пн червня 8 11:15 2015 в категорії Корпоративні новини

Як перевірити стан літніх шин. Поради від фахівців Nokian Tyres

Влітку значно збільшуються частота і дальність поїздок на автомобілі, а відповідно, зростає навантаження на шини. У зв'язку з інтенсивною експлуатацією рекомендується перевіряти стан літніх шин кожних 200 кілометрів пробігу. Матті Моррі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів Nokian Tyres, пропонує п'ять порад, дотримуючись яких можна зробити подорож безпечнішою та збільшити термін служби літніх шин.



1. Пам’ятайте про повторне затягування колісних болтів
У разі встановлення литих дисків необхідно повторно затягнути колісні болти приблизно через 200 кілометрів пробігу, оскільки під час роботи затиск слабшає. Повторна підтяжка повинна виконуватися за допомогою динамометричного ключа і з докладанням певного зусилля. Стандартні сталеві диски не вимагають повторного затягування болтів.

2. Регулярно вимірюйте тиск в шинах
Вимірювати тиск в шинах рекомендується приблизно раз у три тижні. Якщо тиск занадто низький, збільшується витрата палива і знижується рівень безпеки на дорозі. Коли автомобіль сильно завантажений, необхідно збільшити тиск повітря в шинах на 10-15 відсотків відносно стандартного показника.  Організувати цей процес вам допоможе спеціальний датчик тиску в шинах. Радимо придбати це пристосування в одному з магазинів автозапчастин та здійснити додаткове налаштування параметрів.

«Наприклад, ви можете звернутися до фахівців для встановлення правильного рівня тиску повітря в ваших шинах, а потім перевірити показники вашого датчика і зафіксувати цифру. Таким чином, ви будете мати свій власний калібрований датчик, який дозволяє легко перевірити тиск повітря», - пояснює Матті Моррі.

3. Видаляйте камені з канавок протектора
Завжди і скрізь слід пам'ятати про загрозу попадання каменів в головні канавки протектора. Дрібні уламки міцно врізаються у поверхню шини і самостійно не випадають під час водіння. Навпаки, вони проникатимуть глибше в шину, що може призвести до ще сильнішого ушкодження.

«Дрібний бруд і камені, як правило, викидаються під час водіння, тому їх можна проігнорувати. Уламки, які упіймав гальмівний диск, створюють додатковий шум, і іноді для їх усунення слід звернутися за допомогою до фахівців», - відмічає Матті Моррі. 

4. Пам’ятайте про запасне колесо
На початку сезону слід перевірити тиск і глибину канавок протектора запасної покришки. Тиск повітря в запасній шині слід тримати на більш високому рівні, оскільки з часом воно має тенденцію до зниження.

У деяких нових автомобілях запасне колесо замінюється ремонтним комплектом, який включає ущільнювач колеса і невеликий повітряний компресор. Не забувайте брати цей комплект в автомобіль та уважно вивчіть інструкцію перед експлуатацією.

5. Постійно перевіряйте стан шин
Щоб ваші шини прослужили якомога довше, регулярно міняйте їх місцями. Рекомендована періодичність ротації шин – через кожні 8000 км пробігу в режимі нормальних навантажень, а також при різниці у зносі, що перевищує 2 мм. Наприклад, коли передні колеса автомобіля мають глибину протектора 6 міліметрів, а задні хоча би 7, поміняйте їх місцями. Це вирівняє знос шин.

«Звертайте увагу на характер зносу літніх шин. Відразу після сезонної зміни шин, коли дороги ще не встигли привести в порядок після зими, знос шин відбувається швидше, ніж зазвичай. Якщо автомобіль має проблеми з кутами встановлення коліс (розвал-сходження), це сильно впливає на знос шин, і покришка може зношуватися в плечовій зоні сильніше, ніж в центрі. Нерівномірний знос шин свідчить про неправильне встановлення коліс і вимагає негайного регулювання розвалу-сходження», – говорить Матті Моррі.

Контактна інформація:

Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
тел. +38 044 220 12 20 
факс. +38 044 220 12 21 
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com