ср лютого 15 01:00 2023 в категорії Корпоративні новини

Відновлювана гума, виготовлена із залишків березової кори, стала переможцем конкурсу Nokian Tyres в галузі інновацій та екологічного розвитку

Минулого року компанія Nokian Tyres запустила конкурс FAST RACE, BIG CHANGE, щоб знайти нові рішення для покращення екологічності шин.

Учасником міг стати кожен: компанії, студенти, дослідники. Nokian Tyres отримала майже 50 заявок із 18 різних країн, і серед них команда експертів обрала чотирьох фіналістів. На фінальному заході, який відбувся в січні цього року в Лапландії, журі віддало перемогу компанії Reselo AB зі Швеції. Інноваційна відновлювана гума Reselo, яка виготовлена ​​із залишків березової кори, вразила суддів своєю універсальністю та майбутнім потенціалом.

 

Інновації протестовано на високій швидкості на льодовому треку
Фінал змагання з інновацій FAST RACE, BIG CHANGE відбувся в легендарному тестувальному центрі Nokian Tyres White Hell, розташованому у фінській Лапландії. Переможну інновацію разом з трьома іншими фіналістами було протестовано на крижаній тестовій трасі електромобілем на запаморочливій швидкості. Кожен учасник взяв безпосередню участь в заїзді в якості пасажира. Для тестування у кожного фіналіста було одне коло тестовим треком.  Сесії випробувань транслювалися в прямому ефірі для суддівської колегії, з якими учасники познайомились особисто після випробувань. Крім Reselo, іншими фіналістами стали Microwave Solutions GmbH зі Швейцарії, Universal Matter Inc. з Канади та експерт з імітаційного моделювання з Італії.

Переможцем стала відновлювана гума, виготовлена ​​із залишків березової кори

Після ретельного аналізу, експертна комісія визначила переможцем інноваційне рішення від Reselo. У відновлюваній гумі Reselo використовується березова кора, отримана із відходів світової целюлозно-паперової та фанерної промисловості. За даними Reselo, один завод створює в середньому 100 000 тонн відходів березової кори щороку, а лише лісова промисловість у Фінляндії та Швеції виробляє достатньо сировини для 200 000 тисяч тонн унікального каучуку Reselo. Концепція біопереробки, яку використовує Reselo, також розроблена для мінімізації впливу матеріалу на навколишнє середовище.

 «Ми були справді вражені можливостями та універсальністю матеріалу. Для нас було важливо, щоб матеріал вироблявся з залишків інших галузей. Компанія та сама команда дуже віддані справі. Ми хочемо бути частиною їхньої історії успіху, і ми віримо, що співпраця із Reselo стане одним із кроків на шляху до нашої власної мети – зробити 50% сировини для наших шин відновлюваною або переробленою до 2030 року», – говорить Теему Соіні, керівник відділу інновацій і розробки Nokian Tyres.

Як переможець FAST RACE, BIG CHANGE компанія Reselo отримала грошовий приз, а також можливість вивчати бізнес або співпрацювати з Nokian Tyres.

 «Я вражений і задоволений нашою перемогою. Співпраця з Nokian Tyres стане для нас фантастичною можливістю. Це підтвердження нашого винаходу і визнання самого матеріалу. Наша спільна подорож тільки починається, але перші результати є багатообіцяючими. Ми сподіваємося, що наша відновлювана гума одного разу стане частиною шин Nokian Tyres», – говорить Генрік Отендал, генеральний директор і один із засновників Reselo.

Безкомпромісні рішення для більш екологічного водіння
Nokian Tyres прагне до лідерства в галузі сталого розвитку шин. Компанія має амбітні цілі щодо зменшення викидів парникових газів, а також збільшення частки відновлюваної або переробленої сировини без шкоди для рівня безпеки.

«Ми оголосили цей конкурс, тому що хочемо залишатися серед лідерів сталої шинної промисловості. Для цього нам потрібні нові інноваційні партнери, які приєднаються до нашої подорожі. Ми дуже задоволені результатом. Ми отримали багато висококваліфікованих заявок, і вибір чотирьох фіналістів був дуже складним завданням. На щастя, під час фінального етапу у нас були шановані та відомі члени журі, які підтримали наше рішення своїм цінним внеском. Ми твердо переконані, що зробили правильний вибір із Reselo, і я впевнений, що ми досягнемо неймовірних результатів у майбутньому», – каже Сойні.

Членами експертного журі стали Анке Блуме - голова кафедри технології та інженерії еластомерів з Університету Твенте, Свен Тіле - старший керівник відділу досліджень і розробок процесів та продуктів із Synthos, Крістер Стейнссон - менеджер глобальної служби підтримки клієнтів Volvo Cars. Представниками Nokian Tyres у журі були: керівник відділу інновацій та розвитку Теему Соіні, віце-президент із сталого розвитку та якості Теппо Хуовіла, старший віце-президент із комунікацій, зв’язків з інвесторами та брендом Пайві Антола та старший менеджер із розробки матеріалів Енн Ояла.


 
Детальніше про змагання: FAST RACE, BIG CHANGE. 

Завантажити фото: www.nokiantyres.com/challengePR

Детальну інформацію про компанію Nokian Tyres ви знайдете на сайті: www.nokiantyres.ua, а також читайте наші новини на наших сторінках в соціальних мережах:

http://facebook.com/NokianTyresUkraine

https://instagram.com/nokiantyresua

 

Контактна інформація: 
Маркетинг спеціаліст 
Леся Гнідець 
[email protected]