Економія палива і безпечний рух з екологічними шинами. Рекомендації Nokian Tyres

пн червня 14 02:32 2010

Економія палива і безпечний рух з екологічними шинами. Рекомендації Nokian TyresШини з низьким опором коченню, примножені на коректне керування автомобілем, можуть допомогти вам заощадити паливо. На шини доводиться приблизно 20% палива, що витрачається автомобілем. Зменшити середню витрату палива безпосередньо самого автомобіля неможливо. Але можна суттєво зменшити його фактичне споживання, використовуючи енергозберігаючі шини.

- Водій автомобіля може заощадити пів-літра палива на 100 км, використовуючи екологічні шини з низьким опором коченню, наприклад, такі як Nokian Hakka H для компактних автомобілів або ж спортивні шини Nokian Hakka Z, - свої рекомендації автомобілістам озвучує Теппо Хуовіла, директор з досліджень та розвитку компанії Nokian Tyres, - Опір коченню знижено на 40%,що заощаджує паливо на 6%. Крім того, ці шини сприяють зменшенню викидів СО2. Обидві шини належать до преміального класу і за результатами тестів, проведених німецькою асоціацією ADAC, отримали оцінку «особливо рекомендовано» як економічні шини з низьким опором коченню і з прекрасними характеристиками безпечного водіння. Шини Nokian Hakka Z SUV також отримали оцінку «особливо рекомендовано» за результатами тестування німецького журналу Auto Bild Allrad, отримавши найвищі бали за рівень опору коченню.

Шини з оптимізованим опором коченню повинні поєднувати в собі високі характеристики зчеплення на мокрій дорозі

Спроби оптимізувати рівень витрати палива за рахунок зменшення рівня опору коченню конфліктують з однією з основних характеристик безпеки якісних шин – зчепленням на мокрій поверхні. Можна придбати шини, які насправді заощаджують паливо і мають тривалий пробіг, але у них буде погане зчеплення на мокрій дорозі. У такому разі небезпеки уникнути практично неможливо, оскільки гальмівний шлях в дощову погоду буде занадто довгим. Тому вкрай ризиковано обирати дешеві шини, які не в змозі забезпечити якісне зчеплення на мокрих поверхнях.

Шини Nokian не тільки заощаджують паливо, але також пропонують високий рівень безпеки, особливо на мокрій дорозі. ADAC відгукується про ці характеристики шин фінського виробника наступним чином: Nokian Hakka Z - «дуже добре на мокрій дорозі» і Nokian Hakka H - «+ добре і на мокрій поверхні». Найбільший в Європі автомобільний журнал Auto Bild, провівши свої останні тести літніх шин, характеризує Nokian H дуже позитивно, відзначаючи її рівень безпеки в поєднанні з дуже низьким споживанням палива: «Переваги: безпечний стиль водіння зі стійким зчепленням на мокрій дорозі й на сухому асфальті, дуже низький опір коченню і тихий рівень шуму». Практично так само про цю модель написав автомобільний журнал Auto Test. Видання Auto Zeitung також присвоїв моделі Nokian Hakka V оцінку «особливо рекомендовано».

Зменшуємо витрату палива. Рекомендації Nokian Tyres

Вже сьогодні водії можуть зменшити витрату палива автомобіля, для цього досить дотримуватися ряду простих рекомендацій.

Уважно перевірте стан ваших літніх шин перед установкою. Переконайтеся, що немає тріщин, порізів або виступів на боковинах, а глибина головних канавок протектора складає як мінімум чотири міліметри.

Вкрай важливим фактором для ефективної економії палива є підтримка правильного тиску в шинах. Таким чином можна заощадити від 0,3 до 0,5 літрів палива на кожні 100 кілометрів, у разі, якщо автомобіль «взутий» в шини з низьким опором коченню. Низький тиск в шинах збільшує опір коченню, оскільки змінюється їхня форма. Крім того, це погіршує керування автомобілем в екстремальних ситуаціях. Правильний тиск гарантує, що дана шина буде легко котитися, що сприятиме зменшенню шкідливих викидів.

Вільне кочення також сприяє зниженню споживання палива. Для рівномірної та економічної витрати палива необхідно адаптувати стиль водіння: уникати агресивної манери їзди, не прискорюватися занадто швидко, щоб не провокувати непотрібного гальмування.

При їзді рекомендується використовувати високі передачі: водіння на низьких оборотах не завдає шкоди сучасним двигунам, тому можна переключитися на п'яту передачу при швидкості 50 км/г. Це також дозволить зменшити витрату палива. Очистіть автомобіль від зайвого вантажу, рідше вмикайте енерговитратні кондиціонер і обігрівач, використовуйте економічне моторне масло, знімайте багажник з даху автівки, коли в ньому немає необхідності, адже він викликає додатковий опір вітру.

Nokian Tyres – піонер в галузі екологічної безпеки

На рівень екологічності шин також впливає використання екологічно чистих матеріалів. Nokian Tyres є першою серед шинних компаній світу, яка назвала екологічну безпеку і дбайливе ставлення до навколишнього середовища однією з основних своїх цінностей. Шини компанії екологічні, виробляються без використання шкідливих для навколишнього середовища високоароматичних масел, мають низький опір коченню і сприяють зменшенню викидів СО2 в атмосферу.

Фінські преміальні шини з зеленим серцем

Натуральне масло каноли – продукт, який компанія стала нещодавно використовувати у виробництві шин. Це масло сприяє збільшенню міцності шини на розрив, тому що має високу стійкість до динамічних впливів, що завдаються під час водіння, і зменшують опір коченню. Корпоративна відповідальність компанії Nokian Tyres в екологічному питанні реалізовується у виробництві безпечних, екологічно чистих продуктів і в залученні передових технологій у виробництві. Відповідно з ідеями життєвого циклу продукту, Nokian Tyres приділяє велику увагу питанням охорони навколишнього середовища, починаючи з придбання сировини і закінчуючи розробкою продуктів.

З 1 січня 2010 року в країнах ЄС заборонено продаж шин з високим вмістом високоароматичних масел. Компанія Nokian Tyres відмовилася використовувати ці компоненти, що чинять негативний вплив на навколишнє середовище, ще в 2004 році.

З листопада 2012 року у кожної шини для легкових автомобілей, що продаються в країнах ЄС, повинна бути наклейка, що допоможе споживачам вирішити, яку саме модель купити, порівняти їхні характеристики та властивості. На стікері буде міститися інформація про рівень ефективності шини щодо зменшення витрат палива, зчеплення на мокрих поверхнях і за рівнем шуму. В принципі, нова система класифікації буде функціонувати аналогічно до вже застосованої для побутової техніки – будуть впроваджені категорії A, B, C, D, E, F і G. Зелений клас А є найвищим і найкращим, а червоний клас G - найнижчим. На даний момент, відповідно до нової системою оцінок, за рівнем опору коченню найкращі шини для легкових автомобілів відносяться до класу C. Прототип нової літньої шини Nokian в даній характеристиці практично досягає рівня вимог найбільш високого класу А.

Оберіть збалансовані шини: безпечний стиль водіння і екологія

Для дійсно якісних шин мати серед властивостей тільки високі екологічні характеристики недостатньо, адже, в першу чергу, від шин залежить безпека водіння. Якщо ви загальмує занадто пізно, вони повинні продемонструвати високу стійкість і міцність, щоб запобігти заносу автомобіля. Якщо водій дуже швидко заходить на поворот, шини повинні забезпечувати достатнє зчеплення, не дозволяючи автомобілю відхилитися від курсу. При дуже високій швидкості на мокрій дорозі шини повинні продемонструвати короткий гальмівний шлях і відмінне зчеплення. У будь-якій ситуації шини повинні максимально точно реагувати на дії водія, показуючи відмінну керованість.

Шини Nokian розроблені, випробувані і виготовлені в складних умовах півночі, демонструють високу якість та максимальну продуктивність навіть в найекстремальніших умовах, будучи при цьому екологічно чистим продуктом і споживаючи мало палива. Це підтверджують відмінні результати тестів, проведених провідними спеціалізованими журналами. ADAC оцінив Nokian Hakka Z дуже позитивно: «+ Високо збалансована літня шина». Також асоціація схвалила модель Nokian Hakka H: «+ Високо збалансована літня шина з кращим зчепленням на сухій дорозі; + хороше зчеплення на мокрій дорозі». Саме тому дані шини отримали оцінку «особливо рекомендується».

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:
Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні

• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 501 29 09
e-mail: [email protected]