пт листопада 13 03:00 2020 в категорії Корпоративні новини

За допомогою шин Nokian Tyres встановлено новий світовий рекорд

У Фінляндії встановлено новий світовий рекорд Гіннеса зі штовхання автомобіля на відстань в одну милю (1,6 км). Рекорд встановив Юссі Калліоніемі, який стверджує, що це не лише питання грубої сили, а вирішення величезної головоломки. Цього результату зокрема вдалося досягти завдяки зимовим шинам Nokian Hakkapeliitta R3 SUV, що мають надзвичайно низький опір коченню.

13 хвилин і 26 секунд. Саме стільки часу знадобилося Юссі Калліоніемі (Jussi Kallioniemi) з Нокіа, щоб проштовхати легковий автомобіль масою 2 100 кілограмів на відстань однієї милі (точніше, 1 609,34 метри) і встановити світовий рекорд. Цей результат покращив попередній рекорд на майже дві хвилини. Представники компанії Гіннеса офіційно підтвердили встановлення світового рекорду у категорії “Найшвидший час штовхання автомобіля на відстань однієї милі”.

Рекорд було встановлено в суботу, 24 жовтня 2020 року, на випробувальному треку компанії Nokian Tyres в Нокіа. Для виступу Калліоніемі використовував власний автомобіль, SAAB 2006 року, який він ніжно називає “Röhkö” (Буркотун). На місці водія сидів Матті Морі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів Nokian Tyres.

– Мені часто кажуть, що я не схожий на стронґмена, але ж я не стронґмен. Це завдання можна порівняти з бігом на середню дистанцію, а не силовим шоу. Є два способи досягти потрібної потужності: або збільшити власну силу, або знизити опір, - каже Калліоніемі.

При штовханні автомобіля важливо подолати опір коченню, тож що нижчий опір коченню шин, то легше котиться автомобіль. Під опором коченню мається на увазі енергія, витрачена на деформацію шин під час контакту з дорогою. Ця тема є також важливою для звичайних водіїв. Шина з низьким опором коченню – це екологічно та економічно вигідне рішення.

– Навіть старі автомобілі можуть котитись легше - якщо їх обладнано безпечними та комфортними нешипованими зимовими шинами преміум-класу, наприклад, Nokian Hakkapeliitta R3 SUV. За умови правильного тиску в шинах, використання шин з низьким опором коченню може зекономити до 0,5 літрів пального на 100 км або суттєво збільшити запас ходу електромобіля навіть взимку. Водночас ви дбатимете про довкілля завдяки нижчому рівню викидів CO2, - каже Моррі.

Стан здоров’я та вирішення проблем

Ідея штовхання автомобіля з’явилася випадково. Юссі Калліоніемі страждав від болю у спині і почав реабілітаційну терапію зі штовхання важких блоків у спортзалі. У якийсь момент він почав міркувати, що ще можна робити, і в ході пошуку натрапив на ідею штовхання автомобіля на веб-сайті рекордів Гіннеса.

Юссі стверджує, що його не надто цікавить, яким він фінішує у перегонах - першим чи останнім. В ході проекту навіть з’явився винахід, на патентування якого подана заявка. Разом зі своїм другом Калліоніемі створив пульт дистанційного керування, який дозволяв йому повертати кермо під час тренувань без допомоги водія.

– Якби це було лише питанням грубої сили, мені б не вистачило енергії довести цей проект до кінця. Моя мотивація ґрунтується на пошуку нових проблем, які потребують вирішення. Коли працюєш на максимумі своїх можливостей, важливо мати можливість зробити завдання на один-два відсотки легшим, - каже Калліоніемі.

– Ми працювали дуже систематично і наполегливо. Ми перейшли від великих блоків до менших деталей. Звичайний чоловік середнього віку може встановити світовий рекорд, якщо візьме до уваги усі нюанси і спробує забезпечити максимально легке кочення автомобіля.

Об’єднані волею до розвитку

Калліоніемі тренувався на випробувальному треку Nokian Tyres у м. Нокіа, Фінляндія, де також знаходиться штаб-квартира найпівнічнішого виробника шин. Отож Юссі і Nokian Tyres об’єднали спільні цінності.

– Наша пристрасть до розробки шин подібна до пристрасті Юссі до тренувань. Ми ретельно випробовуємо наші продукти, доводячи до досконалості за будь-яких умов. Добробут людини також дуже важливий для нас. Тіло і розум повинні перебувати у рівновазі для того, щоб перетворити наші скандинавські ноу-хау і творчий підхід на найбезпечніші та екологічно чисті шини у світі, - каже Матті Моррі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів компанії Nokian Tyres.

Підготовка до рекорду

Під час встановлення рекорду було використано та зібрано багато типів даних, оскільки у проекті також брали участь компанія Myontec Oy, яка спеціалізується на смарт-одягу та моніторингу м’язів, і компанія спортивної електроніки Polar Electro Oy.

– Юссі використовував датчик Polar під час тренувань, і він зв’язався з нами для заміру спроби встановити рекорд. Ми швидко погодились, оскільки ми бачили, що спроба встановити рекорд має вагомі підстави для успіху завдяки хорошій різносторонній підготовці. Протягом багатьох років продукти компанії Polar використовувалися у відкритому космосі і у гоночних автомобілях Формули 1, тож пропозиція заміру рекорду звучала як чудовий виклик. Під час постановки рекорду Юссі з точністю слідував своєму плану і не почав штовхати авто занадто різко. Дані мультисенсорного блоку, який проводив замір результатів Юссі, в режимі реального часу надсилалися на сервер з використанням новітньої радіотехнології IoT, - каже Вілле Уронен, менеджер зі смарт-коучингу компанії Polar.

Максимальна частота серцевих скорочень під час постановки рекорду була дуже низькою, лише 164 удари на хвилину, хоча швидкість тимчасово зросла на перших 100 метрах і досягла 10.4 км/год. М’язова активність складала близько 41% від можливого заміряного максимуму. Приблизно в середині процесу Юссі використовував 35% своєї м’язової потужності.

- Рівень активності був вищим з лівого боку, на передніх та задніх м’язах стегна та сідничних м’язах, що вказує на м’язовий баланс, але також причиною може бути те, що трек має форму кола. М’язове навантаження залишалося помірним, що забезпечує стабільну продуктивність і дозволяє уникнути важкої м’язової втоми. Юссі дуже вдало підготувався. Його контроль сили був відмінним під час встановлення рекорду, оскільки він штовхав автомобіль, використовуючи лише 35–40% від свого максимуму, - каже Хайді Ярске, експерт компанії Myontec.

– Успіх дав мені приплив енергії і насолоди. У мене таке відчуття, ніби остання частинка пазлу зайняла своє місце, - каже Калліоніемі.

Юссі Калліоніемі

– 47 років, разом з сім’єю проживає в м. Нокіа, Фінляндія

– Володар світового рекорду в категорії “Найшвидший час штовхання автомобіля на відстань однієї милі”

– Раніше встановив рекорд у категорії “Найшвидший результат марафону з ношею 60 фунтів (27.2 кг)”: 4 год 34 хв 24 сек

– Збільшив м’язову силу і витримку, особливо у 2019 році

– Близько 600 км тренувань з штовхання автомобіля у 2020 році

– Винайшов дистанційний пульт управління, очікує отримання патенту

Автомобіль “Röhkö”, за допомогою якого встановлено рекорд

– Saab 97-X 5.3i Arc

– Двигун: 5.3 l V8, 304 hp

– Вага 2 170 кг

– Понад 211 000 км (131 000 миль) на одометрі

– Працює на біогазі

Зимові шини Nokian Hakkapeliitta R3 SUV

– Скандинавські нешиповані зимові шини, переможці багатьох випробувань

– Розмір шин, використаних для встановлення рекорду: 255/55 R18

– Ідеальне поєднання безпеки і комфорту водіння за будь-якої зимової погоди 

– Частки Cryo Crystal 3 в гумовій суміші забезпечують зчеплення з дорожнім покриттям

– “Снігові кігті” Snow Claws між блоками протектора забезпечують ще краще зчеплення

– Економить пальне та збільшує запас ходу електромобіля

– Вибір № 1 для більш екологічного водіння

Новий світовий рекорд зі штовхання автомобіля

Переглянути фото та відео

Довідка про компанію:  

Nokian Tyres розробляє та виробляє шини преміум-класу для людей, які цінують безпеку та стабільність. Натхненні нашою скандинавською спадщиною, ми створюємо інноваційні продукти для легкових, вантажних автомобілів і важкої техніки, які забезпечать вам спокій за будь-яких умов. Наша мережа шинних центрів Vianor спеціалізується на сервісному обслуговуванні автомобілів і сервісі шин. У 2019 році чистий обсяг продажів компанії склав 1,6 мільярда євро, а число працівників - близько 4700 чоловік. Акції Nokian Tyres котируються на фондовій біржі Nasdaq в Гельсінкі. 

Читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах: 

http://facebook.com/NokianTyresUkraine 

https://instagram.com/nokiantyresua