чт жовтня 26 06:19 2017 в категоріях Прес-релізи товарів, Корпоративні новини

Нюанси вибору зимових шин для легких комерційних автомобілів від Nokian Tyres

Технічний директор Nokian Tyres Матті Моррі розкриває нюанси і правила вибору та експлуатації зимових шин для малотонажних комерційних автомобілів.

Нюанси вибору зимових шин для легких комерційних автомобілів від Nokian Tyres

Легкі комерційні автомобілі широко застосовуються у найрізноманітніших сферах малого бізнесу, від вуличних кав'ярень до транспортування вантажів й пасажирів. Дані AUTO-Consulting підтверджують, що стагнація вітчизняного ринку легких комерційних автомобілів у 2012-2015 роках змінилася у бік зростання продажів (46%) нових комерційних авто у 2016-му. У вересні нинішнього року зафіксовано зростання продажів нових комерційних автомобілів на 10,12%.

Так у вересні 2017 року реалізовано 620 нових комерційних автомобілів у порівнянні з минулим роком, коли було продано 563 авто. Таким чином позитивні тенденції зростання ринку комерційних автомобілів на початку бізнес-сезону досить помітні.

Старт бізнес-сезону співпадає з періодом загального зниження температури й необхідністю заміни шин на зимові. До того ж, варто зауважити, що використання легких комерційних автомобілів взимку вимагає особливої уваги до вибору шин.

Загальні правила вибору зимових шин

Не важко оцінити ризики і втрати, як для налагодженого бізнесу, так і для підприємця-початківця, від часткового або повного виходу з ладу «робочої конячки». Для мінімізації таких ситуацій під час вибору зимових шин варто врахувати ряд нюансів.

Використання шин відповідно до сезону і дотримання строків заміни коліс сьогодні не регулюється українським законодавством. Як показує світова практика, регулювання цих норм на державному рівні значно підвищує безпеку керування, зменшує кількість аварій, пов'язаних з відсутністю комплекту шин, що відповідає порі року, а також сприяє зниженню травматизму і смертності в ДТП. Це підтверджує й досвід країн Євросоюзу, де обов'язкове сезонне використання шин строго регулюється законодавством.

Наприклад, у Фінляндії, для комерційних автомобілів, вагою до 3500 кг, діють правила вибору шин аналогічні правилам для легкових автомобілів та мікроавтобусів. Всі чотири зимові шини повинні використовуватися з початку грудня до кінця лютого.

Проте, якщо вага автомобіля перевищує 3500 кг, у дію вступають інші вимоги. В цьому випадку, зимові шини на автомобіль можуть бути встановлені лише на передніх осях з грудня до лютого. Глибина основних канавок шин повинна бути не менше 5 мм, а мінімальна глибина протектора на інших осях повинна становити 3 мм. Тому, якщо автомобіль важить більше 3500 кг і має задній привід – достатньо встановити зимові шини на задній осі.

«Ми рекомендуємо встановлювати зимові шини на усіх осях комерційного автомобіля, навіть на транспортних засобах вагою понад 3500 кг. Це запорука безпеки руху в холодну пору року. Якщо зимові шини встановлені тільки на задній осі, важкому неповороткому автомобілю не вистачає зчеплення передньої осі на поворотах. Як наслідок знижується керованість автомобіля, який гірше реагує на рульове керування, саме це часто призводить до повної втрати контролю над транспортним засобом», - підкреслює Матті Моррі, технічний директор Nokian Tyres.

Зимові шини для північних умов

Для зимових перевезень підійдуть як шиповані, так і нешиповані шини. Високоякісна шипована зимова шина Nokian Hakkapeliitta C3 має сучасний чотиригранний шип, що гарантує збалансоване зимове зчеплення, а з нешипованою Nokian Hakkapeliitta CR3 кермування в холодну пору року буде особливо комфортним. Завдяки технології Nokian Cryo Crystal шина забезпечує першокласне зчеплення і керованість на льоду і снігу. Для важких транспортних засобів ідеально підійде Nokian Hakkapeliitta LT2 з посиленим каркасом і міцною боковиною, що укріплена волокнами араміду.

Перевірка тиску в шинах

Шина повинна витримувати вагу не лише транспортного засобу, а й вагу вантажу і пасажирів, до того ж гарантувати безпеку на дорозі й керованість автомобіля. Для виконання цих умов важливо контролювати тиск у шині.

«Під час підготовки автомобіля до подорожі необхідно перевірити фактичне навантаження на вісь після повного завантаження автомобіля й відрегулювати тиск відповідно до нової ваги. Дуже часто тиск в шинах автомобіля не відповідає фактичним навантаженням на вісь, що може привести до поганої керованості», - підкреслює Матті Моррі.

Більший тиск у шинах підвищує стійкість автомобіля і знижує виділення тепла. Це полегшує кермування автомобілем і продовжує термін служби шин.

Контактна інформація:

Маркетинг менеджер
Nokian Tyres в Україні
Олена Коломієць
тел. +38 044 377 53 45 
факс. +38 044 377 53 46 
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com