конструкція і три подовжні ребра в центральній частині протектора гарантують відмінну керованість Nokian Hakka Z.

Форма внутрішньої плечової зони дозволяє безперешкодно видаляти воду і знижує небезпеку аквапланування. Відполіроване дно подовжніх дренажних канавок теж прискорює відведення води з плями контакту шини з дорогою. Крім того, поліровані канавки надають шині завершеного і витонченого зовнішнього вигляду.

Більше безпеки і комфорт для водія

Індикатор ступеня зносу (Driving Safety Indicator, DSI) на центральному ребрі показує водієві глибину головних канавок протектора. При дощовій погоді безпечне керування на коліїстих і розбитих дорогах припускає хороший стан гуми. Для запобігання акваплануванню залишкова глибина головних канавок повинна бути не менше 4 міліметрів.

На боковині знаходиться вже знайома автомобілістам по інших виробах Nokian інфо-ділянка, де відмічається рекомендований в шинах тиск. Правильний тиск покращує керованість автомобіля, знижує небезпеку пошкодження шин і скорочує витрату палива. Nokian Hakka Z абсолютно не містить концерогенних високоароматичних масел. Як і всі інші вироби, що виробляються на заводах Nokian Tyres, шина Nokian Hakka Z випускається з використанням очищених масел, що знижує негатиий вплив на навколишнє середовище до мінімуму.

Підвищені гарантійні зобов'язання

Легкові шини сімейства Nokian Hakka за своєю будовою настільки міцні і надійні, що при нормальній експлуатації вони не пошкоджуються. Концерн Nokian Tyres надає для них Розширену гарантію (Hakka Guarantee), зобов'язуючись замінити шину при ненавмисному пошкодженні, що виникло під час звичайної експлуатації протягом року з моменту продажу.


Асортимент типорозмірів для роздрібного продажу Nokian Hakka Z навесні 2008

Індекс швидкості W Індекс швидкості Y

215/60R16 225/50R17
225/60R16 235/50R18
235/60R16
225/60R17 215/45R17
225/45R17
205/55R16 235/45R17
215/55R16 245/45R18
225/55R16 255/45R18
215/55R17
235/55R17 225/40R18
235/40R18
205/50R16
225/50R16 235/35R19
205/50R17
215/50R17 255/35R20

215/45R17
225/45R17
235/45R17

215/40R17
225/40R18

За додатковою інформацією, будь-ласка, звертайтеся:
Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні

• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 581-09-90
E-mail: [email protected]

Nokian Tyres plc

• Teppo Huovila,
менеджер по разработке и усовершенствованию продукции
tel. +358 10 401 7701
[email protected]

• Petri Niemi,
менеджер по продукции
tel. +358 10 401 7646
[email protected]
www.nokiantyres.com