пт листопада 25 02:12 2016 в категоріях Прес-релізи товарів, Корпоративні новини

Nokian Hakkapeliitta у 2036-му:

Pозвиток визначатимуть енергоносії і кліматичні ефекти

У вісімдесяту річницю бренду Nokian Hakkapeliitta професор Хейккі Лііматайнен з Tampere University of Technology’s Transport Research Centre Verne, Роберт Ханссон, директор Центру розвитку транспортних засобів та активної безпеки, і Юха Пірхонен, віце-президент із досліджень та розробок Nokian Tyres, поділилися власним баченням того, як технічний прогрес змінить водіння і зимові шини до 2036 року, коли сімейство зимових шин Nokian Hakkapeliitta відзначатиме свій 100-річний ювілей.

Автомобіль майбутнього матиме здатність «відчувати», оптимізувати рух і «спілкуватися». Якби ми мали можливість зазирнути в майбутнє на 20 років уперед, ми побачили б революційні технології смарт-трафіку, самокеровані електромобілі та зимові шини, виготовлені з матеріалів на основі натуральної сировини. У 2036 році «розумні» технології забезпечуватимуть взаємодію транспорту із навколишнім середовищем, однак шини, як і раніше, залишатимуться єдиною точкою контакту автомобіля з дорожнім покриттям.

Роберт Ханнсон, директор Центру розвитку транспортних стратегій та активної безпеки Volvo Car Corporation, вважає, що в недалекому майбутньому автомобілі зможуть самостійно комунікувати між собою за допомогою інтернету, обмінюватися інформацією та аналізувати її в режимі реального часу.

За словами Юхи Пірхонена, віце-президента із досліджень та розробок Nokian Tyres, сенсорні технології у шинах майбутнього дозволять водієві передбачати зміни дорожнього покриття та погодних умов на 15-20 кілометрів попереду. Комп’ютерна система автомобіля зможе аналізувати дані набагато швидше та більш ґрунтовно, ніж водій.

Juha Pirhonen

До 2036 року транспортні засоби, керовані людиною, стануть рідкісним явищем, поступившись місцем самопілотованим авто. Доктор наук, професор Хейккі Лііматайнен з Tampere University of Technology’s Transport Research Centre Verne (Фінляндія), вважає, що однією з ключових причин цього стане безпека дорожнього руху, адже, за статистикою, саме людський фактор є причиною багатьох дорожньо-транспортних пригод. Роберт Ханссон з Volvo Car Corporation дотримується подібної точки зору. Він упевнений, що автопілотування сприятиме більш безпечному водінню, адже при цьому обиратиметься маршрут з урахуванням вимог безпеки.

Автомобіль майбутнього як засіб пересування

«Різноманітні мобільні додатки дозволятимуть замовляти автомобіль, коли він потрібний, і порівнювати ціни на послуги. Подібні логістичні послуги стануть нормою, коли ними користуватиметься достатня кількість споживачів», – вважає Х. Лііматайнен.

Автоматизоване керування автомобілем дозволить приділяти більше уваги дизайну їхнього інтер’єру

Директор Центру розвитку транспортних засобів та активної безпеки Volvo Car Corporation Роберт Ханссон вважає, що в майбутньому власники автомобілів Volvo зможуть самі обирати, чи керувати автомобілем під час подорожі або ж присвятити цей час іншим справам, дозволивши автомобілю довезти себе до місця призначення.

«Автоматичне керування – це пергляд самого принципу дизайну інтер’єру автомобіля, адже люди зможуть використовувати його для роботи, відпочинку чи розваг безпосередньо під час руху», – пояснює Р. Ханссон.

Автомобільна промисловість та шинна індустрія прагнутимуть знизити викиди вуглекислого газу

Роберт Ханссон упевнений, що до 2036 року шкода, якої завдають автомобілі навколишньому середовищу, значно зменшиться, проте деякі проблеми все одно залишаться. «Електричні автомобілі завоюють значну долю ринку порівняно з двигунами внутрішнього згоряння, навіть якщо останні стануть значно більш екологічними, ніж сьогодні. В ідеальному випадку статистика аварій і рівень викидів будуть на нульовій відмітці», – підсумовує він.

У 2036 році свій 100-річний ювійлей відзначить перша зимова шина для легкових автомобілів Nokian Hakkapeliitta. Які шини будуть використовуватися в майбутньому?

Юха Пірхонен, віце-президент з досліджень та розробок компанії Nokian Tyres, вважає, що протягом наступних 20 років шинні технології розвиватимуться дуже стрімко.

«Понад 80% викидів СО2 протягом життєвого циклу шини утворюється під час її експлуатації. Щоб зменшити рівень викидів, у Nokian Tyres приділяють особливу увагу зниженню опору коченню шини. Саме цей показник дозволяє більш економно використовувати енергію, завдяки чому електромобілі можуть долати набагато більші відстані без додаткової підзарядки», – вважає Юхі Пірхонен.

Шини залишаються найважливішим компонентом безпеки автомобіля

За прогнозами, у зв’язку зі зміною клімату в північній півкулі встановиться помірна температура повітря, і навіть у Фінляндії взимку буде небагато снігу, а температурні коливання стануть звичними. За словами Юхи Пірхонена, значення у межах точки замерзання та суттєва різниця між денною і нічною температурою повітря вимагатимуть від зимових шин майбутнього відмінного зчеплення на мокрій дорозі та льоду. Своєю чергою, водії також зацікавлені у комфорті – гарній керованості та низькому рівні шуму.

«У шинах ми цінуємо такі характеристики безпеки, як ефективність гальмування, зчеплення з дорожньою поверхнею, а також функції, що знижують витрату пального та рівень шуму. Ми прагнемо, щоб шини, які використовуються в наших авто, як і решта деталей і систем, відповідали високим екологічним вимогам», – коментує стандарти Volvo Роберт Ханссон.

Якими будуть наші зимові шини через 20 років?

«У майбутньому в нас будут шини, повністю зроблені з матеріалів на основі натуральної сировини та обладнані сенсорними технологіями. Вони зможуть збирати дані в інтегровану систему, яку використовуватимуть самопілотовані або роботизовані автомобілі. До 2036 року завдяки невпинному розвитку продуктів з’являться суттєві інновації в галузі опору коченню. Разом із тим шини, як і раніше, будуть важливою частиною безпеки автомобіля. Адже навіть із революційними технологіями шини залишатимуться єдиною точкою контакту автомобіля із дорогою», – нагадує Юха Пірхонен, віце-президент із досліджень та розробок Nokian Tyres.

Контактна інформація:

Маркетинг менеджер  
Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
тел. +38 044 377 53 45 
факс. +38 044 377 53 46 
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com