Nokian Hakka Blue: чудова ефективність на мокрих дорогах

пн березня 12 03:25 2012

Nokian Hakka Blue: чудова ефективність на мокрих дорогахНова літня шина Nokian Hakka Blue прекрасно пристосовується і ефективно працює при нестійкій літній погоді. Спроектована спеціально для суворих умов і північних доріг новинка з сімейства літніх шин Hakka показує найкраще зчеплення і точне управління на вологому покритті, коли водієві особливо важливо відчувати впевненість за кермом.

Останні інновації, такі як ламелі Dry Touch і об'ємні швидкісні канавки, дозволяють шині Nokian Hakka Blue проявляти надійне зчеплення, легко зупинятися на слизькій мокрій дорозі після руху зі швидкістю 80 км/год, демонструючи гальмівний шлях майже на метр коротший звичайних літніх шин. Ця чутлива і точна в управлінні шина пропонує безпечну і зручну їзду на автомобілі з перших весняних днів і до пізньої осені.

До інших переваг цієї спортивної шини можна віднести екологічність. Nokian Hakka Blue має ті ж властивості, що були представлені широкій аудиторії під час презентації Nokian Hakka Green, адже вони забезпечують «зелений характер» і легкість обертання нової шини. Дуже низький опір коченню означає найнижчий рівень витрата палива серед шин свого класу.

Останні інновації дають максимальне зчеплення на вологому покритті

Дослідження доводять, що саме в дощову погоду трапляється більшість неприємностей на дорогах. Легко їхати по шосе, коли світить сонце, але в разі грози та шквалистого вітру можливість миттєвої втрати керування автомобілем помітно зростає. Одним із серйозних факторів ризику на дорозі є втрата зчеплення шини, завжди небезпечним є й аквапланування, що може перетворити водія на пасажира.

- При розробці шини Nokian Hakka Blue максимальну увагу було приділено зчепленню на мокрій поверхні. У цій роботі ми використовували наявну в нас високошвидкісну відеокамеру. Унікальне зчеплення з мокрою дорогою і опір акваплануванню, інновації, які ефективно видаляють воду з плями контакту або на короткий час можуть затримати її, а також гумова суміш, що підходить для суворих умов і швидкозмінних температур, - ось ті чинники, на які ми спиралися, - розповідає керівник відділу з розвитку продукції Nokian Tyres Юха Пірхонен.

Нова ламель Dry Touch (сухий дотик), що усмоктує вологу, ефективно дренажує воду з плями контакту і направляє її в головні канавки протектора. Так Nokian Hakka Blue відвойовує максимальну площу дотику зі зволоженим дощем дорожнім полотном, і міцніше тримається за його сухі ділянки. Дизайн ламелей забезпечує надійне зчеплення цієї міцної шини і під час зношення. Унікальна ламель Dry Touch ширша в своїй основі, тому в процесі експлуатації шини ширина канавок протектора не зменшується.

Для запобігання аквапланування у внутрішній плечовій зоні шини є спеціальні об'ємні швидкісні канавки, розташовані поперечно головним канавкам. Порожнини в них мають овальну (еліптичну) форму, що дозволяє затримувати більше води при зростанні потоку в поперечних канавках. Поперечні канавки також мають більш відкритий профіль, що прискорює потік води, що дренажується. Висновок води з-під протектора прискорюють і чотири широких відполірованих головних канавки. Такі канавки також надають покришці стильний зовнішній вигляд.

Порівняльні тести Nokian Tyres показують, що гальмівний шлях Nokian Hakka Blue при швидкості на мокрому асфальті 80 км/год становить 39,5 м. Це на 0,8 метра менше, ніж у інших звичайних літніх шин.

Екологічна і зручна

Нова гумова суміш протектора, композиція силіки та соснового масла, розроблена спеціально для високошвидкісної їзди. Таке поєднання поліпшує зчеплення з вологим покриттям також при дуже низьких температурах, рано вранці на початку весни і пізно увечері восени. Додане в гумову суміш соснове масло знижує внутрішнє міжмолекулярне тертя, і Nokian Hakka Blue прекрасно поводиться при мінливій літній погоді. Кінцевим результатом є менший нагрів шини і більш низький опір коченню.

Завдяки новому складу гуми і дизайну протектора новинка має найменший опір коченню серед шин своїх індексів швидкості. Nokian Hakka Blue зносостійка, добре переносить випробування на грубому асфальті, легко обертається і споживає менше палива, скорочуючи шкідливі для навколишнього середовища викиди CO2.

На комфорті шини відбивається фактура стінок поздовжніх канавок протектора, які нагадують за своїм зовнішнім виглядом поверхня м'яча для гольфу, поцятковану сферичними ямками. Інновація носить назву Silent Groove Design, вона працює на зменшення шуму всередині транспортного засобу і зовнішнього шуму від автомобіля, що виникають під час руху. Порожнини або поглиблення на поверхні поздовжніх канавок протектора шини створюють менше завихрень повітря, що запобігає виникненню неприємного тужливого звуку, за рахунок чого помітно поліпшується акустичний комфорт. Такий дизайн також скорочує опір повітря і охолоджує поверхню шини, покращуючи тим самим її зносостійкість.

Логічна в поведінці і стійка

Будова та дизайн протектора слухняної в управлінні Nokian Hakka Blue розробляли з урахуванням відповідності високошвидкісним вимогам. За образом і подобою Nokian Hakka Green нова лінійка включає шини різних індексів швидкості. В асортименті Hakka Blue наступної весни з'являться шини з індексами швидкості V (240 км/год) і W (270 км/год).

Типовий для сімейства Hakka асиметричний дизайн протектора робить шину зручною і легко керованою. Посилене центральне ребро підтримує центральну частину протектора, під нею розміщено шар більш жорсткої гумової суміші, що забезпечує безпеку їздових властивостей також на високих швидкостях і в екстремальних умовах.

Запатентована функціональність

Зрозуміло, на протекторі шини-новинки є запатентований Nokian індикатор зносу (DSI - Driving Safety Indicator), і індикатор аквапланування, виконаний у вигляді краплі. Символ краплі зникає, коли залишкова висота протектора складає менше чотирьох міліметрів, нагадуючи тим самим про ризик аквапланування на мокрій дорозі. На інфо-ділянці можна робити відмітки про рекомендований тиск в шинах, а також вказувати їх місцерозташування на автомобілі.

Лінійка Nokian Hakka Blue має широкий асортимент. Загалом, в нього входить 21 типорозмір, від 15 до 17-дюймових шин. Усі розміри мають маркування XL, тобто шина розроблена з запасом міцності і здатна нести підвищене навантаження.

Роздрібні продажі новинки починаються весною 2012 року на ключових ринках Nokian Tyres в країнах Скандинавії, Фінляндії, Росії, Україні, Казахстані та Білорусі.

Властивості Nokian Hakka Blue
  • Унікальне зчеплення та безпека на вологих дорогах
  • Точність в управлінні і стійкість при швидкозмінних погодних умовах
  • Зручність і економічність з весни до осені
Основні інновації:

Dry Touch – ламель, що усмоктує вологу. Унікальна усмоктувальна ламель ефективно вбирає воду з плями контакту і направляє її в головні канавки протектора. Таким чином, шина має максимально велику площу дотику з мокрим дорожнім полотном, і більш міцно тримається за його сухі ділянки. Дизайн ламелей забезпечує надійне зчеплення шини і в процесі зношення. Унікальна ламель більш широка в своїй основі, тому місткість канавок протектора не зменшується, а зростає по мірі експлуатації шини.

Об'ємні швидкісні канавки. Канавки з еліптичними порожнинами, що знаходяться у внутрішніх плечових зонах, розташовані поперечно головним канавкам протектора. При зростанні потоку в поперечних канавках швидкісні канавки затримують більше води і покращують стійкість шини до аквапланування. Поперечні канавки мають більш відкритий профіль, що прискорює відтік води, що дренажується.

Silent Groove Design. напівкруглім поглиблення, що знаходяться в бічних частинах поздовжніх ребер та за формою нагадують профіль м'яча для гольфу, скорочують повітряні потоки і охолоджують поверхню шини. Нова технологія покращує зносостійкість шини. Сферичні порожнини, керуючі повітряними потоками, перешкоджають виникненню неприємного тужливого звуку, помітно покращуючи акустичний комфорт шини.

Гумова суміш Hakka Blue Silica. Нова екологічна суміш «повна силіка» забезпечує відмінне зчеплення на вологому покритті і низький опір коченню за будь-яких температур. У гумову суміш додано соснове масло, що удосконалює її зносостійкість.

Сімейство шин Nokian Hakka

Літні шини Nokian Hakka розроблені для грубого асфальту і нестійкою літньої погоди. Продукція Hakka ідеально підходить для суворих умов і прохолодного клімату. Дороги з вибоїнами і нерівностями, швидкозмінні погодні умови, дощ - це звична обстановка для літніх шин Hakka. Компанія Nokian Tyres є єдиним виробником шин у світі, яка проектує і виготовляє літні шини для складних умов експлуатації.

Фотографії Nokian Hakka Blue у високій якості можна завантажити за посиланням: http://media.digtator.fi/digtator//public/33bd3a4f2b41809e48be828abe417b61/view?ac=show&folder_id=33322&org=38&view=0&showfiles=50&check_guide=1
Відеоматеріали з Nokian Hakka Blue і коментарі керівника Служби з технічної підтримки клієнтів Nokian Tyres Матті Морі можна завантажити за посиланням:
http://media.digtator.fi/digtator//public/33bd3a4f2b41809e48be828abe417b61/view?ac=show&folder_id=33362&org=38&view=0&showfiles=50&check_guide=1

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Координатор з маркетингу компанії Nokian Tyres в Україні
• Наталія Діхтяренко
Моб. +38 067 441 24 61, тел. +38 044 220 1 220
e-mail: [email protected]

Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 501 29 09
e-mail: [email protected]