Завойовники горизонтів від Nokian Tyres

чт лютого 26 03:52 2009

Завойовники горизонтів від Nokian Tyres

Компанія Nokian Tyres провела оригінальний перфоманс «завойовники горизонтів», присвячений виходу на ринок України абсолютно нової високошвидкісної шини для позашляховиків Nokian Hakka Z SUV.

Презентація нової продукції була проведена надзвичайно оригінально: під час театральної дії в легкій, наочній формі були продемонстровані всі основні можливості Nokian Hakka Z SUV. Представникам ЗМІ було запропоновано оцінити головні якості ідеальної шини, що здатна допомогти людині подолати на своєму шляху всі мислимі і немислимі перешкоди.

Першим в цьому став директор компанії Nokian Tyres в Україні Ігор Богданов, якому довелося, перебуваючи за кермом позашляховика, «взутого» в Nokian Hakka Z SUV, проїхати по злітній смузі, мосту, що руйнувався від падаючих метеоритів, перетнути асфальт, розпечений бурхливою вулканічною лавою, проїхатися по напівзруйнованому мосту під справжню дощову зливу, подолати дорогу цвинтаря, що була вкрита гострими шипами, не провалитися в м'ясорубку і дати відсіч страшному Джіперсу Кріперсу. Після такого випробування можна сміливо сказати: «Тепер я знаю, межі є. Я їх досяг. Я їх подолав. І я буду рухатися далі. Адже земля крутиться, поки я їду».

Nokian Hakka Z SUV має найвищі індекси швидкості V (240 км / год), W (270 км / год) і Y (300 км / год).

Завдяки новітнім технологіям у розробці і виробництві шин, фахівцям компанії Nokian Tyres вдалося вивести характеристики шини Nokian Hakka Z SUV на нову висоту в своєму класі. Технічні інновації дозволяють новинці демонструвати унікальні властивості в наступних напрямках: тривала експлуатація шин для позашляховиків, відмінне зчеплення в складних умовах, економічна витрата палива.

Найважливіші інновації шини Nokian Hakka Z SUV, що становлять основу концепції Cool Zone, - це багатошарова будова протектора, гумова суміш з рапсової олії та силіки, а також новий радіус кривизни протектора.

Шина Nokian Hakka Z SUV має тришаровий протектор. Найнижчій гумовий шар протектора являє собою тонкий прошарок, що знижує нагрівання і опір коченню. Еластичний проміжний шар протектора швидше реагує на маневри автомобіля, ніж традиційна гумова суміш. Шина торкається дороги чуйно і точно. Чудова стабільність позитивно позначається і на русі коліїстою дорогою.

У гумовій суміші протектора Nokian Hakka Z SUV використовується рапсова олія, що є природним відновлюючим інгредієнтом. Натуральна олія збільшує еластичність шини, підвищуючи її міцність на розрив, відмінно витримує динамічні навантаження, що виникають під час руху. Нова, розроблена для Nokian Hakka Z SUV, гумова суміш на основі поєднання силіки Nokian Cool і рапсової олії, підвищує зчіпні властивості шини на мокрих поверхнях, особливо при низьких температурах. Нова гумова суміш ефективно гасить шум, який виникає при русі грубим асфальтом. Шини Nokian Hakka Z SUV малошумні, що робить водіння особливо приємним.

Вдале поєднання силіки і рапсової олії істотно знижує опір коченню, що призводить до економії палива, зменшенню викидів в атмосферу та збільшенню потужності двигуна.

Шина Nokian Hakka Z SUV має новий випрямлений радіус кривизни протектора, що покращує стабільність керованості при маневруванні, особливо при поворотах, зміні смуги руху та об'їзд перешкод. Шина Nokian Hakka Z SUV поводиться очікувано і передбачувано в найекстремальніших ситуаціях. Оновлена геометрія протектора також знижує шкідливий для шини нагрів, що спостерігається при швидкісній їзді.

За своїм зовнішнім виглядом Nokian Hakka Z SUV – легко впізнаваний член сімейства Hakka: це стильна асиметрична шина з дизайном боковин Inside-Outside, при якому дизайн внутрішньої і зовнішньої боковин розрізняється. Посилене центральне ребро протектора, як і технічно перевірений асиметричний дизайн протектора Inside-Outside забезпечують відмінні характеристики руху.

Кожна область асиметричного протектора виконує свою функцію. Ребра центральній частині протектора впливають на рух на високих швидкостях: вони покращують безпеку шини і дають впевнене відчуття керма. З зовнішньої сторони протектора знаходиться більш міцна бічна зона, що забезпечує кращу керованість для позашляховика. Дизайн внутрішньої плечової зони створений таким чином, щоб полегшити відвід води з-під колеса і знизити небезпеку аквапланування. Гладко відполіровані поздовжні канавки протектора прискорюють відтік води з плями контакту шини з дорогою, вони надають шинам закінчений вигляд, роблять їх стильними.

Бортова зона Nokian Hakka Z SUV, що була розроблена для швидкісної їзди з урахуванням найвищих вимог, які висувають позашляховиками, повністю оновлена. Серед технічних нововведень – новий дизайн ребра шини, що захищає диск; новий наполнітельний шнур і безшовна будова бортового кільця.

Жорсткіша бортова зона забезпечує кращу керованість автомобілем на високій швидкості, а спеціально розроблений верхній виступ захищає кромку диска. Підтримуюча бандажні стрічка, що проходить по окружності шини, міцне безшовні бортове кільце, а також посилений наповнювальний шнур у бортовій зоні посилюють чутливість і точність керування автомобілем. Безшовні будова бортового кільця робить конструкцію шини більш легкої та міцною, і, таким чином, знижує опір кочення.

Безшовних нейлонової бандаж також гарантує відсутність вібрації при русі на будь-яких швидкостях. За рахунок геометрії протектора шина малошумна, що збільшує комфорт при водінні; протектор згладжує нерівності дороги, ями і грубе дорожнє покриття.

Шина Nokian Hakka Z SUV має особливо міцну і стійку до порізів гумову суміш боковини, вона застосовується на всіх шинах Nokian Tyres для міських позашляховиків.

Шину Nokian Hakka Z SUV розробляли і випробовували протягом декількох років як на грубих коліїстих дорогах, так і на швидкісних автобанах. Експлуатаційної міцності вдалося досягти в результаті грунтовних лабораторних тестів і експлуатаційних випробувань під час їзді по асфальту, що має властивість сильно зношувати гуму.

Індикатор зносу (Driving Safety Indicator, DSI) на центральному ребрі показує залишкову глибину головних канавок протектора у міліметрах. Індикатор аквапланування зображений у вигляді краплі, коли крапля зникає, їздити на даних шинах вже небезпечно.

На інфо-ділянці боковини можна робити відмітки про припустимий тиск у шинах. Правильний тиск впливає на точність керування автомобілем і зменшує ризик пошкодження шин. Тиск також позначається на обсягах споживання палива, економія може скласти до 0,5 л на 100 кілометрів.

Шина Nokian Hakka Z SUV не містить токсичних високоароматичних олій. Новинка випускається на заводах Nokian Tyres з використанням очищених олій, які не чинять негативного впливу на екологію.

Для довідки:

Nokian Tyres – найбільший виробник шин в Північній Європі і один зі світових лідерів цієї галузі за рівнем доходів. Компанія займається розробкою і виробництвом літніх і зимових шин для легкових автомобілів, а також шин для різної важкої техніки. Компанія є найбільшим виробником протекторів і найбільшим власником цехів для нанесення протекторів в Північній Європі.
Компанії Nokian Tyres належить мережа шинних центрів Vianor, в яку входять понад 507 точок у Фінляндії, Швеції, Норвегії, Естонії, Латвії, Україні і Росії. Відділ розробки продукції, управління і маркетингові відділення компанії розташовані у фінському офісі компанії в м. Нокіа. Компанія володіє двома заводами: один в Нокіа (Фінляндія), другий, – у Всеволожську (Росія). Російський завод відкрився літом 2005 року.
Nokian Tyres plc була заснована в 1988 році. У 1995 році її акції були розміщені на фондовій біржі в Хельсінкі. Історія компанії почалася в 1898 році, коли була відкрита фінська фабрика з виробництва гуми Suomen Gummitehdas Oy. Виробництво шин для пасажирських автомобілів почалося в 1932 році, а найвідоміший продукт компанії – шина Nokian Hakkapeliitta – з'явилася на ринку в 1936 році.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся:

Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 581-09-90
E-mail: [email protected]