пт травня 12 03:00 2023 в категоріях Прес-релізи товарів, Корпоративні новини

Nokian Tyres оголошує про участь у дослідницькому проекті, спрямованому на покращення якості та використання переробленої сажі: наше прагнення до сталого розвитку та ще більш екологічних шин

Компанія Nokian Tyres підписала угоду із дослідницької роботи для міжнародного проекту, спрямованого на покращення якості та генерації переробленої сажі зі зношених шин.

Це дозволить використовувати більшу кількість переробленої сажі в гумових сумішах, що стане у нагоді виробникам шин і гуми під час створення більш екологічних продуктів.

Сажа використовується як армуючий наповнювач у шинах для покращення їхніх фізичних властивостей – міцності та пружності. Перероблена сажа може бути використана для часткової заміни первинної сажі, яка отримується з горючих корисних копалин.

Метою цього дослідницького проекту є покращення властивостей переробленої сажі, щоб її можна було використовувати ширше. Роль Nokian Tyres у проекті полягає у визначенні цільового використання переробленої сажі, а також у тестуванні вироблених матеріалів. 

«Nokian Tyres роками працювала над створенням більш екологічних шин, і ми хочемо розширити наше розуміння властивостей переробленої сажі. Масштабне виробництво вдосконаленої переробленої сажі дало б змогу випробовувати її в шинному виробництві і порівнювати її як з первинною, так і зі звичайною переробленою сажею», — говорить Хейні Сієккінен, старший менеджер із досліджень і сталого розвитку Nokian Tyres.

У 2022 році компанія Nokian Tyres включила перероблену сажу до складу комерційної лінійки продуктів. Це стало ще одним кроком до досягнення однієї з цілей компанії стосовно сталого розвитку, а саме збільшення частки переробленої та відновлюваної сировини в шинах до 50% до 2030 року.

При впровадженні нової сировини в шини одним з найскладніших завдань є пошук правильного балансу між вибором сировини та властивостями шини.

«Використання нової сировини вимагає значних зусиль під час розробки продукту та тестування, оскільки нова сировина може змінити властивості суміші, нам потрібно знайти найкраще поєднання. Використання перероблених або відновлюваних матеріалів не повинно погіршувати характеристики безпеки шини», – говорить Сієккінен.

Дворічний проект з розробки координується Windspace A/S і співфінансується Датською програмою екологічних інновацій, а також учасниками, серед яких, окрім Nokian Tyres, присутні Environmental Waste International, Kiso A/S та Датський технологічний інститут.

«Більш широке використання переробленої сажі у виробництві шин та інших виробів із гуми також відповідає цілям сталого розвитку ЄС, згідно з якими має бути збільшено рекуперацію використаних шин і зменшено спалювання», — підсумовує Сієккінен.

 

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres ви знайдете на сайті: www.nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:

http://facebook.com/NokianTyresUkraine

https://instagram.com/nokiantyresua

 

Контактна інформація: 
Маркетинг спеціаліст 
Леся Гнідець 
[email protected]