Nokian Tyres – найшвидші на льоду: новий світовий рекорд швидкості серед електромобілів 252,09 км/год встановлений на шинах Nokian Hakkapeliitta 7

пн квітня 2 02:31 2012

Nokian Tyres – найшвидші на льоду: новий світовий рекорд швидкості серед електромобілів у 252,09 км/год встановлений на шинах Nokian Hakkapeliitta 7Світовий рекорд швидкості на льоду на електромобілі був встановлений гонщиком-випробувачем Nokian Tyres Янне Лайтіненом, який досяг швидкості 252,09 км/год на електромобілі E-RА. Світовий рекорд був встановлений 17 березня на льоду озера Юконярві в Інарі, Фінляндія. Рекорд компанії Nokian Tyres і автомобіля E-RA, який був створений студентами Університету Прикладних Наук міста Гельсінкі, на сьогоднішній день є унікальним для цього типу автомобілів.

Максимальна швидкість цього спортивного автомобіля з мотором потужністю в 280 кВт досягла 260 км/год в морозну погоду. Безкомпромісне зчеплення і стабільне управління, особливо необхідні на екстремальних швидкостях, забезпечувалися серійними шипованими шинами Nokian Hakkapeliitta 7 (типорозмір 225/40R18).

«Тестування в суворих умовах експлуатації є найважливішим елементом в роботі над нашими зимовими моделями шин. Ми вважаємо, що рекорд швидкості і співпраця з проектом E-РА дає відмінну можливість придбати новий досвід і продовжити власний розвиток у відповідності з технічним прогресом. Це справжнє джерело натхнення для розробників шин, для яких оптимізація характеристик безпеки і низького опору коченню є справжнім викликом, оскільки в значній мірі впливає на можливості електромобіля», - говорить Матті Моррі, Менеджер з технічної підтримки клієнтів концерну Nokian Tyres.

Рекорд був встановлений на шестикілометровій трасі відповідно до правил Книги Рекордів Гінесса. Проте, такого типу рекорду, як швидкість на льоду на електрокарі, в Книзі Рекордів Гіннесу поки що немає. Тому даний рекорд не був сертифікований і не є офіційним рекордом Книги Рекордів Гіннеса.

Були виміряні час і швидкість проходження автомобілем кілометровій дистанції в обох напрямках. Рекордом є середнє значення між цими двома показниками. Автомобіль стартує, і з цього моменту допустимий строк встановлення рекорду становить одну годину. Шини повинні перебувати у відкритому продажі і бути схваленими для експлуатації в країні, в якій встановлюється світовий рекорд.

Офіційний Рекорд швидкості на льоду, занесений в Книгу Рекордів Гіннеса, був також встановлений Nokian Tyres і тест-пілотом Янне Лайтіненом в березні 2011 року на трасі в Ботнічній затоці в Фінляндії. На автомобілі з бензиновим двигуном вдалося досягти швидкості 331,610 км/год.

Електромобіль E-RA (Electric Race О) – відмінний приклад майстерності молодих фінських студентів та партнерів проекту. Машина була побудована з «нуля» з використанням новітніх технологій електричної трансмісії і системи батарей. Автомобіль споживає дуже мало енергії, тільки 14,5 КВт на 100 кілометрів пробігу, що відповідає 1,6 літрам палива.

«Цим рекордом ми хотіли показати, що електрокар гідний довіри і надійний в суворих погодних умовах при високих швидкостях на слизькому льоду. Ламаючи стереотипи, ми прискорюємо технологічний розвиток, що в кінцевому рахунку вигідно споживачам», - говорить Самі Руотсалайнен, Керівник проекту E-РА.

Компанія Nokian Tyres винайшла першу в світі зимову шину в 1934 році. Двома роками пізніше була випущена перша шина під брендом Nokian Hakkapeliitta, призначена спеціально для північних зим. Сьогодні це один з найбільш відомих брендів зимових шин у світі. Компанія Nokian Tyres – єдиний виробник в світі, який спеціалізується на виробництві шин для складних кліматичних умов.

Додатково:

Відео:
http://youtu.be/Ix8TN4jMAeo

Фотографії:
www.nokiantyres.com/ERA

Nokian Hakkapeliitta 7:
https://www.nokiantyres.ru/tyre-ru?id=12091290&group=1.01&name=Nokian+Hakkapeliitta+7

Світовий рекорд швидкості на льоду (березень 2011):
http://youtu.be/NIWABCS9Ilg

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Координатор з маркетингу компанії Nokian Tyres в Україні
  • Наталія Діхтяренко
    Моб. +38 067 441 24 61, тел. +38 044 220 1 220
    e-mail: [email protected]
Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
  • Вікторія Шпак
    моб. 8-067-243-99-08, (044) 501 29 09
    e-mail: [email protected]