Нові зимові шини Nokian – забудьте про прогноз погоди

вт лютий 22 07:41 2011
Унікальний рівень безпеки від провідного світового виробника зимових шин

Нові зимові шини Nokian – забудьте про прогноз погодиНові зимові шини пропонують елегантне поєднання безпеки і необтяжене задоволення від водіння. Це передове сімейство шин нового покоління є відображенням розробок компанії Nokian Tyres в її кращому вигляді: шини Nokian спроектовані для різних транспортних засобів та водіїв, для будь-якої зимової погоди. У цих екологічно безпечних виробах використовуються нанотехнології, масло каноли та солідні експертні знання компанії Nokian Tyres про зимові умови, що гарантує їх надійну функціональність у різних зимових умовах Центральної Європи.

Екстремальні погодні явища відбуваються все частіше, і це відкриває очі водіїв на належне ставлення до рівня безпеки високоякісних зимових шин. Зокрема, цієї зими в Центральній Європі спостерігається широка різноманітність типів погодних умов, від проливних дощів до сильного снігопаду. У відповідь на це була проведена довготривала робота зі створення нового сімейства зимових шин, в основному, спрямована на досягнення сталого зчеплення у будь-яких умовах і точну, зручну, надійну та без сюрпризів реакцію на управління.

«Ми використали наш головний досвід і знання про всі види зимових умов. Завдяки нанотехнології, новим матеріалам та інноваціям, а також сучасним технологіям виробництва, ми можемо надати водіям шини, що мають першокласні зчеплення та якості управління», пояснює Теппо Хуовіла, віце-президент з НДДКР компанії Nokian Tyres.

Функції шин Nokian WR ілюструються комп'ютерними моделями, а кропітка лабораторна робота, зосереджена на гумових сумішах, призвела до унікальних рішень. Масштабні дослідження були доповнені безкомпромісними випробуваннями в арктичних умовах на випробувальному полігоні компанії Nokian Tyres в Івало, Лапландія. На додаток до зимового тестування, вироби були допрацьовані на декількох випробувальних треках Центральної Європи. На випробувальному треку в Nokia, Фінляндія, можна провести унікальний тест на слашпленінг, який дозволяє оптимізувати видатні слаш-властивості. Нарешті, була досягнута головна концепція безпеки в результаті тісної співпраці між колективами розробників і випробувачів.

Шини Nokian WR D3 для економічного, Nokian WR A3 для спортивного використання

У 2010 році в Центральній Європі було продано близько 50 млн. зимових шин для легкових автомобілів, що становить приріст більш ніж на 16% в порівнянні з попереднім роком. Новітнє сімейство шин Nokian Tyres, призначене для зростаючого центральноєвропейського ринку, було розроблено з безкомпромісною якістю. Сімейство включає в себе шини з двома різними малюнками протектора для оптимальної відповідності потребам різних габаритних категорій. Модний типовий індивідуальний дизайн, гумові суміші та конструкції також були розроблені з урахуванням різних погодних умов і різних споживачів.

Шини Nokian WR D3, що мають стрілоподібний рисунок протектора, є зносостійкою альтернативою для середніх і малих сімейних автомобілів та водіїв, які цінують безпечну та економну їзду. З іншого боку, шини Nokian WR A3 оптимізовані для більш великих і потужних автомобілів з особливим акцентом на чутливість реакції шин на керування навіть на високих швидкостях.

Кріогенна суміш з каноли (Cryogenic Canola Compound) для екстремальних умов водіння (лід, сніг і зчеплення з вологим шляхом)

Нова гумова суміш для протектора шин – кріогенна суміш з канолою – являє собою нову комбінацію натурального каучуку, кремнію та олії каноли; вона оптимізує зимове зчеплення, зчеплення на мокрій дорозі і зносостійкість при різних температурах.

Новий вид крем'яних добавок full-silica містить так званий кріосилан, підвищує функціональні можливості гумової суміші. Масло каноли забезпечує більш високу стійкість до розриву і підвищує зчеплення з льодом і снігом. Завдяки високому вмісту кремнію, екологічно безпечні шини Nokian WR демонструють дуже низький опір коченню, знижують витрату палива і зменшують шкідливі викиди порівняно з традиційними конкурентами.

Шини Nokian WR є екологічними в глибині душі і це типовий приклад принципу сталого розвитку Nokian Tyres: властивості виробів залишаються практично незмінними навіть під час старіння і зношування.

Nokian WR D3: Видалення сльоти обдувом (Slush Blower) проти аквапланування і слашпленінга

Дослідження показали, що під час водіння сльота навіть більш небезпечна, ніж лід або аквапланування. Під час руху сльотою ризик автокатастрофи з фатальним результатом в чотири рази вищий, ніж під час руху сухою дорогою. Талий сніг, шар води на поверхні дороги і, можливо, лід створюють таке поєднання, що істотно ускладнює водіння навіть для досвідчених водіїв.

Шини Nokian WR D3 мають спрямований рисунок протектора й нові рішення, що активно перешкоджають слашпленінгу.

«Ми підвищили стійкість шин до аквапланування та слашпленінгу застосуванням скошеного зигзагоподібного переднього краю блоків протектора. Це нововведення називається Slush Blower (видалення сльоти обдувом), тому що воно насправді видуває воду і сльоту з канавок шини. Поліровані канавки також прискорюють змивання води і сльоти», говорить пан Хуовіла.

Технологія Cool Touch для більш легкого кочення

Ретельно протестовані рішення Nokian WR D3 для конструкції та протектора гарантують відмінні маневрені та керуючі якості, а також хорошу курсову стійкість. Легке кочення і довговічність поліпшені за рахунок декількох нових рішень та інновацій.

Були застосовані комп'ютерне та термографічне моделювання, щоб знайти оптимальний симетричний малюнок протектора. Нарізка канавок не порушує край блоку, що забезпечує відмінне зчеплення з дорогою і дозволяє обрамленого блоку підтримувати його жорсткість. Ця технологія Cool Touch також мінімізує тертя і тепловиділення, викликані надмірним рухом канавки. Шина йде легко і підтримує інерційний, енергозберігаючий рух з низьким опором коченню.

Завдяки рівномірній структурі протектора шина Nokian WR D3 швидко реагує на рухи керма і має спокійний, стійкий контакт з дорогою.

Шина Nokian WR A3: нанотехнології для оптимальної стійкості

Хороший контакт з поверхнею – основна характеристика надійних безпечних зимових шин. У той же час постійно зростаюча потужність двигунів та індексів навантаження потребують спеціальних якостей і від зимових шин. Конструкція протектора, конструктивні рішення і гумова суміш протектора повинні створити міцний виріб, що демонстрував би необхідну реакцією.

Випробування шин Nokian Tyres показали, що асиметричний, з відкритим центром, малюнок протектора є кращим рішенням, особливо для шин, що використовуються на високих швидкостях. Спортивні шини Nokian WR A3 мають асиметричний внутрішньо-зовнішній малюнок протектора, що забезпечує надійне зчеплення без шкоди для високошвидкісного водіння. Конструкція внутрішньої плечової зони покращує видалення води і сльоти.

«Стабільний контроль режиму руху особливо важливий на високих швидкостях. Цьому було приділено особливу увагу при розробці шин Nokian WR A3. Вони мають зміцнюючий нано-шар у нижній і верхній частині їх конструкції. Тонка молекулярна структура, створена за допомогою нано-технологій, поліпшує якість рульового управління шинами і контролює рух на поворотах, при зміні смуг і маневрах. Шина має зразкові якості управління в особливих ситуаціях як на слизьких, так і на поверхнях зі зчепленнямі. Завдяки своїй інноваційній структурі, шини Nokian WR A3 є безпечними і точними в плані управління навіть в складних умовах», говорить Хуовіла.

Втілюючи у собі найсучасніші технології, нано-структура шин також зменшує шкідливе випромінювання тепла і, отже, знижує їх опір коченню.

Гладка, як м'яч для гольфу, конструкція з утопленими канавками (Silent Groove Design) для більш комфортного управління та великого пробігу

Напівкруглі канавки з боків поздовжніх ребер, що нагадують малюнок на м'ячі для гольфу, охолоджують шину Nokian WR A3 і роблять її безпечною навіть на високих швидкостях. Це нововведення називається Silent Groove Design і також зменшує опір і забезпечує кращий пробіг завдяки низькій витраті палива. Крім того, вона успішно мінімізує внутрішні і зовнішні шуми автомобіля: канавки поглинають звуки, породжувані потоком повітря, і пригнічують неприємний, свистячий шум.

Шум шини є другим ключовим фактором після комфортного контролю режиму руху. Технологія приховування в бічний стінці (Silent Sidewall Technology) покращує комфортність водіння. Обидва типи шин Nokian WR мають різні області в бічний стінці, які фільтрують шум і вібрацію, що йдуть від поверхні дороги через протектори шин і направляють його до борту для зменшення шуму всередині транспортного засобу.

Інновація 3D Lock Sipe, розміщена на шинах Nokian WR A3, закриває блоки зовнішньої плечової зони при контакті з дорогою, що робить структуру більш міцною. Блоки не рухаються при русі, замість цього вони підтримують один одного. Це запобігає надмірному руху канавки, що знижує тепловиділення шини і покращує її ходові якості.

Зимовий індикатор безпеки (Winter Safety Indicator, WSI) для забезпечення додаткової безпеки та комфорту

Безпроблемне зимове водіння можливе тільки коли шини знаходяться в доброму стані. Нові вироби Nokian Tyres оснащені індикатором безпеки водіння (Driving Safety Indicator, DSI), що додає комфорту завдяки унікальному символу сніжинки – зимовому індикатору безпеки.

Цей стандартний елемент, запатентований Nokian Tyres, розташований на блоках протектора шини, вказує глибину головних канавок протектора у міліметрах. Символ сніжинки залишається видимим поки канавка має глибину чотири міліметри. Коли символ зникає, значно зростає уразливість від слашпленінгу та інших подібних явищ, і водій повинен придбати нові зимові шини для безпечної їзди.

Бічні стінки шини мають відомі зони з інформацією про рекомендований тиск. Правильний тиск в шинах робить рульове управління більш точним, зменшує пошкодження шини і знижує витрати палива.

Шини Nokian WR мають широкий діапазон розмірів від 13" до 20", швидкісну категорію від Т до W. Ці нові вироби для зими призначені, зокрема, для ринків Центральної Європи і будуть доступні в роздрібному продажі восени 2011 року.

Релізи, фотографії та відео: www.nokiantyres.com/NewNokianWR

Шини Nokian WR D3 – забудьте про прогноз погоди

* Однаково надійне зчеплення на вологих, сухих і засніжених дорогах

* Міцні та економічні навіть у складних умовах

* Ефективне запобігання слашпленінгу і акваплануванню

* Легке кочення, заощадження навколишнього середовища та палива

* Інновації: кріогенні суміші з каноли, видалення сльоти обдувом, технологія приховування в бічний стінці, DSI + WSI

Шини Nokian WR A3 – забудьте про прогноз погоди

* Абсолютне зчеплення і відмінна керованість в будь-яких зимових умовах

* Стабільне й легке керування навіть на високих швидкостях

* Легке кочення, заощадження навколишнього середовища та палива

* Інновації: кріогенні суміші з каноли, нанотехнології, 3D Lock Sipe, Silent Groove Design, технологія приховування в бічний стінці, DSI + WSI

Інновації:

Кріогенна суміш з каноли. Ця гумова суміш для протектора шин представляє собою нову комбінацію гуми, кремнію та олії каноли; вона оптимізує зимове зчеплення, зчеплення на мокрій дорозі і зносостійкість при різних температурах. Високий вміст кремнію забезпечує дуже низький опір коченню, знижують витрату палива і зменшують шкідливі викиди порівняно з традиційними конкурентами.

Видалення сльоти обдувом (Slush Blower). Скошений, зигзагоподібний передній край блоку протектора підвищує зчеплення на мокрій дорозі й на льоду. Slush Blower видуває воду і сльоту з канавок шини.

Технологія Cool Touch. Нарізка канавок не порушує край блоку, що забезпечує відмінне зчеплення з дорогою і дозволяє обрамленого блоку підтримувати його жорсткість. Технологія Cool Touch також мінімізує тертя і тепловиділення, викликані рухом канавки. она знижує опір коченню шини, що означає легкий, енергозберігаючий рух.

Технологія поглинання шумів в бічний стінці (Silent Sidewall Technology). Спеціальні області на бічній стінці шини поглинають шум і вібрацію від поверхні дороги, що йде через протектори шини. Демпфірування шуму робить водіння більш приємним.

Нанотехнології (Nanobase). Спеціальний зміцнює нано-шар використовується в нижній частині багатошарової структури протектора. Тонка молекулярна структура, створена за допомогою нанотехнологій, поліпшує якості рульового управління шинами і забезпечує зразковий контроль за рухом на поворотах, під час зміни смуг і маневрах.

Конструкція з утопленими канавками (Silent Groove Design). Круглі канавки з боків поздовжніх ребер, що нагадують малюнок на м'ячі для гольфу, охолоджують шину і зменшують опір. Нова технологія підвищує зносостійкість і знижує споживання палива. Канавки управляють потоком повітря, що також запобігає появі неприємного, свистячого шуму. Конструкція робить водіння приємним і тихим.

Конструкція 3D Lock Sipe. Конструкція 3D Lock Sipe закриває блоки зовнішньої плечової зони при контакті з дорогою. Це запобігає надмірному руху канавки, що покращує стійкість до зношування й розриву шини навіть у складних дорожніх умовах.

Поліровані канавки. Стильні функціональні можливості: сльота і вода легко і ефективно віддаляються з гладких і полірованих основних канавок, а бічні канавки відкриті в сторони.

Nokian Tyres – експерт в зимових умовах

Nokian Tyres є єдиним виробником шин у світі, який зосереджує свою увагу на продуктах і послугах для безпечного перевезення в північних умовах. Інноваційні шини для пасажирських автомобілів, фургонів і важких машин здебільшого продаються в регіонах з особливими запитами до водіння (сніг, ліс і сезонний контраст).

Вже більше 75 років компанія займається розробкою, тестуванням і патентуванням рішень, які сприяють безпеці руху. Перша в світі зимова шина була створений для роботи в умовах низьких температур і при вітрі в 1934 році. З тих пір виробництво кращих виробів, удосконалених північними ноу-хау, було поставлено на регулярну основу.

Найпівнічніший в світі за своїм розташуванням виробник шин тестує свою продукцію в складних та екстремальних умовах на своєму власному полігоні в Івало, 300 км на північ від Полярного кола. На початку 1990-х років Nokian Tyres стала першою компанією, яка розробляла унікальні слашпленінг-тести для зимових шин. У 2002 році Nokian Tyres представила шини Nokian WR, які були першими у світі зимовими шинами, призначеними для швидкої їзди (M + S). Слідом за цим у 2007 році шини Nokian WR G2 отримали високу оцінку у випробуваннях за зразкове зчеплення і спеціальні можливості щодо запобігання слашпленінга.

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища є однією з основних цінностей компанії Nokian Tyres. Компанія систематично працювала в напрямі мінімізації екологічного збитку. Компанія Nokian Tyres стала першим виробником шин, що перейшла на використання виключно очищених, з низьким вмістом ароматизаторів, олій у виробництві. Вибір сировини та матеріалів спрямований на запобігання зайвої шкоди для навколишнього середовища.

Nokian Tyres володіє мережею Vianor, що об'єднує 771 шинний центр у 20 країнах. Чистий прибуток компанії в 2010 році склав близько 169,7 млн. євро, в компанії працює 3500 співробітників. Акції Nokian Tyres Plc котируються на фондовій біржі NASDAQ OMX Гельсінкі.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Координатор з маркетингу компанії Nokian Tyres в Україні
• Наталія Діхтяренко
Моб. +38 067 441 24 61, тел. +38 044 220 1 220
e-mail: [email protected]

Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 501 29 09
e-mail: [email protected]