вт листопада 1 11:30 2022 в категоріях Корпоративні новини, Прес-релізи товарів

Nokian Tyres інвестує у новий завод у Румунії, перший завод з нульовими викидами CO2 у шинній промисловості

Рада директорів Nokian Tyres ухвалила рішення інвестувати в нову фабрику з виготовлення шин для легкових автомобілів у Румунії.  

Нова фабрика з екологічним виробництвом буде розташована в місті Орадеа на північному заході Румунії, поблизу кордону з Угорщиною. Річна потужність заводу становитиме 6 мільйонів шин з потенціалом розширення у майбутньому. На території також буде розміщено розподільний пункт для зберігання та дистрибуції шин. Загальний обсяг інвестицій оцінюється близько 650 мільйонів євро. Будівництво планується розпочати на початку 2023 року, а виробництво перших шин передбачається у другій половині 2024 року. Очікується, що комерційне виробництво шин розпочнеться на початку 2025 року.

«Ця інвестиція є важливим стратегічним рішенням задля нашого майбутнього зростання. Завод світового рівня в Європі є ключовим кроком у збільшенні потужностей і створенні збалансованої виробничої платформи, оскільки ми починаємо будувати новий Nokian Tyres без Росії», — говорить Юкка Мойсіо, президент і генеральний директор Nokian Tyres.

Запланована чисельність персоналу румунського заводу – близько 500 співробітників. Фабрика буде зосереджена на виробництві шин більшого розміру для легкових автомобілів і позашляховиків, які будуть реалізовуватись переважно у Центральній Європі.

«Центральна Європа є важливим ринком для нас і інвестиції демонструють нашу відданість ринку. Згідно нашої стратегії, новий виробничий майданчик буде розташований поруч з нашими клієнтами. Після ретельної перевірки понад 40 локацій і оцінки кількох факторів, таких як наявність кваліфікованої робочої сили, логістичні переваги та стабільне бізнес-середовище, стало зрозуміло, що Орадеа є найкращим місцем для нашої нової фабрики», — говорить Адріан Качмарчик, старший віце-президент відділу постачання.

«Ми прагнемо побудувати фабрику з нульовими викидами CO2 — першу в нашій галузі. Розташування в Румунії дозволить реалізувати цю мету, оскільки ми можемо використовувати зелену енергію, вироблену поблизу нашої локації. Крім того, ми критично оцінюємо виробничі процеси, щоб знайти найбільш екологічні способи виробництва шин», – продовжує Качмарчик.

У червні 2022 року Рада Директорів Nokian Tyres вирішила розпочати контрольований вихід з Росії. Через війну та посилення санкцій продовження діяльності Nokian Tyres у Росії є неможливим. У жовтні Nokian Tyres підписала угоду про продаж своїх російських потужностей. Щоб забезпечити постачання своєї продукції, Nokian Tyres вирішила на початку року прискорити плани щодо інвестування у нові виробничі потужності в Європі, і румунський завод є ключовим елементом цих планів. Крім того, Nokian Tyres продовжує нарощувати потужності на своїх заводах у Фінляндії та США, прагнучи стати більш географічно диверсифікованою у своїй виробничій діяльності.

 

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres ви знайдете на сайті: www.nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:

http://facebook.com/NokianTyresUkraine

https://instagram.com/nokiantyresua

 

Контактна інформація: 
Маркетинг спеціаліст 
Леся Гнідець