пн грудня 9 11:53 2013 в категорії Прес-релізи товарів

Шини Nokian Hakkapeliitta 8 – перші в рейтингу безпечних зимових шин Test WorldШини Nokian Hakkapeliitta 8 посіли перше місце в рейтингу безпечних зимових шин, який був складений фахівцями компанії Test World, а шини Nokian Hakkapeliitta R2 показали кращий результат серед фрикційних (нешипованих) зимових шин і посіли одинадцяте місце в загальному заліку.

Під час складання рейтингу використовувався тільки один критерій – ефективність гальмування на льоду. У тесті брали участь шини трьох категорій – шиповані, а також фрикційні скандинавського та європейського типів, в типорозмірі 205/55 R16. За орієнтир було взято референтні шини, чий результат прийняли за 100%. Гальмування здійснювалося на швидкості від 20 до 5 км/год. за тиску в шинах 2,4 бара і температури повітря мінус 7 °С (в метрі над землею). Для об'єктивності кожна модель шин брала участь у восьми заїздах.

Перші десять місць посіли зимові шиповані шини, в тому числі шини Nokian Hakkapeliitta 8 (1-е місце, результат – 206%) і Nokian Hakkapeliitta 7 (4-е місце, результат – 182%). Фрикційні шини скандинавського типу Nokian Hakkapeliitta R2 набрали 160% і обійшли шиповані шини інших виробників, зайнявши перше місце серед фрикційних зимових шин і 11-е місце в загальному рейтингу.
Результати тесту підтверджують, що шини для м'якої європейської зими відчутно програють шинам скандинавського типу. Кращі фрикційні шини європейського типу отримали лише 45-е місце в загальному рейтингу.

У складних зимових умовах компанія Nokian Tyres наполегливо рекомендує використовувати зимові шини скандинавського типу, як шиповані, так і фрикційні. Справжня зимова шина має оптимально працювати за будь-яких кліматичних умов, будь то рух по льоду, по снігу або сльоті. Склад гумової суміші та рисунок протектора шин скандинавського типу забезпечує ефективне зчеплення на різних поверхнях і при перепадах температур.

На думку фахівців Nokian Tyres, шиповані шини – найправильніший вибір для водіїв з точки зору безпеки в зимових умовах. Результати тесту компанії Test World ще раз це підтверджують.