Перевірте стан шин і тиск у них в період зимових поїздок

ср грудня 29 01:33 2010

Перевірте стан шин і тиск у них в період зимових поїздокУ період новорічних свят рух на дорогах більше жвавий, і ризик аварійності збільшується. У переддень Нового року та Різдва зимова погода буде панувати по всій країні, і тому важливо, щоб на автомобілі стояли хороші зимові шини, що забезпечать надійне зчеплення і помітно підвищать рівень безпеки. Компанія Nokian Tyres нагадує, що зчеплення шин істотно зменшується, якщо глибина канавки протектора складає менше чотирьох міліметрів.

Правильно розподіляйте багаж
Під час пакування в машину речей для подорожі та новорічних подарунків, може з'ясуватися, що багажника не вистачає. Спеціальний бокс на даху автомобіля допоможе вирішити проблему, але не рекомендується його надмірно перевантажувати. Важкі речі не варто складати в автобокси, оскільки зміщується центр ваги транспортного засобу і під час екстреного маневрування легко може статися бічний заніс автомобіля. Бокс важить 10-30 кг, і дах автомобіля середніх розмірів можна завантажити до 100 кг з урахуванням ваги самого боксу. Дані про максимально допустиму вагу вантажу можна знайти в технічному паспорті або свідоцтві про реєстрацію автомобіля.

- При повному завантаженні автомобіля тиск в шинах повинен бути збільшений на 10-15%. Навіть високоякісні шини не забезпечать максимальний рівень безпеки, якщо не стежити за їх станом. Приклавши невеликі зусилля, можна істотно поліпшити безпеку і комфорт водія і пасажирів, - підкреслює Матті Моррі, керівник служби технічної підтримки Nokian Tyres.

Враховуйте морозну погоду
Часто легкові автомобілі мають занадто низький тиск у шинах, і водії вкрай рідко його перевіряють. Тиск у шинах необхідно перевіряти через кожні три тижні. При цьому варто пам'ятати, що повітря на морозі стискається, і тиск зменшується. Nokian Tyres рекомендує підняти тиск на 30 кПа (0,3 бар) в порівнянні з даними для літніх умов, які найчастіше вказані в технічному паспорті автомобіля. Якщо порівняти тиск у шинах автомобіля в опалювальному приміщенні і на сильному морозі, то воно не буде однаковим. Зміна температури на десять градусів в ту або іншу сторону відповідно підвищує або знижує тиск повітря на 10 кПа (0,1 бар).

Занадто низький тиск погіршує ходові характеристики автомобіля і збільшує витрати палива. Слабо накачані шини швидше зношуються. Якщо в шинах тиск повітря на 20% менше рекомендованого, їхній пробіг коротшає на одну п'яту. Знижений на 30% тиск у шинах вдвічі скорочує термін їхньої служби. Коли тиск відповідає оптимальному, комфорт водія максимальний, а шина обертається легко і легко керована. Обираючи зимові шини з низьким опором коченню і забезпечуючи правильний тиск у шинах, автомобілісти можуть заощадити до 0,5 л палива на 100 км.

Нарешті, найважливіший фактор безпеки для здійснення різдвяних і новорічних поїздок – стан водія автомобіля. Керуючись простими порадами, можна сподіватися, що поїздки в свята пройдуть без неприємних пригод. Розраховуйте час для переїздів в залежності від погоди та стану дороги – зазвичай взимку витрачається більший проміжок часу. Знижуйте швидкість і збільшуйте дистанцію між вашим автомобілем і машиною, що їде попереду. Напередодні подорожі дізнавайтеся стан погоди, стежте за повідомленнями про умови дорожнього руху по радіо чи телебаченню. Йдучи на обгін, остерігайтеся намерзлого посередині дороги снігу та криги.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Координатор з маркетингу компанії Nokian Tyres в Україні
• Наталія Дихтяренко
моб. +38 067 441 24 61, тел. +38 044 220 1 220
e-mail: [email protected]

Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 501 29 09
e-mail: [email protected]