пн грудня 8 12:55 2014 в категоріях Корпоративні новини, Прес-релізи товарів

Якісні зимові шини – впевненість у будь-якій ситуаціїКоли йдеться про безпеку, не варто шукати компроміс, купуючи дешеві шини, адже саме якісні шини дозволять заощадити у перспективі.

Обираючи шини для експлуатації в зимових умовах, у першу чергу слід подбати про безпеку. Незважаючи на це, багато водіїв віддають перевагу малобюджетним шинам, хоча заощадити можна не лише на покупці, а й на експлуатації.

У деяких країнах установка зимових шин регламентується на законодавчому рівні. В Україні такої норми не існує і водії самостійно визначають час заміни шин на зимові. Найчастіше водіям доводиться їхати по першому снігу на літніх шинах, провокуючи небезпечні ситуації на дорозі. Прагнучи заощадити, деякі водії встановлюють на свої автомобілі вживані шини. Таке рішення призводить до того, що посеред зими допустимий рівень зносу протектора шин сягає критичної позначки. Тож у розпал сезону скоріш за все доведеться купувати новий комплект шин.

«Купуючи зимові шини, не варто обирати миттєву економію, адже найчастіше таке рішення буде не на користь безпеки на дорозі», – застерігає Матті Моррі, технічний директор компанії Nokian Tyres.
Середній вік автомобілів на дорогах України – приблизно 18 років. Чим старший автомобіль, тим менша імовірність, що в ньому є АБС та інші допоміжні системи. Отже, саме таким автомобілям потрібні більш якісні та безпечні шини.

Відмінності у компонентах та структуріНезважаючи на те, що шини преміум та економ-класу виглядають майже однаково, вони суттєво відрізняються за складом гумової суміші та стандартами якості у виробництві.

Для зимових шин принципово важливим є склад гумової суміші. Наприклад, протектор і боковини якісних шин мають виготовлятися з гумової суміші з високим вмістом натурального каучуку. Натуральний каучук забезпечує надійне зчеплення на мокрому дорожньому покритті та низький опір коченню. Натомість, у виробництві дешевих шин зазвичай використовуються синтетична гумова суміш, яка забезпечує стабільну роботу шин тільки при температурі близько нуля градусів.

«Якісні шини випробовуються на полігонах та в лабораторіях, в умовах реальної зимової експлуатації», – нагадує Матті Моррі.

За результатами нещодавніх випробувань журналу Tekniikan Maailma, різниця між шипованими та фрикційними шинами преміум-класу і економ-класу величезна. Так, у найкращої шипованої шини, що брала участь у випробуваннях, – Nokian Hakkapeliitta 8 – гальмівний шлях на льоду при швидкості 50 км/год був на 5 метрів коротший, ніж у кращої фрикційної моделі. А різниця у гальмівному шляху між Hakkapeliitta 8 і найслабкішою моделлю, що брала участь у тесті, становила майже 20 метрів.

Якщо брати до уваги ціну, то якісні шини також виявляються кращими за рахунок більш повільного зносу і більш низького опору коченню, що безпосередньо впливає на витрату пального.

Заощадити на шинах чи обрати якісні?Переваги шин економ-класу:
 • Ціна
Переваги якісних шин:
 • Більш міцна та зносостійка структура
 • Натуральні компоненти у складі гумової суміші протектора та боковини забезпечують високу стійкість до пошкоджень та гарну роботу за будь-яких зимових умов
 • Зберігають свої властивості у широкому діапазоні температур
 • Забезпечують відмінне зчеплення на мокрому дорожньому покритті
 • Мають низький опір коченню, що знижує витрату пального
 • Гальмівний шлях на льоду та снігу у якісної шини порівняно з дешевим аналогом на декілька метрів коротший
 • Забезпечує найкраще зчеплення на поворотах, що підвищує загальні показники безпеки
 • У шипованих шинах особливу увагу приділяють розподілу, установці та функціональності шипів
 • Якісні шини акустично комфортні
 • Виробники якісних шин надають технічну підтримку і гарантію на свою продукцію
Незважаючи на візуальну схожість дешевих та високоякісних моделей шин, різниця між їхніми компонентами та характеристиками є більш ніж істотною.

Додаткова інформація:

Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
тел. +38 044 220 12 20
факс. +38 044 220 12 21
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com
www.nokiantyres.ua