чт травня 11 04:30 2023 в категорії Корпоративні новини

Nokian Tyres відзначає початок будівельних робіт свого нового шинного заводу в Румунії, першого заводу в шинній промисловості з нульовими викидами CO2

Nokian Tyres сьогодні розпочала будівництво нового заводу з виробництва шин для легкових автомобілів в місті Орадеа, Румунія. Церемонія закладення фундаменту першої в шинній промисловості фабрики з нульовим викидом CO2 відбулася в присутності румунських високопосадовців.

Старт комерційного виробництва шин на заводі заплановано на 2025 рік, реалізація в основному орієнтована на центральноєвропейський ринок.

 «Ця інвестиція є значним стратегічним кроком, що забезпечує наше зростання та розвиток у майбутньому. Завод світового рівня в Європі є ключовим кроком для отримання додаткових виробничих потужностей і забезпечення збалансованої виробничої платформи, оскільки ми будуємо нову компанію Nokian Tyres», — говорить Юкка Мойсіо, президент і генеральний директор Nokian Tyres.

«Ми дуже пишаємося тим, що будуємо першу в шинній промисловості фабрику з нульовими викидами CO2. Це означає, що енергія, яка використовується на фабриці, надходить з відновлюваних джерел, а пара, необхідна для процесу виробництва шин, виробляється повністю без використання горючих корисних копалин. Розташування заводу в Румунії допомагає у досягненні нашої амбітної цілі, оскільки ми можемо використовувати зелену енергію, що виробляється поруч. Ми прагнемо створити стійке та конкурентоспроможне підприємство з виробництва шин», – продовжує він.

6 мільйонів шин на рік

Новий завод будується на північному заході Румунії в місті Орадеа, важливому регіональному та європейському вузлі багатьох транспортних шляхів.

Загальна сума інвестицій близько 650 мільйонів євро, що є однією з найбільш вартісних інвестицій в Румунії за останні роки. Nokian Tyres чекає на остаточне рішення ЄС стосовно своєї заявки на фінансування на суму близько 100 мільйонів євро, яку уряд Румунії вже схвалив на початку цього року.

Потужність заводу становитиме 6 мільйонів шин на рік з можливістю розширення в майбутньому. Виробництво буде зосереджене на шинах для легкових автомобілів і позашляховиків, які будуть реалізовуватись переважно на ринку Центральної Європи. На території також буде розміщено розподільний пункт для зберігання та розповсюдження шин. Загальна площа забудови становитиме близько 100 000 м2.

«Центральна Європа є важливим ринком для нас, і інвестиції демонструють нашу відданість цьому ринку. Новий завод буде розташований в стратегічній близькості до наших клієнтів. Після ретельної оцінки понад 40 локацій і кількох факторів, таких як наявність кваліфікованої робочої сили, логістичні переваги та стабільне бізнес-середовище, стало зрозуміло, що Орадеа є найкращим місцем для нашої нової фабрики», — говорить Адріан Качмарчик, старший віце-президент відділу постачання.

Найм 500 кваліфікованих працівників

Запланована чисельність працівників румунського заводу – близько 500 осіб. Nokian Tyres найматиме людей як на виробничі, так і на керівні посади. Набір персоналу прискориться в 2024 році і триватиме, доки не буде повністю укомплектовано штат та завод не почне свою роботу.

«Ми співпрацюватимемо з місцевими навчальними закладами в Орадеа, щоб забезпечити необхідний тип навчання нашим майбутнім працівникам. Спочатку ми будемо використовувати власні знання, отримані під час будівництва нашої фабрики в США, і залучимо близько 20-25 людей з Фінляндії до Орадеа, щоб допомогти налагодити роботу заводу», — говорить Адріан Качмарчик, старший віце-президент відділу постачання.

Окрім будівництва нового заводу з виробництва шин для легкових автомобілів в Орадеа, Nokian Tyres продовжує нарощувати потужності на існуючих заводах у Фінляндії і США та розширювати контрактне виробництво. До 2027 року Nokian Tyres має на меті вийти на загальну потужність у 15 мільйонів шин.

 

Фото та інші матеріали

 

Контактна інформація: 
Маркетинг спеціаліст 
Леся Гнідець 
[email protected]

 

Довідка про компанію:  

Nokian Tyres створює та випускає шини преміум-класу для людей, котрі цінують безпеку, стабільність та передбачуваність. Наша мета – розширити можливості усвідомленого водіння. Натхненні нашою скандинавською спадщиною, ми створюємо інноваційні продукти для легкових автомобілів, вантажівок і важкої техніки, які забезпечують Вам впевненість руху за будь-яких дорожніх умов. Наша мережа Шинних Центрів Vianor спеціалізується на сервісному обслуговуванні автомобілів та сервісі шин. У 2022 році чистий продаж у сегментах склав 1 350 млн. євро. Станом на кінець 2022 року у компанії працює близько 3 300 фахівців. Акції Nokian Tyres котируються на фондовій біржі Nasdaq у Гельсінкі. Додаткова інформація: www.nokiantyres.ua