чт травня 12 06:27 2022 в категорії Корпоративні новини

НОВИНИ Nokian Tyres, ПОВ'ЯЗАНІ З ВІЙНОЮ В УКРАЇНІ

Компанія починає прискорювати реалізацію своїх планів щодо інвестування в нові виробничі потужності в Європі. Рада директорів змінила пропозицію до щорічних загальних зборів щодо виплати дивідендів, зменшивши загальну суму дивідендів, що підлягають виплаті акціонерам, на 106 мільйонів євро для фінансування нових виробничих потужностей.

За необхідності Nokian Tyres оновлюватиме цю сторінку, враховуючи розвиток ситуації.
28 квітня 2022 року

ВІЙНА В УКРАЇНІ ЗНАЧНО ВПЛИНУЛА НА ПЕРШИЙ КВАРТАЛ РОКУ – ОПЕРАЦІЙНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ДУЖЕ НЕВИЗНАЧЕНИМ

28 квітня 2022 року відбулися щорічні загальні збори Nokian Tyres. 27 квітня 2022 року компанія опублікувала результати за 1 квартал.

Юкка Мойсіо, президент і генеральний директор Nokian Tyres:
«Протягом останніх двох місяців ми стали свідками шокуючих подій в Україні. Ми з великим сумом стежимо за ситуацією і разом з усією міжнародною спільнотою однозначно засуджуємо війну, яка завдала невимовних страждань такій великій кількості людей.
Війна в Україні суттєво вплинула на наше операційне середовище наприкінці лютого. Проте рік почався з хорошого попиту на шини, і в січні-березні наші чисті продажі в порівнянних валютах зросли на 21,9%, а операційний прибуток сегментів збільшився. Такий результат став наслідком підвищення цін, яке ми запровадили на ряд продуктів на багатьох ринках, щоб компенсувати високу інфляцію цін на сировину та інші витрати.
У ці важкі часи ми насамперед прагнули допомогти нашим українським колегам та їхнім родинам залишатися в безпеці, а також підтримати всіх співробітників Nokian Tyres. Щоб забезпечити постачання нашої продукції, у лютому ми негайно активували плани на випадок надзвичайних ситуацій, у тому числі доставку шин ближче до наших клієнтів, забезпечення постачання сировини та перенесення виробництва окремих основних лінійок продукції з Росії на інші заводи. Щоб зменшити залежність від російського виробництва та диверсифікувати виробничу сферу, ми продовжуємо нарощувати потужності на наших заводах у Фінляндії та США і прискорюємо реалізацію наших планів щодо інвестування в нові потужності в Європі.
Війна в Україні суттєво позначиться на наших фінансових результатах у 2022 році, особливо починаючи з третього кварталу. Через високу невизначеність і динамічність середовища на даний момент неможливо оцінити остаточний вплив на нашу загальну продуктивність. Санкції помітно вплинули на нашу можливість виробляти шини в Росії, а отже, і на можливість продавати шини в Росії та Центральній Європі.
Наш короткостроковий пріоритет —адаптація до надзвичайно невизначеного операційного середовища, що швидко змінюється, підтримка контролю над нашою діяльністю в Росії та забезпечення грошових потоків. У нас потужний продуктовий портфель, і хоча в короткостроковій перспективі виникнуть труднощі, ми зробимо все можливе, щоб забезпечити постачання нашої продукції клієнтам. У середньостроковій перспективі одним із наших ключових пріоритетів будуть нові можливості постачання в Європу. Водночас рада директорів проводить оцінку довгострокових стратегічних шляхів у мінливому операційному середовищі.
Хочу особливо подякувати всім співробітникам Nokian Tyres за їхню наполегливість і стійкість у цей важкий час».

Війна в Україні – підсумок дій компанії Nokian Tyres
24 лютого Росія розпочала війну в Україні, що спричинило високу невизначеність щодо операційного середовища та виробничих потужностей Nokian Tyres.
8 квітня ЄС оголосив про нові санкції проти Росії, які впливають на бізнес Nokian Tyres. Санкції забороняють імпорт шин з Росії до ЄС, експорт певних видів сировини з ЄС до Росії, обмежують транспортні перевезення з та в Росію. Санкції мають значний вплив на можливість Nokian Tyres виробляти шини в Росії, а також продавати шини як в Росії, так і в ЄС, зокрема в Центральній Європі.
У 2021 році на Росію припадало приблизно 20% чистих продажів Nokian Tyres і близько 80% виробництва шин Nokian Tyres для легкових автомобілів. Приблизно половина всієї сировини для виробництва шин в Росії надходила з-за кордону. Наявність сировини та її логістика матимуть значний вплив на можливості компанії продовжувати виробництво в Росії.
Nokian Tyres прискорює реалізацію своїх планів щодо інвестування в нові виробничі потужності в Європі та продовжує нарощувати виробничі потужності на своїх заводах у містах Нокіа (Фінляндія) та Дейтон (США). Згідно з планом, у майбутньому всі шини для реалізації в скандинавських країнах вироблятимуть у Нокії, а всі шини для Північної Америки — в Дейтоні і в Нокії.
Заборона на імпорт шин з Росії до ЄС не впливає на бізнес Heavy Tyres компанії Nokian Tyres plc, оскільки всі шини великої вантажопідйомності Nokian Tyres виробляються у Фінляндії. Продаж і дистрибуція цих шин до Росії припинені через війну. Nokian Tyres ніколи не продавала шини російській армії, а Російська Федерація не є клієнтом Nokian Tyres.
Nokian Tyres вживає активних заходів, таких як наведені нижче, для подолання наслідків війни в Україні для її персоналу та бізнесу:

Заходи щодо охорони здоров'я і безпеки
- Постійна комунікація щодо ситуації в організації та надання підтримки співробітникам Nokian Tyres
- Постійний контакт з українськими колегами, щоб допомогти їм та їхнім родинам залишатися в безпеці
- Пожертви на гуманітарну допомогу Україні

Оперативне реагування
- Забезпечення дотримання чинного режиму санкцій
- Створення групи управління в кризовій ситуації та активація планів дій у надзвичайних ситуаціях для обмеження операційних та фінансових наслідків, у тому числі доставка шин ближче до клієнтів, забезпечення постачання сировини на заводи та перенесення виробництва окремих основних лінійок продукції з Росії до Фінляндії та США
- Турбота про персонал та керівництво в Україні
- Забезпечення контролю над базою активів в Росії (31 березня 2022 року: 476,1 млн євро)
- Припинення інвестицій у російське виробництво та припинення всіх продажів та дистрибуції шин великої вантажопідйомності в Росію
- Прискорення планів диверсифікації виробництва шляхом інвестування в нові виробничі потужності в Європі та продовження збільшення потужностей з виробництва шин для легкових автомобілів на заводах Фінляндії та США
- Запровадження заходів зі зменшення витрат шляхом скорочення та відтермінування діяльності та зменшення дискреційних витрат

Фінансове реагування
- 30 березня рада директорів компанії вирішила змінити свою пропозицію щодо дивідендів на щорічних загальних зборах 28 квітня 2022 року, зменшивши їх з 1,32 євро за акцію до 0,55 євро за акцію (2021 рік: 1,20 євро за акцію). Відповідно до нової пропозиції, загальна сума дивідендів, що підлягають виплаті акціонерам, зменшиться на 106 мільйонів євро, які направлять на фінансування нових потужностей в Європі.
- Вжиття заходів для забезпечення ліквідності та фінансової гнучкості компанії
- Використання міцного балансу для підтримки компанії у важкі часи

З проміжним звітом за січень-березень 2022 року можна ознайомитися тут: Проміжні та піврічні фінансові звіти і фінансова звітність / Nokian Tyres