Фінансовий звіт Nokian Tyres plc за період січень-вересень 2010 року: зростання продажів і попередніх замовлень, подвоєння операційного прибутку

ср листопада 10 02:59 2010

Фінансовий звіт Nokian Tyres plc за період січень-вересень 2010 року: зростання продажів і попередніх замовлень, подвоєння операційного прибуткуУ період з січня по вересень 2010 року чистий прибуток концерну Nokian Tyres plc виріс на 25,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав EUR 689,4 млн. Операційний прибуток зріс до EUR 130,4 млн., прибуток на акцію збільшився до EUR 0,85.

Кім Гран, Президент і Генеральний директор концерну Nokian Tyres plc:
- Позитивні тенденції на основних ринках збуту продукції Nokian Tyres продовжують набирати силу. У відповідності до цього зросла наша діяльність, а попит перевищив можливості доставки в третьому кварталі і спонукав до зросту постачання та продаж в четвертому кварталі. Протягом другого і третього кварталів поточного року на основних ринках збуту був продемонстрований високий ріст попиту на продукцію концерну, і цей попит продовжує збільшуватися. Дане зростання обумовлене поліпшенням економічної ситуації в країнах Північної Європи та Росії, високими темпами зростання продажів нових автомобілів і підвищенням споживчої довіри. Завдяки тому, що до кінця третього кварталу нам вдалося ввести в експлуатацію на повну потужність нові лінії у Росії, ми підвищили продуктивність, що позитивно відображається на продажу в четвертому кварталі поточного року і матиме вплив на майбутні сезони.

З метою забезпечення подальшого зростання, концерном були замовлені дві додаткові виробничі лінії для російського заводу, що будуть встановлені та введені в експлуатацію в 2011 році.

У третьому кварталі поточного року продовжилося успішне розширення мережі шинних центрів Vianor шляхом франчайзингу: було відкрито 41 шинний центр. Тепер мережа Vianor працює в 20 країнах і найбільш широко представлена в країнах Північної Європи, в Росії та в Україні. Глобальна мережа Vianor складається з 714 точок, з них 93 знаходяться в Україні. Зростання мережі триватиме і у четвертому кварталі: керівництво концерну очікує, що до кінця 2010 року в світі буде працювати 740 шинних центрів Vianor.

Для довідки:
Nokian Tyres - найбільший виробник шин в Північній Європі і один зі світових лідерів цієї галузі за рівнем доходів. Компанія займається розробкою і виробництвом літніх і зимових шин для легкових автомобілів, а також шин для різної важкої техніки. Компанія є найбільшим виробником протекторів і найбільшим власником цехів для нанесення протекторів в Північній Європі.

Vianor - спеціалізована мережа, що представляє шинну галузь. Мережа Vianor нараховує 714 шинних центрів, що належать компанії Nokian Tyres або входять до мережі на принципах партнерства, і є лідером ринку в Скандинавії, країнах Балтії, Росії, Україні та Казахстані, а також важливим учасником ринку в Центральній Європі і на півночі США.
Відділ розробки продукції, управління і маркетингові відділення компанії розташовані у фінському офісі компанії в місті Нокіа. Компанія володіє двома заводами: один в Нокіа (Фінляндія), другий - у Всеволожську (Росія). Російський завод відкрився літом 2005 року.

Nokian Tyres plc була заснована в 1988 році. У 1995 році її акції були розміщені на фондовій біржі в Гельсінки. Історія компанії почалася у 1898 році, коли була відкрита фінська фабрика з виробництва гуми Suomen Gummitehdas Oy. Виробництво шин для пасажирських автомобілів почалося в 1932 році, а найвідоміший продукт компанії – шина Nokian Hakkapeliitta - з'явилася на ринку в 1936 році.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:

Координатор з маркетингу компанії Nokian Tyres в Україні
• Наталія Діхтяренко
Моб. +38 067 441 24 61, тел. +38 044 220 1 220
e-mail: [email protected]

Прес-служба компанії Nokian Tyres в Україні
• Вікторія Шпак
моб. 8-067-243-99-08, (044) 501 29 09
e-mail: [email protected]