вт червня 13 07:37 2017 в категоріях Прес-релізи товарів, Корпоративні новини

Нюанси безвізових подорожей:

Kорисна інформація для автотуристів

З 11 червня 2017 року громадяни України можуть подорожувати до більшості європейських країн без віз. Однак, щоб скористатися перевагами безвізового режиму з Євросоюзом, слід врахувати декілька важливих нюансів. Перш за все подбайте про наявність біометричного паспорта та перевірте, чи відповідає ваше авто європейським вимогам.

Нюанси безвізових подорожей: корисна інформація для автотуристів

Перш ніж планувати маршрут, радимо вам оформити всі необхідні документи. Їх перелік залежить від того, як саме ви плануєте подорожувати – за кермом або ж на пасажирському місці. Найважливішими документами, що дозволяють українцям вільно пересуватися Європою, є біометричний паспорт і медична страховка. Візьміть до уваги, що прикордонні служби країн Євросоюзу мають право додатково вимагати запрошення або офіційні пояснювальні листи, а також підтвердження бронювання готелю та наявності коштів для перебування у Європі: у більшості країн ця сума становить приблизно 50 євро на добу.

Біометричний паспорт потрібен і для дітей незалежно від їх віку. Відповідно до норм закону, з 16 років діти можуть самостійно подорожувати країнами Євросоюзу без візи. До досягнення цього віку дітям дозволяється подорожувати лише з батьками або з довіреною особою, якій батьки надали відповідну нотаріально завірену згоду.

Документи для водія

Якщо ви подорожуватиме за кермом власного авто, крім зазначених вище, вам знадобляться ще такі документи: водійське посвідчення міжнародного зразка, технічний паспорт на автомобіль і Зелена карта. Це поліс обов’язкового автострахування, без якого ви не зможете вільно пересуватися територією ЄС. Якщо ви маєте намір здійснити поїздку не на своїй машині, вам також слід нотаріально оформити довіреність від її власника. Якщо ваше авто придбане в кредит або в лізинг, дозвіл на виїзд за кордон потрібно отримати від компанії, що надає послугу кредитування або лізингу. Для того, щоб уникнути проблем під час перетину кордону, довіреність чи дозвіл радимо заздалегідь перекласти англійською.

Технічна підготовка авто: корисна інформація

Наступний крок – технічна підготовка авто. На кузові, поруч з реєстраційним номером, обов’язково слід прикріпити автомобільний код країни. Нагадуємо, розпізнавальний знак України – UA. Також на кузові має бути назва авто або марка виробника. Завчасно перевірте наявність у салоні автівки аптечки, знака аварійної зупинки, тросу для буксирування, запасного колеса або ремкомплекту, домкрата та запасних ламп для оптики.

Майте на увазі, що в ЄС абсолютно неприпустимими є тріщини на склі та фарах, механічні пошкодження кузова, тоноване скло – як лобове, так і в передніх дверях. Усе це може стати причиною відмови у в’їзді на територію Євросоюзу.

Дорожній збір та обмеження швидкості

У більшості країн Європи за проїзд по автомагістралях стягуються певні кошти. Тож пильнуйте за дорожніми знаками, що попереджають про в’їзд на платну дорогу, щоб уникнути штрафів. Дорожній збір зазвичай сплачується під час перетину кордону, а віньєтку-стікер, що підтверджує оплату, потрібно прикріпити на лобове скло. Варто зазначити, що в Румунії та Угорщині використовуються тільки електронні віньєтки, а інформація про оплату збору зберігається в спеціальній базі даних.

Під час подорожі радимо неухильно дотримуватися швидкісного режиму, адже у Європі щодо цього правила дуже суворі. У більшості країн ЄС швидкість на автострадах не повинна перевищувати 130 км/год, на інших дорогах – 100 км/год, у населених пунктах – 50 км/год.

Подорожуйте безпечно та із задоволенням

Перш ніж вирушити в автомобільну подорож Європою, подбайте про те, щоб убезпечити себе від прикрих несподіванок у дорозі. Наші поради допоможуть уникнути проблем та непередбачуваних витрат. Отже, перед поїздкою доцільно пройти повне технічне обслуговування автомобіля. Обов’язково перевірте, чи не перевищує норму викид вихлопних газів вашого авто, адже у Європі екології водіння надають важливого значення. Згідно з правилами ЄС, гранична межа рівня вихлопних газів – 130 г/км.

Ваше автомобіль відповідатиме усім вимогам Євросоюзу за допомогою екологічних шин Nokian Hakka. Завдяки натуральним компонентам у складі гумової суміші та низькому опору коченню витрата пального й рівень викидів CO2 у ході експлуатації шин Nokian є значно меншими за середні показники. Літні преміум-шини Nokian Hakka гарантують максимальну безпеку, забезпечують відмінне зчеплення з дорогою та надійний захист від аквапланування. Якщо під час подорожі виникне необхідність у технічній допомозі, відмітки на інформаційній ділянці про рівень тиску та дату затяжки колісних болтів допоможуть вам порозумітися з персоналом шинного сервісу, навіть якщо ви не володієте англійською або іншою іноземною мовою. Преміальні Nokian Hakka – це надійна гарантія вашої безпеки та комфорту під час подорожей по європейських дорогах.

Додаткова інформація:

Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні  
Альона Коломієць  
тел. +38 044 377 53 45  
факс. +38 044 377 53 46  
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com