вт квітень 29 05:38 2014 в категорії Корпоративні новини

Як правильно обрати шини та про що розповість маркування?Чи говорять вам про щось позначення 205/55 R 16 94 VXL? Наприклад, такий набір цифр та літер ви можете знайти на боковині шини. Саме така складна для розуміння комбінація, що має назву типорозмір, визначає шини, що підходять для вашого автомобіля. У рекомендаціях автовиробника часто вказується декілька типорозмірів шин, що дозволяє водієві обрати необхідний йому варіант, враховуючи, наприклад, комплектацію автомобіля, погодні умови при керуванні та бажану чутливість управління

На боковині шини може зустрітися наступне позначення: 205/55 R 16 94 VXL. Воно визначає точний розмір та тип шини, що підходить для вашого автомобіля. Однак ви також можете побачити іншу комбінацію. Які шини все ж таки варто обрати? Насправді вибір зробити буде дуже просто, коли ви зможете правильно зрозуміти позначення.

Юха Пірхонен, керівник відділу розробки продукції концерну Nokian Tyres пояснює, що означають перші дві позиції у позначенні 205/55 R 16 94 VXL
Вони повідомляють нам ширину шини та висоту її профіля. У нашому випадку розлядаються шини шириною 205 мм. Профіль шини означає співвідношення між висотою та шириною шини. У даному випадку висота профіля шини складає 55% від ширини.

Однак, наприклад, рекомендація автовиробника для цього автомобіля також пропонує варіант, де ширина та профіль шини дорівнюють 225/45. Яку модель все ж обрати?
У цьому варіанті шина на 20 мм ширша, ніж у першому прикладі, у неї значно нижчий профіль. Ширша низькопрофільна шина володіє кращим відчуттям керма, ніж більш вузька високопрофільна. Це означає, що шина буде чутливішою до поворотів керма. Подібна шина підійде для водіїв, які очікують швидкої реакції на рульове управління та віддають перевагу спортивному стилю водіння.

З іншого боку, широка шина буде чутливішою до нерівних доріг, але якщо водій надає перевагу комфорту, то його вибір – більш вузька високопрофільна шина. Окрім цього, вузька шина безпечніша на мокрих дорогах, оскільки витісняє воду краще, ніж широка шина.

Що означає літера R після позначення ширини та профілю шини?
Вона визначає структуру шини. Літерою R позначаються радіальні шини, більш стабільні та точні, ніж їхні попередники – діагональні шини.

Цифра 16, що йде далі, показує діаметр ободу у дюймах. Що необхідно брати до уваги, обираючи обід?
Важливо дотримуватись приписів, що зазначені у керівництві з експлуатації автомобіля. Наприклад, спортивні автомобілі часто потребують обід діаметром 17 дюймів та більше, оскільки менші розміри не зможуть забезпечити точну роботу гальмівної системи та швидку відповідь на повороти керма.

Встановлюючи обід та шини, вам треба звернути увагу на вибір правильної ширини та висоти шини, що відповідає ободу. Для низькопрофільних шин підійдуть великі ободи, тоді як високопрофільні комплектуються меншими ободами.
Іншими словами, якщо автомобіль потребує обід більше 16 дюймів, водію не варто обирати високопрофільні шини, навіть якщо він віддає більшу перевагу комфорту, а не точності управління.
Якщо ж мова йде про позашляховики, то висота профілю шини у них зазвичай більша, ніж у легкових автомобілів.

Що означає цифра 94 у маркуванні шини?
Ця позиція у маркуванні шини показує індекс навантаження. У нашому прикладі індекс навантаження дорівнює 94, а це означає, що одна шина може витримати навантаження 670 кг. Для індексу, що дорівнює, наприклад, 91, навантаження на одну шину складає 615 кг. Вам варто обрати правильний індекс навантаження для вашого автомобіля, оскільки інакше шини зношуються швидше, ніж зазвичай, і можуть пошкодитися під час руху. Таблицю з індексами навантаження Ви можете знайти на сайті www.nokiantyres.ua.

Літера V у передостанній позиції показує індекс швидкості, тобто максимально дозволену швидкість для шини.
V означає, що шину не можна використовувати на швидкості, що перевищує 240 км/год. І справді, така швидкість є порушенням у більшості країн Європи, але при цьому директивою ЄС встановлено, що швидкісний показник шини повинен дорівнювати максимальній швидкості транспортного засобу. Це забезпечує безпечність шин, коли ви подорожуєте до Німеччини, наприклад, оскільки деякі автомагістралі цієї країни не мають обмежень максимальної швидкості руху.
Ви також маєте дотримуватися вказівок посібника з експлуатації транспортного засобу при виборі швидкісного показника, оскільки низький індекс швидкості може негативно вплинути на характеристики управління автомобіля, наприклад, на кермове управління. Таблицю з індексами швидкості Ви можете знайти на сайті www.nokiantyres.ua

Остання комбінація літер “XL” зазначається не на всіх моделях шин. Чому?
Позначення XL (ExtraLoad) означає, що шина має максимальний індекс навантаження у своєму типорозмірі. У нашому випадку індекс навантаження дорівнює 94. Якби не використовувалася технологія XL, індекс був би 91.
Міцніша структура шини з додатковим індексом навантаження дозволяє зменшити виділення тепла, що робить шину більш стійкою до зношення.

І нарешті, про що нам говорить маркування DOT на боковині шини?
Цей показник спрощує процес визначення місця виробництва шини та її віку. Перші два маркери означають завод, де була вироблена шина. Чотири останні цифри позначають тиждень та рік випуску. Наприклад, якщо написано 1314, то шину виробили 13 тижня 2014 року.
Рекомендований максимальний термін використання шини – до 6 років. Навіть якщо ви не часто користуєтесь машиною, і вам здається, що шини у гарному стані, їх варто замінити. При цьому вік шин у жодному разі не має перевищувати 10 років з моменту виробництва. Протягом цього часу, гумова суміш змінює свої властивості, внаслідок чого шини втрачають зчеплення з дорогою, навіть коли на вигляд вони не зношені.

ФАКТ: Що означають шинні показники

205: Ширина шини у міліметрах.
55: Співвідношення висоти профіля шини до ширини. Висота шини складає 55% ширини профілю.
R: Структура шини: радіальна шина.
16: Розмір ободу, вказано у дюймах.
94: Індекс навантаження.
V: Індекс швидкості або максимальна швидкість. V=240 км/год
XL: Можливість додаткового навантаження.

Уважно читайте наклейки на шинах – вказані на них європейські стандарти допоможуть вам обрати шини.

Вже майже рік нові шини випускають з наклейкою маркування ЄС, що допомогає покупцям порівнювати різні моделі. Однак більшість водіїв досі не розуміються у тому, що написано на наклейці. Хоча, по суті, такі наклейки нагадують приписи енергоефективності побутових пристроїв, і вам треба дуже уважно вивчити цю інформацію, оскільки такого роду знання допоможуть порівняти шини з точки зору безпечності та економічності.

Нові шини випускають з маркуванням ЄС з листопада 2012 року. Наклейка дає інформацію про зчеплення на мокрій дорозі, рівень шуму та паливну економічність шини.

Влітку на дорогах особливо важливо знати показники зчеплення з вологою дорогою, і вам необхідно приділити особливу увагу цим показникам при виборі літньої гуми. У європейській класифікації, що вказанона шинній наклейці, А означає найкраще зчеплення, F – найгірше.

«Варто ввідзначити той факт, що на наклейці немає інформації щодо аквапланування чи керованості шини на вологих поверхнях. Єдине, що враховує маркування ЄС, це довжина гальмівного шляху на мокрій дорожній поверхні» - стверджує Матті Моррі, керівник відділу технічної підтримки клієнтів концерну NokianTyres.

Параметр опору кочення використовується для вимірювання паливної економічності шини. Чим нижче опір кочення шини, тим менше пального витрачається.

«Високоякісна шина може забезпечити значну економію паливних витрат. Наприклад, на сто кілометрів автомобіль може витрачати приблизно на 0,1 літру пального менше з щиною класу А порівняно з шиною класу В» - пояснює Моррі.

При порівнянні кращих показників з найгіршими різниця у зекономленому пальному за рік може сягати 90 літрів і більше (за пробігу 18-20 тис. км на рік).

Позначення зовнішнього шуму на наклейці показують, наскільки високий рівень шуму шин поза транспортним засобом. Варто пам'ятати, що він відрізняється від рівня шуму всередині автомобіля. Рівень зовнішнього шуму вимірюється у децибелах і розподіляється по трьох класах. Чим більше смуг на наклейці, тим вище рівень зовнішнього шуму.

Маркетинг менеджер Nokian Tyres в Україні
Альона Коломієць
Моб.: +38 067 216 3434
тел. +38 044 220 1 220
Olena.Kolomiiets(at)nokiantyres.com